Hank a Mike (2008)

Netradiční a velmi zábavné :-) O tom jak si i velikonoční zajíček může šáhnout až na dno. Sponzorované sebevraždy? Parádní nápad ;-)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Zklamání. Nuda k uzoufání. Indy už není žádnej mladík, někam se zatoulalo jeho charisma i jeho akční kousky, děj není nijak šokantní, naopak je nacpaný chybama a nelogičnostmi - některým stupidním kouskům jsem se musel smát až mi byla hanba. Hodně se přihrává, ale výsledek - nic moc. Efekty jak před dvaceti lety. Můj názor - nechte Indyho už spát, tohle pomalé zabíjení si nezaslouží.

Napříč vesmírem (2007)

PARÁDA, PARÁDA, PARÁDA. Jsem absolutně nadšen, hraje na podobnou notu jako HAIR, ale to není na škodu, i zde se to povedlo na jedničku. Snové, v některých pasážích ujeté, dojemné, perfektně zahrané, báječně odzpívané, skvělé postavy, zkušeně nalinkovaný příběh. Není co dodat 95%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Bohužel, to nejvíce zapamatovatelné z tohoto filmu je chaotický střih, chvílemi jsem registroval pouze cukání mých očí ze strany na stranu, než stačily zaostřit už byl děj úplně někde jinde - těžko se orientovat, těžko si vychutnávat. Leterrier to nezvládl a film trpý. Chválit Tima Rotha to je jak nosit dříví do lesa, takže to dělat nebudu, i když si to zaslouží ;-) Nicméně Norton mi přišel takovej lehce mdlej a nevýraznej, ačkoliv když byl "nasranej" tak to už celkem ušlo. Každopádně pokud srovnám Hulka s nedávno shlédnutým Iron Manem, tak tenhle zelenáč dostává od železňáka pěkně naprdel, ale ještě si počkám na Hellboye, pak teprve můžeme vyhlásit vítěze tohohle troj-souboje.

Skins (2007) (seriál)

Drsní lidé, drsná doba, drsné příběhy. Spousta lží, krutostí, podvádění, dovádění a zrad. But IT´S A WILD WORLD, BABY! Bez příkras a to se mi na tomhle seriálu líbí. Začátek druhé série a musím zvednout hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět, tohle je fakt depresivní .... a Effy je cool ;-)

Záchranáři (2006)

Takový nenáročný, pohodový film na jedno deštivé odpoledne. Zkoukne se celkem snadno, do děje taky vtáhne, nicméně po druhé už ho člověk vidět nemusí. Pozitivní je, že ač starej pardál, Costner - Kutchera herecky celkem v pohodě převálcuje, Ashton se má ještě hodně co učit ;-) 7/10

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Nakonec to nebylo tak vtipné jak jsem čekal. Přesto se zde ale našlo pár vtípků, které se opravdu povedly. A Anna Hathaway si konečně přestala hrát na princeznu a stala se drsnou agentkou, hmmm. „Myslíte na to samé co já? Já nevím, napadlo tě: do hajzlu, do hajzlu, skoro mi hlavou prolétnul mečoun? Jestli jo, tak ano.“ :-)))

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Wow, wow, wow. Ulalala, totální ujetina, skvělá, vtipná, odlehčená. Howard Wolowitz je můj guru; Sheldon je geniální intouš, Raj toho moc nenamluví, ale jeho smích v jednom díle mě totálně odboural, Penny to je nádherný kus lehce natvrdlý holky ;-) a Leonard? ačkoliv se mi zdá nejslabším článkem v téhle partě, tak právě on jí svým způsobem drží pohromadě. 10/10 Doufám, že i druhá sérka bude takhle nařáchlá. PS: 13. díl a vědomostní soutěž - ach, brečel jsem smíchy!!!

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

7/10 Precizně odvodený film, velmi dobré bojové scény, neskutečně zobrazená japonská mentalita - toť klady. Narozdíl od filmů jako Saving Private Ryan, Behind Enemy Lines nebo Band of Brothers však ve mně nedokázal vyvolat ty správné pocity - možná dáno tím, že japonci přeci jen nejsou dívácky tak "citově" atraktivní, možná to byl dokonce Clintův záměr - Japonsko jako nepřátelská (agresorská) země nemůže vzbuzovat ten správný druh soucitu. "NESMÍTE ZEMŘÍT DŘÍV NEŽ ZABIJETE DESET NEPŘÁTELSKÝCH VOJÁKŮ!!!"

Než si pro nás přijde (2007)

Tak nám zas jednou staříci (Jack a Morgan) ukázali že mají koule. Bucket List je příjemná oddychová komedie u které jsem se usmíval skoro celou dobu. Hezky si plyne, lehce moralizuje a háže člověka do pohody. Nicholson je opět perfektní a Morgana lehce zastiňuje, nicméně tenhle párek důchodců k sobě padne jak šálek a podšálek ;-) Inu, kdo umí ten umí!