Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Tak takhle akční film s hodně šikovnou hlavní hrdinkou jsem ještě neviděl - v některých scénách bojuje Geena Davisová fakt jako nejtvrdší chlap. Zajímavě explozivní finále u Niagarských vodopádů si budu pamatovat dlouho. Jinak je ale film průměrný a tak je hodnocení takové, jaké vidíte(logicky).

Sunset Boulevard (1950)

Scénář mi přišel malinko nedotažený, takže bod dolů. Zajímavostí je, že tenhle film byl inspirací pro Lynche, když psal scénář k Mulholland Dr. a též postava Gordona Colea, kterou si zahrál v seriálu Twin Peaks, je pojmenována po postavě odtud. Za pozornost stojí i malá role Cecila B. DeMilleho. Wilder prokazuje, že ve své době opravdu patřil mezi nejlepší režiséry. Vynikající satira na to, jak tehdy fungoval filmový průmysl.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Tosim v komentáři k Melrose Place píše, že každý máme ve skříni nějakého kostlivce - tohle je ten můj. V pubertě už nejsem, přesto když jsem nemocný nebo mám dovolenou, tak se snažím tenhle seriál(momentálně na Primě) vidět. Mně se prostě líbí.... musím souhlasit s Lordem Fuckem(o kvalitě a pravidelném koukání).

Láska nebeská (2003)

Zde se o jiném než pětihvězdičkovém hodnocení nedá uvažovat. Skvělý britský humor, podpořený velmi dobrými herci, kteří si své role evidentně užili. Po dlouhé době jsem viděl britskou komedii a byl jsem rád, že jsem ji viděl, protože se imho jedná o komedii roku 2003. Docela si pro tenhle film umím představit pár cen BAFTA. Nejlepší rolí je starý rocker Billy Mac v podání Billa Nighyho(ten jediný cenu BAFTA opravdu dostal). Jak napsal někdo v komentáři k "Pytlákově schovance", abyste se zasmáli u tohoto filmu, stačí mít v pořádku smysl pro humor(tím chci napsat, že pro to, abyste si film užili, není třeba být zamilovaný). Lepší než 4 svatby a 1 pohřeb, což už je co říct - pro mne osobně je tohle jednička v romantických komediích.

Rozvod po francouzsku (2003)

Ivory natočil obrazově krásný film(není divu, točilo se v Paříži). Z hereckých výkonů nikdo nevyčnívá, jako celek jsou nadprůměrné. Dámy se dozví, jak se mají chovat ve vysoké společnosti(např. nebrat kabelku všude, neusmívat se pořád), což se jim hodí/bude hodit. A co se týká toho vysokého počtu postav, je jich tam hodně, to je pravda, ale při troše dobré vůle se v tom dá vyznat. Pro lingvisty je film také zajímavý(mezinárodní obsazení, ve filmu se mluví francouzsky i anglicky). Tenhle film je spíš "komedie mravů", často se pousmějete, ale nějaké velké zasmání to není. Celkově mne film potěšil. A Kate Hudson má snad nejhezčí úsměv na světě!! Čtyři hvězdičky za film a jedna za naprosto ideální obsazení sester Walkerových.

Kašlu na lásku (2003)

Tenhle souboj pohlaví mne dost pobavil. Výborná komedie, kde vše rychle odsejpá. Příjemné pokoukání, kde mne potěšily i vedlejší role, připomnělo mi to Wildeovy konverzačky. A ty já rád. 1 výtka: příliš kýčovité.

Pan a paní Smithovi (1996) (seriál)

Vynikající seriál, škoda, že je tak krátký (jak píše Odpadlík - 13 dílů, tedy jen jedna série). Slušně zahraný, věrohodný a sympatičtí hlavní představitelé.. krása, opravdu.

Noční show Conana O'Briena (1993) (pořad)

Tahle hodinová talk-show, kterou uvádí Conan O´Brien, je v USA velmi populární a není těžké uhodnout, proč tomu tak je. Celebrity, především z filmového průmyslu, jsou konfrontovány s konferenciérovou pohotovostí a vtipností, a tak si také mohou obyčejní lidé ověřit, jak jsou na tom i slavní s pohotovostí a humorem. A věřte, že ne všichni slavní obstojí. Zatím jsem chválil, tak proč čtyřka? Prostě jeho humor mi nesedí až tak úplně a některé výstupy jsou přehnané. Přesto doporučuji, pokud se ke sledování někdy dostanete, nebudete litovat. Sledovat můžete některé díly mezi 21.45 a 22.30 v sobotu a v neděli na stanici CNBC Europe. Od pondělí do pátku se to vysílá od 23.45 do 00.30.

Střelci na útěku (1998)

Tenhle akční film má sice obehraný námět, ale slušné zpracování. Přestřelky jsou efektní a i motiv pomstychtivého hlavního hrdiny je uvěřitelný. Film, který nemá velké ambice, ale potěší i nefanouška akčních filmů. A taky bych chtěl potkat takovou sympatickou padělatelku dokladů.

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Tahle světoznámá kniha, která vyšla česky jen u Škvoreckého v Torontu(68 Publishers), se dočkala velmi povedeného filmového zpracování. Herecké výkony bych ohodnotil jako přesné, zajímavé jsou záběry z Prahy 1968(a Lyonu 1986). Carriere prokázal, že je velmi schopný scénárista a tak s obratnou režií vznikl "majstrštyk" pro náročného diváka. Ale opravdu tam muselo být těch erotických scén tolik..?