Na vlastní nebezpečí (1994) (pořad)

Některé scénky slabší, jiné horší, celkem ale spíše pro diváky se silnějším žaludkem. Dejdar s Vackem se totiž občas opravdu utrhli ze řetězu. Výborná byla soutěž "Kdo je Hů?".

Kamenný most (1996)

Film je opravdu depresivní. Život sotva přežívajících lidí ukazuje věrně. A o tom, že Karlův(tedy pardon, Kamenný) most má v sobě nějaký magnet, nějakou energii, je zbytečné diskutovat - to je prostě fakt. Některé scénky výborné.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Typický rodinný sitcom. Něco je povedené, něco ne, celkově to nevybočuje z průměru.

Dva v tom (1995)

Pobaví - a to je hlavní. Příjemná komedie bez zbytečně velkých ambicí.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Jeden z lepších Spielbergových filmů. Dreyfuss hraje velmi dobře a symbol kopce/hory ve Wyomingu, je invenční a i tvarově originální. Zajímavý film, který rozhodně stojí za zhlédnutí.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Začínat na zelené louce je vždy těžké - Lucas to nezvládl na 100 %. Zatím asi nejslabší díl, ale je možné, že bude doceněn postupem času - a to se opravdu stalo - po druhém zhlédnutí zvyšuji o jednu hvězdičku na čtverku. Výborný je závod. Jar Jar Binks je ale opravdu otravný charakter.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Velmi dobré. Mám jedinou výtku: romantika. Já vím, že tam ta láska Padmé a Anakina být musí, ale todle Lucas fakt neumí. Jinak bez připomínek - výborný je Yoda, závěrečná bitva a taky Boba Fett. Celkově slabší pětka.

Ženská síla (2004)

Naprosto jasne nejlepsi z kratkych filmu, ktere se tady ve Varech promitaly. Neskutecne vtipne...takhle nejak by mely kratke filmy vypadat.

Salto do života (2004)

Abbie Cornish je skvělá jako Heidi, Cate Shortland si pro vlastní režii napsala výborný scénář. Pětihvězdičkový film o rozdílu mezi sexem a láskou, o hledání dospělosti.. ani bych se nedivil, kdybychom o některé z výše zmíněných ještě někdy slyšeli(ukázal jsem se jako dobrý tipér - při předávání filmových cen v Austrálii /tedy domácích/ získal 13 cen včetně nejlepší herečky v hlavní roli, filmu, scénáře a režie). Ja mám tyhle filmy prostě rád.... Příjemné překvapení a kousek, který mohu jen a jen doporučit.

Gimme Shelter (1970)

Nejsem příznivcem hipíků, ale dokument je dobře udělaný. Agresivita fanoušků byla způsobená tím, že se předávkovali. Hell´s angels jen chránili vystupující a poté, co několikrát museli odklízet z podia fanoušky, to holt už u jednoho přehnali a ukopali ho k smrti. Stones tehdy jeli zajímavé turné..