Dívka s perlou (2003)

Jedna hvězdička za roli a zahrání mecenáše van Ruijvena, druhá za přesvědčivé historické ztvárnění doby. Johansson prokazuje, že na velké role prostě nemá, ale to vím už od Ztraceno v překladu (sledovat hodinu a půl neustále jeden výraz je vážně o duševní zdraví, zvlášť, když téměř nesleze z plátna - Griet tedy moc emocí nepobrala) a zbytek filmu se také nějak moc nepovedl. Postavy jsou takové klišovité - nepřející služka, žárlivá manželka, sympatický pomocník řezníka(vůbec jsem nepochopil, proč tam tahle postava byla - holt se Griet do někoho zamilovat musela)... Suma sumárum, pokud chcete jít na nějaký pěkný historický film, tohle vynechte. Nestojí za váš čas a peníze.

Solaris (2002)

Lemovu knihu jsem nečetl a ani Tarkovského zpracování jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Soderberghovi se podařilo natočit příběh, který docela zaujme, ale častými návraty do minulosti(flashbacky) klade na diváka velké nároky ohledně orientace v ději. Slušné, ale větší pozornost tenhle film neupoutává(není čím). Poznámka pro dámy: ano, v jedné scéně ukáže Clooney svou zadnici.

Vlk (1994)

Tímhle filmem se u mě Pfeiffer předvedla jako dobrá herečka. Zápletka je opravdu zajímavá a i zpracování je velmi dobré. Nadprůměrný thriller.

Celebrity (1998)

Pro mne jeden z nejvtipnějších Allenových snímků(z těch asi 5, keré jsem měl možnost vidět). Parádně jsem se bavil.

Hledá se Nemo (2003)

Pro mne mírné zklamání. Vysloveně rodinný film, proti tomu nic nemám, ale musel být ten scénář tak předvídatelný(o nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář nemluvě)?

Hráč (1992)

Už jen za vteřinové štěky tolika hvězd si to čtyřku zaslouží. Navíc věrně popisuje, jak se v Hollywoodu točí filmy, tím je tenhle film také zajímavý.

Zkurvená nuda (1997)

Mix komedií pro -náctileté(ale ve slušnosti) a Mouchy dopadl břichabolem. Nic nefunguje - vyhněte se tomu na 100 honů.

Americká krása (1999)

Scénárista Alan Ball do jednoho filmu nevynalézavě poslepoval Lolitu a Modrý samet. Takto vytvořený slepenec ale nefunguje, už jen proto, že neví, čím chce být víc. Navíc(ačkoliv jde o satiru) jsou charaktery vykresleny dost ploše(nesnesitelná manželka, svůdná Angela), jediná postava, která prochází vývojem, je Lester Burnham - to je sakra málo.

xXx (2002)

Patřičně nabušená akce, skvělé hlášky, správně nerealistické situace a chyby v geografii ČR - to mi stačilo - jo, z kina jsem odešel spokojen.

Van Helsing (2004)

Ta jediná hvězdička je za speciální efekty. VELMI DROBNÝMI klady jsou: věrný přízvuk Kate Beckinsale, herecký výkon představitele Draculy, pěkně udělané závěrečné titulky. O zbytku filmu je škoda mluvit.