Eawy

Eva Labancová

okres Nové Zámky

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 13.11.2017  22:11

Ó áno, filmoví kritici do mňa. Thor Ragnarok sa mi páčil. Zahadzuje všetku svoju dôstojnosť z predošlých dvoch častí a prepletá piate cez deviate. Postavy skoro búrajú 4th wall podobne ako deadpool. No, nejako to funguje. Výborná hudba, skvelé efekty, všetky naše obľúbené postavy z Marveloviek a easter eggs na každom kroku. Netreba však očakávať žiadne veľkolepé, dramatické a epické vyvrcholenie. Nie som si istá ako bude tento "počin" zasahovať do avengers série, lebo mi nesedí ako ho zabudujú do príbehu. Napriek tomu, som sa dobre nasmiala. 100%

• 19.10.2017  23:40
    matka! (2017)

Matka! určite nepatrí úplne do všetkých kín, pravdepodobne nebude mať komerčný úspech, ale ako vecička do festivalových kinosál je dokonalá. Aronofskeho filmy vždy vyžadujú určitú dávku diskusie, pretože majú schopnosť zanechávať v rozdielnych ľuďoch rozdielne pocity. Tento pomerne znepokojivý snímok, opäť prináša zaujímavé pocity bláznovstva, či stiesnenosti. Privítala by som, aby bol film o niečo kratší a posledná niekoľko minutová bláznivá stopáž nefunguje tak ako by mala. Režisér povyberal niekoľko hostorických skutočností a poprevracal ich, čo by nebolo na škodu, lenže ich bolo príliš veľa a divák nemá šancu všetky vnímať. Film má zaujímavú kameru, občas však pôsobí "stratene". Ozvučenie filmu je na môj vkus príliš hlasné, počujete úplne všetky jemné zvuky. Pôsobia rušivo, a nijakým spôsobom nepomáhajú vytvárať atmosféru. Herci však hrali všetci výborne, úplne očarujúca je Michelle Pfeiffer. Keď som čítala informácie, že podľa niektorých je film príbehom o vzťahu stvoriteľa a matky zeme, ale niektorí ľudia to tak nevnímajú, čakala som, že tá symbolika bude iba naznačená v malých detailoch. Príbeh je však presýtený jasnými informáciami, preto som mierne zmätená. Pre mňa, takých 65%

• 12.10.2017  22:41
    Sněhulák (2017)

Ách jaj, tak toto sa mi aj zle hodnotí. Knižku som nečítala (zatiaľ), shame on me, preto to neviem vôbec porovnávať. Ale v mojom prípade o porovnávanie ani nejde. Film mal veľký potenciál ale stal sa akýmsi "one-man show + dve sprosté ženské". Akože, prepáčte, ale to kto kedy videl, takúto logiku ženských postáv? Všetci ostatní herci okrem Fassbendera boli nemastní neslaní. V podstate, on a James D'Arcy bolo jediné na čo sa dalo, čo sa týka hercov pozerať. Na druhú stranu, krásne exteriéry a výborná atmosféra, taká ako v severskom filme má byť. Kamera bola tiež úžasná. Príbeh by stál za omnoho viac, keby sa trošku pohrali so scenárom. No, škoda. 60%

• 13.9.2017  23:08
    To (2017)

Jeden z mála hororov na ktoré som sa rozhodla ísť pozrieť do kina. Výsledok? Oplatilo sa. TO nie je síce filmom, pri ktorom sa budete veľa ľakať a skutočne báť, rozhodne sú však hlavní hrdinovia natoľko sympatickí, že všetkým držíte palce. Omnoho "strašnejšie" ako samotný hororový klaun sú však medziľudské a najmä! rodičovské vzťahy medzi deťmi a ich rodičmi. Pohľad na extrémne domácnosti, laxsnosť úradov a dospelých je práve to, čo vytvára veľmi zaujímavý film. Priateľstvo, detstvo a prekonanie strachu sú veľmi peknou časťou filmu a nebyť toho hororového kontextu, film by sme možno mohli zaradiť medzi kategóriu "rodinný". Čo mi najmä chýbalo je však poriadny hudobný strašidelný teatrálny doprovod, ktorý by roztriasol sálu a iba navnadil, aj keď možno falošné, strhnutie od strachu, Ale bavila som sa 70%

• 3.9.2017  21:28

"We just got taken down by a monkey the size of a building!" " Yeah, it was an unconvintional encounter" Jeden z ďalších filmov, ktoré sú skoro nehodnotiteľné. Príbeh by nebol vôbec zlý lenže spôsob natočenia pôsobí skôr komicky. Prvá polhodina ešte pôsobí "vážnosťou", dokonca som si začala myslieť, že to bude jeden z tých filmov, kde Samuel L. Jackson hrá inak ako obyčajne. Po asi 40 minútach však prichádzate na to, že film je v podstate paródiou samou na seba. John C. Reilly ako šialený Santa síce osvieži pár vtipmi situáciu, ale nijako ju nezachraňuje. Ten, kto navrhol Hiddlestonovi aby sa na tomto zúčastnil musel mať zmysel pre humor. Ako hlavná postava je nemastný neslaný, v podstate tam ani nemusí byť, lebo novinárka zohráva väčšiu úlohu. No a niečo viac ako po 75 minútach, v okamihu ako na scénu príde samurajský meč, už naozaj viete, že film, je v podstate komédia. Scenár, ktorý okrem hlášok vojakov nič neprináša, bojové scény na ktorých sa zasmejete (Hiddleston+meč+toxický plyn) a úplne nevýrazné postavy tak vytvárajú skoro 2 hodinový film, pri ktorom určite idete z kopca. Na druhú stranu, všetky scény s Kongom sa vydarili, efekty sú zvládnuté na výbornú. Preto absolútne netuším, ako to zhodnotiť. Keď si naozaj pripustíme, že sa jedná o komédiu, tak to bolo v celku fajn. 45%

• 31.8.2017  23:04
    La La Land (2016)

Po prvé, kto nemá rád muzikály, nech si muzikál nepúšťa. Môj prípad to nie je, aj napriek tomu sa mi tento film ťažko hodnotí. Po hudobnej i choreografickej, scénografickej stránke film nemá chybu. Stopáž nie je príliš dlhá, tanečné kúsky veľmi teatrálne. Čo mi však (pre moju romantickú dušu) nehrá, je príbeh. Obaja ústrední hrdinovia sú dobre zahraní, to je bez pochýb, ale samotná zápletka pôsobí príliš sucho. Možno odzrkadľuje niečo ako skutočný život, ale keď pozerám niečo kde sa spieva a tancuje na diaľnici očakávam niečo trošičku komplikovanejšie a komplexnejšie. Určite je to však niečo čo sa oplatí pozrieť a ľutujem, že som ho nevidela na veľkom plátne. (A Ryan Gosling vyzerá divne, keď sa usmieva, asi som si už veľmi zvykla na to, že sa skoro stále mračí). 85%

• 23.8.2017  22:13

Pre mňa bol tento film akýsi audiovizuálny skvost. Presne takto si predstavujem, že by mal vyzerať film z roku 2017. Film, ktorý využíva všetku dostupnú počítačovú a filmovú techniku, no napriek tomu, že sa techniky často menia, nepôsobí vôbec nevyvážene. Súčasný divák častokrát hráva počítačové hry, kde akcia a pohľad na bojové scény poskytujú oveľa lepší zážitok ako v prípade mnohých filmov. Zdá sa mi, že tvorcovia využili práve mnoho z počítačových hier a preto bojové scény nadchnú. Prelínanie prítomnosti a budúcnosti formou hovoreného slova je geniálne. Film má vďaka tomu menej ako dve hodiny a nie 4, na ktoré by sa príbeh úplne natiahol. Z hereckého obsadenia som mala dobrý pocit, no pravdaže exceloval Jude Law. A ten soundtrack je dokonalosťou, ktorá vyzdvihuje film na úplne inú úroveň. 100%

• 18.8.2017  23:56
    John Wick 2 (2017)

"How was he? He was a good dog,"Tak ako i psík i John Wick bol dobrý. Popravde, chýbal mi takýto dobrý akčný a strhujúci film. Okrem toho, že podobne ako pri prvej časti je soundtrack neuveriteľný, všetky akčné scény a kamera prekonávajú naše očakávania. Príbeh je v podstate jednoduchý, ale pokiaľ chce divák vidieť poriadne choreografie guliek, tak to v podstate nepotrebuje. Ten drsný a účinný kontaktný boj je pastvou pre oči. Film pravdaže obsahuje niekoľko vtipných vsuviek, odkazov, ktoré si pravdaže užije hlavne fanúšik Keanu Reevsa. V tejto časti Wick rozpráva trošku viac, ale hlavne vidíme myšlienku celej organizácie, ktorá je premyslená naozaj dokonale. Možno by bolo zaujímavé, v nejakom spin-offe, možno i bez Wicka, túto organizáciu preskúmať a troška sa v nej pošprtať. Bavila som sa . 100%

• 16.8.2017  23:36
    Mumie (2017)

Táto "múmia" nemá s pôvodnou múmiou absolútne nič spoločné (okrem teda názvu). Postavy sú absolútne nudné, nezaujímavé, nepremyslené a zahrané len-tak-tak. Atmosféra ako z D-čkového hororu, čo primomína najmä ten neuveriteľne nudný soundtrack (občas počujete zvuky podobné internetovým hrám escape room) a okrem toho musíte predýchavať tie komické príšery, ktoré sa tam objavujú. No, ale čo človeka definitívne odrovná (okrem stopáže, ktorá nie je síce AŽ taká dlhá, ale pôsobí akoby film trval tri hodiny) je Mr. Hyde, ako FAKT? Vzťah medzi hlavnými dvoma hrdinami vlastne nie je... NUDA! A prosím vás, ako môžu kostry plávať vo vode? neplávali by na Vode? 35%

• 6.8.2017  18:49
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Po prvej sérii musím skonštatovať, že Castlevania má určite potenciál. Napriek tomu, sa mi však zdajú byť časti umelo predlžované...tých 25 minút je predsa len dosť. Hlavný hrdina je však vykreslený ako veľmi príjemná postavička a preto ma osobne zaujíma jeho ďalší osud. Celkovo sa mi na seriáli zatiaľ páči, že vidno naozaj to ovplyvnenie hrou, mnohými vecami to hru veľmi pripomína. Avšak v terajšej konkurencii anime seriálov s podobným námetom určite neobstojí viac ako priemerne. Zatiaľ 65%

• 3.8.2017  22:14

No, dobre, dobre. Nebolo to také hrozné ako sme mohli očakávať. Power Rangers sú známa klasika, ktorá sa nedá natočiť bez akejkoľvek trápnosti. Toľko rozdielnych režisérov a národností sa snažilo nejakým spôsobom natočiť power rangers, ale narozdiel od ostatných hrdinov, je to bohužiaľ skoro nemožné. Tak ako je to pri takýchto filmoch typické, dostaneme presne také obsadenie aby bolo bez diskriminácie. Napriek tomu, je ale "šéfom" blondýn, tým divným černoch, bláznivým aziat atď. Z tohto pohľadu sa žiadne prekvapenie nekoná. Musím však priznať, že prvá hodina filmu ma bavila viac ako tá ďalšia (až dve hodiny!!), všetky tie škriepky a samotný boj sú skôr vtipné, ako vážne. Ďalšou vecou, čo mi trošku vadila bol ten mierny rip-off soundtracku trona...alebo som to počula len ja? Tak, ale mohlo to byť aj omnoho horšie.45%

• 23.7.2017  23:17

Keďže pôvodný komiks poznám naozaj len zbežne, neprináleží mi akékoľvek porovnávanie s predlohou. Prejdem teda k veci. Film ako taký ponúka veľa: efekty, soundtrack, nápady a i fungujúcu chémiu medzi hlavnými hrdinami. Bohužiaľ, čo škrípe je príbeh. V samotnom deji sa nachádza toľko odbočiek, že hlavná téma postupne zaniká. Niektoré konverzácie a silená romantika predlžujú už aj tak dosť dlhú stopáž na takýto typ filmu. Prekvapilo ma však, že rola DeHaanovi v podstate sadla. Aj keď sme si asi všetci predstavovali Valeriána trošku statnejšie, popasoval sa s ňou dobre a napokon ponúkol vyrovnaný herecký výkon. Cara Delevingne ma celkovo prekvapila, pretože som od nej čakala omnoho menej. Clive Owen poteší vaše oko, avšak nedokážete mu natoľko veriť ako ostatným. No najväčšou ranou pod pás bol Kris Wu, ktorý mi je známy z iných končín a napriek tomu, že nemal veľkú úlohu, hocikedy sa objavil na plátne musela som sa vyškierať. Ale celkový dojem s filmu je veľmi príjemný hlavne vďaka niektorým vtipom, ktoré osviežili celú kinosálu. 70%

• 21.5.2017  22:46

Takže, našťastie nepatrím medzi tých, ktorý by túto hru hrali. Viem, že existuje, pár krát som už aj niektorú z jej verzií držala v rukách v obchode s elektronikou, ale to je asi tak všetko, čo mám s ňou spoločné. Preto sa mi ako nezaujatému divákovi tento film naozaj páčil. Nie je to niečo, pri čom budete každú sekundu premýšľať nad tým aká je tá scéna estetická. Naozaj, môžem povedať, že okrem Marion tu nebolo nič estetické. Na druhú stranu sa však bežný človek určite zabaví, alebo minimálne nebude nudiť. Pekné exteriéry dodávajú správnu atmosféru. Jediné, čo by som asi vytkla je použitie cudzieho jazyka, pri scénach z minulosti. Chápem, že sa snažili scenáristi navodiť takú správnu atmosféru, ale občas sa mi zdalo, že to pôsobilo práve umelo. Herecké obsadenie sa snaží, čo mu scenár dovolí, tak netreba očakávať srdcervúce alebo oscarové herecké umenie. Výborná hudba iba doplňuje väčšinu akčných scén. 70%

• 11.5.2017  23:40

Guardians vol. 2 bola určite jedna z vecí, na ktoré som sa naozaj tešila. Pravdaže nie nadarmo. James Gunn si zobral scenár z jednotky, a podla šablóny pripravil zábavnú oddychovku, pri ktorej nemusíte deťom zapchávať uši, lebo tie nadávky nemôžu počuť (až na detaily o orgánoch Ega, ale to neboli nadávky). Avšak dynamika príbehu začne po prvej polhodinke niekde stúpať na brzdy a vy ste vhodený do víru všelijakých ospravedlňovačiek, povzbudivých slov i hádok. Počas sledovania filmu to nerobí také problémy, lebo občas do tohto "príbehu" šplechnú akýsi starý, dobre fungujúci vtip. Preto sa mi zdá, že každá scéna vo filme je pripravená ponúknuť to, čo chce divák. Vtip, akcia, sentiment, "kvázi romantika" sa striedajú tak, že vás nič neprekvapí. Neviem, či sa potom nestráca podpis režiséra a scenáristu. Či to nie je potom viac dielo divákov, ako podpis autora (ktorý by mal byť "umelcom"). Nič sa však nemení na tom, že je to výborný film so skvelým soundtrackom, baby Grootom (ktorého som čakala, že využijú viac v príbehu, ale bolo to naozaj vyvážené) a Draxom, ktorý je v tejto časti úplne úžasný!!! 75%

• 4.5.2017  23:20

Nuž, ako začať. Star Trek je vždy niečo, čo ma privedie do časov minulých (časov, kedy sme so sestrou ráno o 10:00 po telenovele pozerali telku). A opäť sa to podarilo, príjemná nostalgická atmosféra. Čo sa týka však samotného deja tak bol v prvom rade určite lepší ako v časti druhej, rozhodne i správanie hrdinov sa mi pozdávalo viac. Bohužiaľ sa ale divákovi prvú hodinu zdá, že pozeráte niečo, čo sa ukrutne vlečie. Film má strašidelne dlhú stopáž, a je akoby pomyselne rozdelený na dve polovice. Kde v prvej časti pozorujete vytvorenie zaujímavých dvojíc/trojíc, medzi ktoré patrí aj tá kde máte začať shipovať doktora a Spocka. Akože načo? Keby sa tie scény skrátili na pár sekúnd tak by mal film omnoho lepšiu dynamiku. Veľmi nerozumiem celej tej dráme so Spockom, úprimne, v tejto časti nemal až takú dôležitú úlohu. Ostatní členovia posádky by mali byť určite vyznamenaní viac (Scotty). Filmovú logiku však môžeme hodiť za seba, pri Star Treku sa treba baviť. No, a to sa podarilo. Už som premýšľala nad omnoho nižším hodnotením, ale ako prišla scéna s rádiovým vysielaním, tak by som dala aj najvyššie hodnotenie. Avšak, to by nebolo fér. Bavila som sa 75%

• 15.4.2017  22:49
    Yeokdo yojeong Kimbokjoo (TV seriál) (2016)

Výborný seriál, ktorý však osviežuje a zachraňuje najmä Nam Joo-hyeok, ktorého postava pôsobí najzaujímavejšie a najlepšie z celého seriálu. Pravdaže sa mi páči, že príbeh je čiastočne o skutočnej osobe a je takou novinkou, čo sa týka prostredia terajších k-drám. Avšak, skoro polovicu seriálu sledujeme ústrednú hrdinku, ktorej postava však nepôsobí nijako neobyčajne. Napriek tomu, že je výborne zahraná, do polky seriálu som si k nej veľmi nevedela vybudovať vzťah. Čo mi ohromne chýbalo, bolo väčšie rozvíjanie ostatných postáv. Lebo postavy ako pani doktorka a pán doktor naozaj nedostali dosť priestoru a zdali sa mi úplne zbytočné. Neviem...asi 70%

• 7.1.2017  00:40

Ja som asi veľmi divná podľa toho ako vidím, že toto ľudia hodnotili skoro úplne inak ako ja. Pozerali sme ten istý film? Skvelý scenár s vtipnými vsuvkami od všetkých hercov, bláznivý príbeh, romantika, akcia, komédia v jednom s celkom príjemnou stopážou, kedy vám film nepripadá ani príliš dlhý ani príliš krátky. Sam Rockwell vo svojom živle a Anna Kendrick ho len nádherne doplňuje. Ja som sa príjemne zabavila. Naviac sa mi páčil aj soundtrack a My type od Saint Motel úplne vystihuje náturu tohto filmu. A aj ja nemám rada červených medvedíkov. 70%

• 5.7.2016  00:37
    Tým Škorpion (TV seriál) (2014)

Príjemný seriál, aký sme tu ešte nemali. Troška mi to pripomína (Num3bers). Tu ale narozdiel od ostatných seriálov sa nestretávame s jedným inteligentom medzi policajnými zložkami, ale so 4 výbornými postavami. Samostatne by však tieto charaktery neustáli svoj samostatný seriál a preto vysoko hodnotím voľbu vložiť všetky charaktery do jedného. Herecké výkony sú solídne, kamera ničím neprekvapí ale ani neurazí. Jediné, čo na mňa naozaj pôsobí mierne odpudivo, sú v niektorých prípadoch nesprávne zvládnuté efekty (pocit, že je tam zelené plátno) a niektoré za vlasy pritiahnuté rozuzlenia. Ale ako príjemný, oddychový seriál môžem vrelo doporučiť. 65%

• 4.7.2016  19:37

10 %......za tie cvičené zvieratká...inak, hrôza.

• 5.5.2016  21:32

Takže, celkový dojem z filmu bol dobrý. Hlavný hrdinovia sympatickí, výborný soundtrack, pekné exteriéry. Ale! Celý príbeh pôsobí príliš prekombinované. Mne sa osobne na príbehu páčilo, že ukázali, že aj po narodení dieťaťa môže mať žena nejaký ten život, že tým sa nezborí svet. No, nelogické správanie hrdinov (a to vo väčšine romantických filmov vidím) ma privádza do šialenstva. Tento film úplne podupáva status manželstva. Nie som žiadna bojovníčka za morálku a podobne, ale myslím, že zobrať si niekoho koho nemilujete len preto, aby ste sa s ním mohli rozviesť, keď sa človek, ktorého milujete s vami udobrí, je blbé. Je to nerealistické a vyvoláva to vo mne menší hnev. Možno som už jediná, ale myslím, že by stačilo keby mali frajerov/frajerky. Z tohto pohľadu to vyzeralo tak, že sa hlavní hrdinovia hrali s citmi všetkých ex-manželov, ex-priateľov a ešte aj tej chudinky dcérky. Neviem...tak asi 60 %

• 30.3.2016  17:40
    Akagami no Širajuki-hime (TV seriál) (2015)

Akagami no Shirayuki hime je veľmi príjemná, romantická, komediálna vecička. Hlavná hrdinka je rozumná mladá baba a celý príbeh pôsobí naozaj čarodejne. V podstate sa veľa v príbehu hlavných hrdinov nemení, ale je celkom milé pozorovať ako aj vedľajšie postavy menia svoje správanie po stretnutí s hlavnou hrdinkou. 75%

• 5.3.2016  20:17
    Chijeuindeoteulaeb (TV seriál) (2016)

Nuž. Túto kórejskú drámu som začala pozerať, aj preto lebo v nej hrá Park Hae-Jin. Začiatok seriálu bol nad moje očakávania, ale ako to už býva v drámach, posledné časti sú vždy troška nadnesené, nedotiahnuté a mätúce. Napriek tomu považujem túto drámu z jednu čo najlepšie zvládnutých, čo sa týka charakterov hlavných hrdinov. Všetci herci zvládali svoje úlohy výborne. Príbeh troška zaostával a nezvládal uniesť ten nátlak z hľadiska opisu charakterov hrdinov. Napriek tomu však scenár, herecké výkony, hudba dokázali vyniesť seriál na vysokú úroveň. Posledné dve časti boli nátlakové, akoby sa do tých dvoch hodín snažili natrieskať čo najviac informácii. Bolo cítiť, že od autorky získali filmári voľnú ruku, za ktorú boli po skončení seriálu vyhrešení. No asi 70%.

• 21.2.2016  21:01
    Bitten (TV seriál) (2014)

Osobne som celkom stotožnená s percentuálnym ohodnotením tohoto seriálového počinu. Príbehovo má tento seriál neuveriteľný potenciál zaujať, hlavne mladšiu verejnosť. Musím povedať, že do istej miery bol tento potenciál využitý a ako obyčajný divák si prídete na svoje. Bohužiaľ hlavné mínusy tohto seriálu sú niektoré dejové linky, ktoré pôsobia skôr komicky ako strašidelne. Preto, som pri pozeraní nadobudla pocit, že tvorcovia chceli priblížiť život vlkolakov podobne ako v True Blood, priblížili život upírov. Akosi komicky, hororovo s takým divným pocitom po dopozeraní. Tento seriál však zo scenárom a s obsadením aké má nemá šancu sa tomuto čo i len priblížiť. V každej časti máte aspoň jednu intímnu scénu a tvorcom bolo očividne jedno, kto je v hlavnej úlohe tejto scény. Hlavný hrdina sa zas skoro v každej scéne vyzlieka (nie že by som sa sťažovala, ale po treťom raze to prestane byť natoľko zaujímavé). Napriek tomu osobne považujem výber hercov za príjemný, rovnako ako i prostredie a špeciálne efekty. Celkovo sa pobavíte, taká oddychovka, pri ktorej nemusíte veľa rozmýšľať. 50%

• 17.1.2016  10:32

Nešla som do pozerania tohto filmu so žiadnym očakávaním. Preto som svoj náhodný výber tak ocenila. Príjemná oddychovka, pri ktorej si odpočiniete, nemusíte rozmýšľať (Príliš) a užijete si mnohých obľúbených hercov. Musím povedať, že niektoré scény boli proste pastvou pre oči. No však, scéna ako Choi Jin-hyok v mrazáku zazerá na Jeong woo-seunga a pri tom sú obaja polonahí. To je čistý fanservice...ale nesťažujem sa. Kamera ma ničím nenadchla, ale príbeh (aj keď ten dlhý úvod si mohli odpustiť) bol celkom dobre zvládnutý. Pravdepodobne ako všetci už niekoľko rokov pozorujem Lee Beom-Soo-a, tento herec je proste úplne tvárny a napriek tomu, že je menší ako hlavný hrdina, okamžite ako vošiel do scény, zatienil všetkých v miestnosti. Všetky postavy boli dobre zahrané, a nebol tam nik, kto by mi liezol na nervy. Tak 70%

• 10.1.2016  23:12

Najkrajšia rozprávka roku 2015. Výborne zvládnutá, troška okorenená predloha klasickej rozprávky. Natočené v krásnych interiéroch i exteriéroch, neprehnané nadbytočné efekty, Veľmi milá fúzia slovenskej typickej "vážnej a dramatickej rozprávky" s českou "vtipnou a nenútenou rozprávkou". Dobre sa na to pozerá, lebo komická stránka nie je uvedená do krajnosti (ako to niekedy býva), a dramatickosť je držaná tiež na uzde. Spočiatku som nebola presvedčená výberom Issovej ako hlavnej hrdinky, ale na konci som musela uznať, že rolu zvládla krásne. 100%

• 8.1.2016  21:16
    Ta Lai Le Qing Bi Yan (TV seriál) (2015)

Úžasný seriál. Skoro presne podľa knižky. Málo krát vidíte adaptáciu takto dopodrobna zvládnutú. Posledné dve časti sú od knižky trošku vzdialené, ale divákovi to zo zážitku veľa neuberie. Wallace Huo je skvelý ako Bo Jinyan a Sandra Ma ako Jian Yao exceluje. V originálnom znení mnohým vadí jej tón, ale zhoduje sa s knihou. Kamera v tomto seriáli je neuveriteľne podmaňujúca a celý seriál tak nadobúda akýsi realistický pohľad. Momenty, keď sa pozeráte na zločin tak, ako to vníma Jinyan sú úplne skvelé. Andrew Yin hrajúci Fu Zi Yu je neuveriteľne vo svojej koži, v celom seriáli sa tešíte na každú scénu, do ktorej vojde. A prvýkrát (asi), hrá v TV seriáli z Ázie herec hovoriaci po Anglicky. Nechápte ma zle, viem, že aj inde hrajú Anglicky hovoriaci ľudia, ale v tomto seriáli to nebol asi len tak niekto, koho našli na ulici...lebo tí ľudia vedeli aj hrať. V tom momente som zostala bez slov. Proste úžasné. Pre mňa 100%.

• 2.1.2016  23:29
    Rak Lon Jai Nai Klaeng Joob (TV seriál) (2015)

A môžem asi povedať, že mám za sebou všetky druhy Itazura na kiss aké existujú. Táto verzia je veľmi príjemná, a medzi hlavnými postavami je neuveriteľná chémia. Môže to byť hlavne preto, lebo v Thajsku tvoria páry na viac seriálov/filmov. Takýto pár sa nazýva Love-team a počas jeho fungovania si musia dať herci veľký pozor aby sa na povrch nedostal ich skutočný ľúbostný život. Mike a Aom spolu hrali už v iných seriáloch, preto je ich chémia výborná. a priznám sa, že v tejto verzii mi bol "the second lead" sympatickejší než v ostatných.....75%

• 9.12.2015  10:11

Výborná krásna príjemná romantická vec. S neuveriteľnou herečkou v hlavnej úlohe a s radom pre mňa osobne veľmi dobre známych ostatných hercov. Myšlienka, produkcia, sountrack, scenár i prevedenie spolu nádherne ladí. Pri každom novom hercovi, ktorý Woo-jina hral som čakala, koho ešte v jednom filme uvidím. Lee Dong-wook:D och:D No, v každom prípade som našu susednú Českú Republiku spoznala podľa električky.....hneď ako vošla do obrazu...ja že a sme v Strednej Európe. 100%

• 9.12.2015  10:07
    Di dei (TV seriál) (2015)

Pre mňa určite jeden z najlepšie zvládnutých lekárskych seriálov aký som videla. Nie len, že sa dostávame do kontaktu s hlavnými postavami a žijeme ichn ťažké chvíle, ale aj obyčajní ľudia, ktorí boli zasiahnutí zemetrasením majú v seriáli svoje miesto. Okrem spolupatričnosti a súdržnosti ľudu vidíme aj sebeckosť, pud sebazáchovy a podobne. Výborne vo vás vyvoláva seriál pocit bezmocnosti, otázky pred ktoré sa hlavní hrdinovia stavajú sú okamžite aj vašimi otázkami. Keď je vysvetlená birokracia, opatrnosť lekárov a akási "neochota ošetriť" na ktorú neustále pacienti v seriáli nadávajú, pomyslíte si, čo by som robil ja? Napriek tomu, že hlavný hrdina má svoje muchy (skôr väčšie ako menšie) počas celého seriálu si zachováva rovnaký názor a rovnakú stojickú vôľu zachrániť život človeka, čo je pred ním. Seriál má nádherný soundtrack, úžasných hercov, slušne (na seriál) zvládnuté špeciálne efekty, ale ako to už býva okolo tej 14/15 časti troška stratí na dynamike. Neskôr ju však opäť získa. Preto si zaslúži 80%

• 2.9.2015  18:55
    Neoreul gieokhae (TV seriál) (2015)

Osobne som mierne zmetená. Príbehovo a obsahovo je to vynikajúce, zaujímavé, miestami tajomné. Ale celý scenár niekde viazol. Všetky vety boli príliš učebnicové, pohľady priveľmi nacvičené a preto niektoré scény vyzerali veľmi zúbožene. Zdalo sa mi, že niektoré scény len "vtesnal" režisér do časového rámca seriálu. Na druhej strane, mal seriál neuveriteľne príjemné herecké obsadenie. Najviac pre mňa ale vynikali Won-yeong a DO, ktorí obaja neuveriteľne zahrali svoje úlohy. Oceňujem aj tým ako tvorcovia napísali postavu Cha Ji-an, veľmi môjmu srdcu milo napísaná postava. Pravdepodobne to bolo aj tým, že ju hrala práve Nara. Tak ale celkovo asi 50%

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18