Eawy

Eva Labancová

okres Nové Zámky

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 2.3.2020  15:03
    Eojjeoda balgyeonhan haru (TV seriál) (2019)

Po dlhej odmlke pri hľadaní poriadneho romantického seriálu, som sa dočkala. Stal sa snáď zázrak. Extraordinary you, je natočené podľa známeho Webtoonu, možno práve toto je dôvodom, prečo si získa vašu pozornosť. Keď som si prečítala originálnu synopsis, očakávala som, že sa bude jednať o niečo podobné ako bolo W: Two worlds, ale opak je pravdou. Napriek tomu, že tu viete, že sa jedná o imaginárny svet vytvorený nejakým autorom, imaginárny a vymyslený vám v podstate nepripadá, lebo "vonkajší" svet nikdy nevidíte. Autor/ka mangy vám pripadá ako niekto krutý, kto sa nestará o svoje postavy, nemá poriadnu fantáziu a recykluje postavy a príbehy. Bohužiaľ, toto sa deje veľmi často a nielen pokiaľ ide o spisovateľov mangy a komiksov, ale aj o filmy, knihy, či hocakú tvorbu. Osobne sa mi veľmi páči myšlienka, že vedľajšie postavy a tzv. Extra si môžu dovoliť meniť príbeh, pretože ich nemá autor dokonale premyslených. A to je pravda, ak ste v živote niečo písali, či kreslili, určite ste si boli istí hlavným motívom, len tie vedľajšie ste doplňovali neskôr. Herci celého seriálu sú milí a získajú si vás. Dokonca aj extravagantný učiteľ hudby, či učiteľka výtvarnej. 90%

• 21.2.2020  13:22

Birds of prey predstavuje úplnú esenciu Harley Quinn a komiksového žánru. Mohli by sme sa zamýšľať a hádať nad tým, či film dáva zmysel, či sú hlavné hrdinky dostatočne zaujímavé. Ale pre mňa sú. Dokonca, by som povedala, že síce film má podnatpis ako emancipácia Harley Quinn, ale nie som si istá, či to úplne sedí. Okrem Harley, ktorá sa na začiatku príbehu vysporiadava s rozchodom s Jokerom, človek nepociťuje žiadny "muži sú nanič" podtón. Ewan McGregor je ako Black Mask výborne šialený, dokonca o niečo šialenejší ako Harley. Myslím, že okrem scén medzi Rosie Perez a jej šéfom, tam nie sú v podstate žiadne negativistické pohľady na mužov. Naše vtáčiky sa zbavia hocikoho, či je to žena alebo muž. Film má trošku "chaotického" rozprávača, ale keďže je rozprávačom Harley, nikoho to nemá prečo prekvapovať. Najlepšia scéna je bojová scéna vo vode na policajnej stanici, to som mala až husiu kožu. Film je doplnený úžasným soundtrackom, a Harley v niektorých scénach dokonca skoro prekonáva fourth wall. Jediné, čo mi trošku chýba je humor, pretože som sa na tom nezasmiala toľkokrát, koľko by sa dalo. 70%

• 1.12.2019  20:43

Predpovedateľný príbeh, ktorý síce neurazí ale dostatočne unudí. Nápad sám o sebe nie je zlý, aj keď určite čerpá z pre nás známeho Final Destination. V prvých momentoch sa využívajú časté falošné jump-scary, ktoré sú navodené iba hudbou, a úprimne už pri treťom "dramatickom" otvorení skrine, som prevracala oči. Scenár bol typický pre takýto typ filmu, nezmyselné postavy, ktoré povedali jednu/dve dramatické vety a v príbehu sa viac neobjavili a podobne. Hlavná hrdinka nebola nesympatická, ale pre mňa bola mierne nezaujímavá, omnoho viac sa mi páčili herci vo vedľajších úlohách, napríjlad Talitha alebo aj Peter Facinelli, ktorý hral výborne (neznášala som ho od prvého momentu). V kine som zvyšovala vekový priemer (sekundoval mi starší pán v druhom rade), keďže naň išli väčšinou stredoškoláci. Ale nebolo to najhoršie, dalo sa. 45%

• 27.11.2019  09:31

Hocikto, kto pôjde na film do kina, nebude ľutovať (hlavne ak v originálnom znení). Frozen II je síce Disneyovka určená pre deti, avšak, niektoré vtipy sú určené skôr pre dospelých/dospievajúcich, pretože deťmi nebudú veľmi pochopené. Takto tvorcovia naozaj vytvorili dvojku, ktorá je určená aj pre tých, ktorí boli deťmi, keď sledovali prvý diel. K animácii niet, čo dodať, je prekrásna, počnúc od každej vločky po pramene vlasov. Napriek tomu, že Let it go, je niečo neprekonateľné, Frozen II sa podarilo vytvoriť výbornú zapamätateľnú pieseň (Into the unknown), ktorej tóny sa vám určite dostanú do povedomia. Originálny soundtrack a niektoré pesničky v "Indie" podaní vyrážajú dych, odporúčam - Kacey Musgraves - All Is Found. Animátori sa perfektne pohrali s vážnosťou niektorých tém, a spôsobili, že väčšina kina sa smiala až padala zo stoličky, Kristoffove "Into the woods" pôsobí zároveň zamilovane a vtipne, čo úplne vystihuje jeho charakter. Lenže, tu sa dostávame k problémom. V podstate ani jedna z hlavných postáv neprejde akoby to Olaf nazval "transformation". Nevidíme, žiadny charakterový rast, či zmenu, preto je príbeh posúvaný iba konaním iných postáv, ktoré v podstate v príbehu nie sú. Oplatí sa ísť si to pozrieť? Určite. Oplatí sa to pozrieť ešte raz? Stopercentne. Ale určite si vypočujte soundtrack. 75%

• 19.11.2019  22:18

Určite najlepší "horor", čo som videla v kine za posledný rok. Mágia, vraždy, mučenie, levitovanie, lietanie, to všetko prekrásne zapadá do tohoto filmu. Po hudobnej stránke nezostanete prekvapení, keďže film v správnych momentoch, ku správnym scénam používa fenomenálnu hudbu Kubrickovho Shining. Herci si to doslova užívajú, Kylieghla (neviem ako to skloňovať a či) je naozaj výborná vo svojej roli, Ewan je tiež veľmi vítaný v mixe hercov a Rebecca Ferguson je proste krásna. Film príjemne plynie, aj keď je možno o 20 min. dlhší akoby mal byť. Občas sa až príliž snaží ťažiť z "Osvietenia", stráca potom na svojej vlastnej atmosfére. Divák v mnohých chvíľach nepotrebuje vidieť siahodlhé scény, ktorými si pripomíname pôvodný film. V mnohých prípadoch je naznačenie niečoho omnoho výpravnejšie ako úplné prehratie jednej z scén. Napriek tomu, je to veľmi dobre zrežírovaný a zahraný film, ktorý určite neurazí nikoho. 90%

• 20.10.2019  21:22
    Láska s dobrými úmysly (TV seriál) (2019)

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento seriál, pretože by sa mi aj páčil. Veď hlavní hrdinovia sú v podstate všetci sympatickí, funguje medzi nimi tá správna chémia a dokonca aj klišé: dohodnuté manželstvo dokážete prekusnúť. Ale a toto je asi všetko dobré, čo sa k tomu dá povedať. SPOILER: povedzte mi, ako mohli nechať hlavného hrdinu zahrávať sa s niečím ako je zdravie? Veď to je na liečenie, či väzenie!!! Potom to ešte uhrajú na city, že on je dobrý, a to bolo z lásky atď., ale pritom nehnevajte sa, ale 70% príbehu sa správa ako manupulatívny a pomerne nebezpečný človek. Nechápem prečo dovolili tvorcovia vytvoriť takúto pomerne silne kontroverznú zápletku a nechať ju nedostatošne riešenú. SPOILER. Finálne je seriál presne z tohoto dvôvodu ťažko hodnotiteľný, lebo nedokážem prehliadnuť takéto vlastnosti hrdinov. 40%

• 20.10.2019  20:40
    Uahan ga (TV seriál) (2019)

Krásne prepracovaný seriál, ktorý umožňuje každej postave získať "spotlight" na nejaký čas. Vynikajúce herecké výkony od všetkých ústredných postáv. Počas seriálu neprejdete jedným, dvomi, či tromi plot twistmi, čaká ich na vás viac ako tucet. Výborná kamera a hudba. Je síce pravda, že oproti úvodným 6 častiam nasledujúce troška stratili na dynamike, avšak, seriálu to až tak neuškodilo. Intrigy, podplácanie, peniaze, mind-games, to všetko vám ponúknu hrdinovia tohoto seriálu. Mrs. Han je proste kráľovná. Wau 90%

• 20.10.2019  20:32
    Čára (2019)

Hrozný film, snažila som sa ho prežiť, ale išlo to veľmi zle. Postava hlavnej hrdinky je napísaná STRAŠNE Nuž a keď som si ešte prečítala, že inšpiráciu mali scenáristi získať z anime Lovely Complex, úplne ma to položilo. 30%

• 10.10.2019  20:22
    Joker (2019)

Veľmi dobre zvládnutý film. Len málokrát sa stane, že natoľko reklamovaný a ospevovaný film za to stojí. V tomto prípade však naozaj všetko čo by malo byť vo filme dobré, dobré aj je. Film stojí na hereckom výkone len jedného herca, ktorý to naozaj krásne drží nad vodou. Scenár je úžasný, rovnako i hudba a kamera. Jediným problémom je to, že je veľmi veľká škoda, že patrí do série filmov. Atmosférou, štýlom aj hlavnou tematikou sa príliš odďaľuje od toho, čo sa v komiksovkach očakáva a najmä od Batmanoviek. Osobne by som prijala aby bol tento film čistý stand-alone, bez pokračovania. O to zanecháva v divákovi lepší dojem...90%

• 26.9.2019  21:31

Možno som niečo nezachytila, ale nie je mi úplne jasné aký pôvod má názov tohoto filmu. Ale dobre, k samotnému dielku. Na začiatku si pomyslíte, že sa bude jednať o typickú romantickú teen záležitosť (hej, už som videla celkom veľa stredoškolských romantických filmov z Ázie, takže je to pre mňa už typické :-) Už po 20 minútach zistíte, že to nebude vôbec tak. Naprekvapenie, vôbec nepocitujete second lead syndrome, ktorý býva veľmi typickou záležitosťou pre takéto filmy. Príbeh, herci a aj hudba sú veľmi dobré. Avšak, má to svoje chybyčky. Napríklad, ťažko sa mi verí, že tí herci sú stredoškoláci, možno je to tým, že ich veľmi dobre poznám, a ten koniec je síce emotívny, ale pre mňa trošku nedotiahnutý. Takých 75 %.

• 12.9.2019  23:24

Najlepšie tento film vystihne:" sigh,". Presne tak, môžete si nad ním len vzdychnúť. Nie je to najhorší film, ktorý si pustíte, to ani zďaleka. Čo sa týka poctivej filmárskej práce, tú IT nemôžete vôbec odoprieť. Kamera, prostredie, občas scenár a aj herecké výkony sú v celku veľmi dobré. Avšak, IT chapter 2 ponúkal toľko krásnych možností pohrať sa zo strachom hlavných postáv, lenže tie zostali nepoužité. Bill Skarsgard je výborne tvárny herec, ktorý vie vytvoriť strašidelnú "intimidating" atmosféru. Film ho však vôbec nevyužíva, stavil na príšery v rôznej podobe, ktoré však ku koncu filmu veľmi omrzia a úprimne, až tak nestrašia akoby mali. Tá stopáž je hrozná. Idete do kina na horor, nie na výpravný film, ktorý trvá skoro 3 hodiny. Množstvo nadbytočných, romantických a sentimentálnych scén je síce milým prídavkom, len ten opakujúci sa nudný motív vás absolutne unudí. V úvode bolo predstavených niekoľko postáv, ktorých úlohu som absolútne nepochopila. A 1/3 filmu som sa presmiala kvôli Billovi Haderovi, on je pre mňa vždy vtipný. Najlepšie sa stotožnil so svojím deckým predstaviteľom James Ransone (ten, čo hral Eddieho), tomu tlieskam oboma rukami. Soundtrack pre mňa málo výrazný. 55%

• 28.5.2019  23:38
    Aladin (2019)

Keďže je pôvodný Disneyovský Aladin moja najobľúbenejšia rozprávka, mala som veľmi silné obavy ako to dopadne. Ako vidím, tak aj táto verzia má dobré hodnotenie, aj keď niektoré hodnotenia nechápem. Scenáristi vytvorili niečo, čo zapadne do dnešnej doby, nemôžu predsa vytvoriť identickú live-action pre úplne nové publikum. Will Smith ako Gin veľmi potešil, výber hercov na jednotku, hudba a akcia výborná. Jediné, čo mi trošku vadí, je že SR kiná zatiaľ neuvádzajú film v origináli, možno nejaké menšie to niekedy uvedie, ale určite veľa ľudí by si vypočulo radšej Willa Smitha s jeho hlbokým hlasom ako nejaký hlas, ktorý sa skôr nehodí. Nehovorím, že dabing je vyslovene zlý, len aspoň jeden krát by to mohli uviesť aj v origináli. Inak sa mi celkom rátalo, že na premietaní, na ktorom som bola ja sme sedeli samí dospelí a aj to väčšína 25+. A teraz k bodu prečo nerozumiem niektorým dvojbodovým hodnoteniam, už som veľmi dávno nebola v kine s tým, že sa celé kino smialo až plakalo, to som už veľmi dlho nezažila. Pre mňa zatiaľ najlepšia live-action adaptácia Disneyovky. 100%

• 18.5.2019  21:35
    Syn temnoty (2019)

Určite nie klasický horor, na ktorý sa idete báť. Námet je však výborný a možno nie dokonale prevedený v tomto filme, ale určite má potenciál. Možno filmu uškodilo práve to, že sa jedná o typický "child" horor, kde v podstate zlou postavou je dieťa. To je velikánske obmedzenie, keďže dieťa nemá prístup úplne ku všetkému ako dospelí a môže na diváka hrať iba svojou "nevinnosťou". Herec v hlavnej úlohe hrá úžasne, som zvedavá, či si film pozrel. Výborný soundtrack ! :D 65%

• 4.4.2019  23:43
    Shazam! (2019)

Nadpriemerná DC zábavka, ktorá je určená pre mladšiu generáciu. Výber príjemných detských hercov i moderných vtipov poteší. Niekedy však vtipnosť príliš šľape na pílu a na miesto nejakého deja ponúka sériu účelne vtipných skečov za sebou. Človek už potom len čaká na pokračovanie príbehu. Takto sa všetka suspense vytratí (ak nejaká bola). Kamera celkovo nezaujímavá, ničím nezaskočila a hudba veľmi priemerná. Napriek tomu, však tento film má byť iba samoúčelná zábava a to sa podarilo. 70%

• 21.3.2019  23:22

Toto je hrozný film. Jedna hviezdička za scény s Dwaynom a Davidom. Tie boli vtipné.

• 11.2.2019  20:44
    Robin Hood (2018)

Nemastné, neslané a nudné. Síce je hlavný hrdina sympatický, ale ako Robin Hood málo charizmatický. Charizma chýba popravde všetkým hercom. Záporáci sú málo záporní, Marian ma väčšinu času rozčuľuje a "vzťah" medzi Marian a Robinom ma zanecháva chladnou. Vôbec nevadí zmodernizovanie histórie, či boje,ktoré nedávajú zmysel z hľadiska histórie, ale chýba tomu grády. Všetky zaujímavé akčné scény sú zle zostrihané, prehnaná slow-motion a žiadny naozajstný progress, čo sa týka Robinových schopností. Jeden z najmenej zaujímavých filmov, čo som videla v posledných mesiacoch. 40%

• 5.2.2019  21:32
    Trhlina (2019)

Trhlina je solídne natočený film/miniséria, ktorý v sebe skrýva mnoho pozitívnych vecí. V prvom rade určite úžasnú hudbu a ozvučenie, ktoré som si nie istá, či rovnako solídne vyznie i v TV ako v kine. Ďalej, ponúka atraktívny príbeh odohrávajúci sa vo viacerých rovinách a neuveriteľnú kameru. Niektoré zábery priam vyrážajú dych, pochmúrne farebné tóny, ktoré sa striedajú so sépiovou dotvárajú nepokojnú atmosféru filmu. Dialógy síce nepôsobia veľmi prirodzene, avšak keď ich divák začne akceptovať, vôbec príbeh nerušia. Výber hercov i herecké výkony by sme síce určite vedeli skritizovať, ale prečo to robiť? Hlavní hrdinovia predsa nemusia pôsobiť za každých okolností sympaticky, napríklad pre mňa veľmi sympatickí neboli. Ale vzťah medzi Miou a Igorom bol funkčný a tvoril základ príbehu, a toto som hercom celkom odovzane uverila. Občas sa však z dalo, že v príbehu sme preskočili nejakú časť, nastalo akési plató, kde sa divák musel zorientovať v akej časti príbehu sa vlastne nachádza. Pre mňa, určite 75%. Filmom som veľmi milo prekvapená, ale nemilo ma prekvapili recenzie. Toto má menej percent ako Blair Witch? Ale ľudia!!!

• 17.1.2019  23:36
    Hwanghuui pumgyeok (TV seriál) (2018)

Po prvých 34 častiach (alebo 17) musím pokývnuť hlavou. Vynikajúci seriál plný intríg, pomsty, akčných scén, drámy atď. Presne to, čo do seriálu patrí. Cisárova postava je napísaná ÚŽASNE!!! Je jednou z najzaujímavejších postáv aká existuje. Viete že je jedným z hlavných antagonistov ale od prvého momentu ho zbožňujete. Rovnako aj Min Yu Ra. Neuveriteľne zaujímavé charaktery, ktorých osud vás naozaj zaujíma. Je mi až ľúto, keď musím podotknúť, že Jang Na Ra a Choi Jin-Hyeok hrajú v príbehu až druhé husle. Ich postavy sú tiež výborne napísané, ale pre diváka, nie až tak zaujímavé ako Lee Hyuk a Yu Ra. 85%

• 13.1.2019  11:33

Nerve prekvapivo funguje na všetkých úrovniach príbehu. Akčná, romantická i dramatická časť príbehu vás naozaj zaujme a celý film pôsobí ako utešený celok. Emma Roberts je príjemná v hlavnej úlohe, jednotlivé výzvy sú zaujímavé a každá je iná. Podľa mňa je námet pomerne dobre rozpísaný a nepôsobí až tak neuveriteľne akoby sme predpokladali. Určite zaujme inak násťročného diváka a diváka 30+, avšak zaujme obe vekové kategórie pre niečo iné. Hudba príjemná, krásna kamera a hra s farbami, 70% Oplatí sa pozrieť aj prvú časť titulkov.

• 16.12.2018  22:58
    Aquaman (2018)

Zábavná vecička, ktorá sa hrá z exteriérmi a vlasmi. Príbehovo síce nič nové neprinesie, ale pre mňa celkom pekne využije niekoľko všeobecne známych príbehov a vyšťaví ich o niečo viac. To krásne prepojenie kráľa Artuša, exkalibru - trojzubca, je iba čerešnička na torte. Scenár je na niektorých miestach veľmi príjemný, vtipný a prirodzený, ale niekedy (najmä pri tom voiceoveri na začiatku a na konci) je taký zlý, že sa človeku chce uši si krásne zapchať susedovým pukancom. Veľkým plusom je však obsadenie Jasona Momou, ktorý pôsobí ako sympatický badass a všetko čo urobí vás baví. Film ubehne naozaj rýchlo, ale veľkým nedostatkom je OST, ktoré je veľmi zlé. Jeden z najhorších soundtrackov, čo som počula. Ale zabavíte sa, oplatí sa vidieť. 75%

• 13.12.2018  23:10

No ja vám ľudia neviem, ale ja som dosť nespokojná. Musím si prečítať knihu (už pridávam do zoznamu), ale takto generickú romantickú vec som už dlho nevidela. Človek by si myslel, že z tej krásnej polohy, že sa teda jedná o ázijskú kultúru vyťažia trošku viac. Namiesto toho, je to iba všeobecná komédia, ktorá by bola úplne rovnaká, či by sa jednalo o Crazy Rich Italians, Crazy Rich Americans alebo hocičo iné. Jedná sa o úplne tuctovú zápletku, čo nevadí, lebo romantické filmy sú vždy tuctové, v ktorej sa nám snažia predstaviť nejaké bláznivé rozhadzovanie peňazí, "akože" charakteristické iba pre Ázijčanov, ale ja neviem, podľa mňa tam nič také nebolo. Ázijci majú krásnu kultúru, svoje vlastné ponímanie sveta, a to absolútne vo filme nebolo využité. Film je natočený v krásnom prostredí, ktoré hrá farbami, kostýmami ´, gigantickými domami, avšak, toto úplne prehluší akékoľvek emócie z filmu. Hlavní hrdinovia nie sú príliš zaujímaví, ale pozitívne hodnotím, že sa tam neobjavilo žiadne prehnané obviňovanie, či "urazenie". Popravde, sú tak strašne nezaujímaví, že mi bolo úprimne jedno, čo sa stane. Film je veeeľmi dlhý na tento typ príbehu, nemá veľa vtipných momentov, a je HROZNE! HROZNE! ozvučený. Väčšina rozhovorov, kde máte viac ako 3 osoby sa odohráva na párty, ale hudba prehluší ten rozhovor natoľko, že neviete, čo sa deje. Najzaujímavejšou postavou je Astrid, keby o nej natočili film, ako prvá idem do kina. Dá sa to pozerať, ale je to nudné. 60%

• 13.12.2018  14:43

Mortal Engines určite nie sú najhorším filmom Petera Jacksona, to ani zďaleka. Pre všetkých budúcich divákov však odporúčam prečítať si niečo o filme/knižnej predlohe dopredu, pretože mnohé súvislosti vysvetlia vo filme príliš rýchlo a tým pádom prídete o niektoré zážitky. Začnime teda s hlavnou hrdinkou. Hester by mala byť tak zohavená jazvou, že by malo byť na ňu ťažké sa pozerať, nieto ju ešte považovať za atraktívnu „badass“. Keď som videla prvé fotky Hery Hilmar (nemienim písať jej skutočné priezvisko), bola som mierne sklamaná. Taká malá jazva, predsa nie je ničím odstrašujúca. Potom som sa ale hlbšie zamyslela pre aké publikum bol film určený, a je pravda že polovica ľudí by sa na ohavnú jazvu asi nevydržala pozerať skoro 2 hodiny v kuse. Takže Hesterino stvárnenie nebolo vôbec zlé. Troška som ale zaujatá voči jej charakteru, ktorý mal byť naozaj bezcitný a tvrdý, avšak, pre film bola postava o niekoľko stupňov zjemnená a nadnesená, okrem toho počas kníh Hester nikdy nestratí svoju agresivitu a hnev, vo filme však oň prišla príliš skoro. Opäť ale musím podotknúť, že film je určený pre istú skupinu divákov a úprimne nemôžeme očakávať natočenie pokračovania, preto takému rýchlemu prerodu rozumiem. Z ostatnými postavami som žiadny problém nemala, síce sa film naozaj prekonáva v počte klišé momentov, avšak, ide o fantasy, takže klišé neočakávať je až hlúposť. Film je krásna steampunková záležitosť, plná dobrej hudby, priemerných hereckých výkonov. Keď sa proste opustíte, je to naozaj zábava. 70%

• 20.11.2018  09:24

Fantastické zvery patria určite medzi tie horšie z HP filmov. Zdá sa, akoby sa zabudlo, že nedisponujeme knižnou predlohou a tým pádom odpustíme silné "loopholes" v príbehu. Veď v knihách sme si ich vždy mohli doplniť. Z celého filmu ma najviac baví vzťah medzi bratmi Newt a Theseus. Najhoršie na tom je Quenee, ktorej počínanie nechápem, napriek tomu, že sa to v príbeu snažia nejako vysvetliť. Vizuálne pekné, snaha o nostalgiu, herecké výkony priemerné. Asi 65%

• 22.8.2018  10:26
    Temné síly (2018)

The darkest minds sa už pred premiérou stretol s blokádou na strane obecenstva. Premiére nepredchádzali virálne rozhovory, tvrdé promo na sociálnych sietiach a ani niekoľko-krát opakujúce sa upútavky. Netuším, vôbec, nakoľko je známa knižná predloha pre českých a slovenských divákov. Nič z toho ale neospravedlňuje niekoré nelogické chvíle filmu, ktoré pravdaže nechýbali. Všetky argumenty napísané hore, však súvisia s tým ako divák film príjme. Nevie do čoho ide a očakáva efektami naplnené scény, vybuchovanie áut – čo však vôbec nemusí byť pôvodnou premisou filmu/knihy. Divák tak zostáva z jeho pohľadu „oklamaný“. Keďže ja som si svoju úlohu pred návštevou kina splnila a vedela som do čoho idem, môžem ohodnotiť bez pocitov sklamania. Jedná sa o veľmi príjemný teen-sci-fi film o dospievaní a pochopení. Všetci herci sú neuveriteľne sympatickí, malá Zu, Chubs, Ruby a Liam majú veľmi milý vzťah. Je síce pravda, že niektoré sentimentálne scény medzi Ruby a Liamom boli už na hranici prevrátenia očí, avšak, poukazovali presne na to, že deti žijúce v odlúčení musia mať sociálne správanie na veľmi nízkej a pre dospelého trápnej úrovni. Režisér a scenáristi sa mohli pohrať s myšlienkou sveta bez Detí, možno trošku nazrieť do miest s dospelými a poukázať na to, čo deti pre spoločnosť znamenajú. Podľa mňa je po vizuálnej stránke film veľmi dobre zvládnutý. Škoda toho slabého promotingu. 60%

• 10.8.2018  22:27
    Špión (2015)

Výborná komédia, ktorá by mohla byť prirovnávaná k Johnnymu Englishovi. Avšak, ponúka nám úplne inú hlavnú hrdinku, ktorá je schopnou ale nedocenenou agentkou. Všetci herci sú vo filme vynikajúci, Jason Statham je paródiou samou o sebe. Nadávky a sprostý jazyk dokonale fungujú. Hudba vynikajúca. 75%

• 9.8.2018  21:19

Po dopozeraní filmu, podobne ako pri Kong The skull island, neviem, či sa autori snažili natočiť vážny a seriózny film alebo komédiu. Pokiaľ bolo účelom filmu zparodovať všetky shark-based filmy, tak sa im to celkom statočne podarilo. Ak ale producenti myslia tento film úplne vážne, neviem, čo si o ňom myslieť. Príbeh predvídateľný, postavy ničím neprekvapia, hudba obstojná a pravdaže počítačové triky na výbornú. Filmu však absolútne chýba atmosféra, a aj tých niekoľko obstojných dramatických momentov narúša nepotrebná komická vložka. Zle pôsobí aj to ako sú vo filme predstavení všetci Azijati, mohli si tiež odpustiť tie sentimentálne momenty, ktoré sú skôr komické ako vážne. Jediné pozitívum, ktoré film drží nad vodou (doslova) je Jason Statham. Asi som zaujatá, ale jeho spôsob hrania je príjemný a nenútený. Tak asi toľko. 45%

• 9.5.2018  20:20

Tento film by som nedefinovala ako horor. Napriek mnohým "jump" momentom nepôsobí ako horor. Jedná sa skôr o výborný psychologický film s neuveriteľnou atmosférou, ktorú dodáva najmä úžasné ozvučenie a hra s farbami. Postavy sa správajú pomerne rozumne, až na pár výnimiek. Emily Blunt je vo filme úžasná, rovnako ako i John Krasinski. Chválim i jeho prácu ako režiséra. Počas príbehu nás sprevádza vynikajúci soundtrack. 85%

• 14.1.2018  21:49
    Bright (2017)

Nie som si úplne istá kam tento film smeroval. Je pravda, že sa jednalo o niečo v čom si nedokážem predstaviť nikoho iného ako Willa Smitha v hlavnej úlohe. Podarilo sa dokonca pripraviť svet, v ktorom zapadnú všetky čarodejné rasy a vy to nakoniec vôbec nevnímate, čo bolo myslím i cieľom filmu. Avšak zdá sa mi príliš dlhý. Hlavní hrdinovia sa krútia v kruhu, niekam prídu, veľa ľudí zomrie, idú zas inam. Ak dobre počítam, stalo sa to viac ako tri krát, tak už to začne trošku liezť na nervy. Ten scenár je, nuž, tiež akosi otrepaný, veľa nadávok, ktoré by niekedy pôsobili efektne, ale v tom množstve sa to stratí. Mnoho situácii, ktoré mali byť trápne, sú aj trápne, ale opäť je ich v príbehu priveľa a preto začnú nudiť. Na druhú stranu, samotná akcia i nápad stojí za to, nemusíte pri príbehu príliš premýšľať. Zaujíma ma, či sa chystá aj iná časť, lebo veľa vecí vysvetlených nebolo. Nemusí to byť v rovnakom čase, ani s rovnakými postavami. Myslím, že prostredie, ktoré sa tvorcom podarilo vytvoriť je veľmi zaujímavé a zaslúži si hlbší prieskum. Dobrý Soundtrack. 60%

• 25.11.2017  18:55

Liga spravodlivosti má mnoho príjemných a zaujímavých stránok. Noví hrdinovia ako Aquaman a Flash, či Cyborg si však zaslúžili omnoho viac priestoru. Nielen, že ich pozadie (a to nemyslím zadok) je pre mnohých neznáme ale aj pri tých bojových scénach mali mať viac priestoru. Flash ako komická vložka pôsobí prekvapivo osviežujúco, ale ak s vami ide do kina niekto, kto nesleduje DC comicsy zostane mierne zmätený. Hudba vo filme je celkom príjemná, nepôsobí nejako burácajúco a asi okrem prvej pesničky si nič nezapamätáte. Všetci herci sú na svojom mieste. Nemienim komentovať Cavillov odstránený fous, tak stalo sa. Celkovo to bolo príjemné. Jediné čo mi vadilo vo väčšej miere boli nepríjemné efekty (nemuseli sa zaoberať Cavillovým fúzom ale naozajstnými efektami, ktoré naozaj občas otáčali zreničky). 70%

• 13.11.2017  22:11

Ó áno, filmoví kritici do mňa. Thor Ragnarok sa mi páčil. Zahadzuje všetku svoju dôstojnosť z predošlých dvoch častí a prepletá piate cez deviate. Postavy skoro búrajú 4th wall podobne ako deadpool. No, nejako to funguje. Výborná hudba, skvelé efekty, všetky naše obľúbené postavy z Marveloviek a easter eggs na každom kroku. Netreba však očakávať žiadne veľkolepé, dramatické a epické vyvrcholenie. Nie som si istá ako bude tento "počin" zasahovať do avengers série, lebo mi nesedí ako ho zabudujú do príbehu. Napriek tomu, som sa dobre nasmiala. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19