Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Príliš dlhá stopáž a niekoľkonásobné opakované scény, kde sa jedna z hlavných postáv len prechádza, robia túto ,,rozprávku" skoro až nedopozerateľnou. S rodinou sme sa zhodli, že sa dokonca nejedná o klasickú rozprávku, tak ako ju my poznáme, keďže sú hlavní hrdinovia absolútne nesympatickí a dokonca nie ten najlepší dostane odmenu v podobe majetku na konci. Premenovali sme ju preto na romantický film. Krakonoš okrem toho vyvoláva silný second male lead syndrome a myslím, že každá žena by zostala v jeho chyžke a varila mu branbory. Musím ale skonštatovať že hudobná stopa ako aj kamera sú veľmi príjemné. 30%

Haepiniseu (2021) (seriál)

Vynikajúci seriál, v ktorom všetko funguje. Primeraná dĺžka epizód aj celého seriálu vás drží v napätí. Minimum nepotrebných scén, výborný scenár a perfektné akčné scény vás iba potešia. Seriál mení žánre z jednej časti na druhú, v určitom okamihu prejdeme z vysokorozpočtového thrilleru do nízkorozpočtového filmu o prežití. Vedľajšie postavy, antagonisti a celkové "náznaky" na charakter ľudí počas prepuknutia vírusu sú dokonalé. Vzťah hlavných hrdinov je osviežujúci a nepotrebujete žiadne veľké vyznania lásky aby ste cítili, že sa majú naozaj radi. Za mňa 100%.

Taxi Driver (2021) (seriál)

Pre mňa jeden z najlepších akčných seriálov aké som videla v roku 2021. Každý príbeh/prípad sa na začiatku odohráva dve epizódy, pričom vo vás filmári dokážu vyvolať naozajstný hnev proti antagonistom. Lee Je-Hoon je výborný herec, a dokonca niekoľko násobne vo filme hrá "že hrá", čo je dokonalé. Seriál som pozerala dvakrát, raz sama a raz som ho ukázala mladšej sestre a vyvolal v nej podobné pocity hnevu a beznádeje a absolútnu spokojnosť, keď sa deluxe taxi podarila pomsta. Všetci herci hrali neskonale dobre, ale moje srdce si okrem Lee Je-Hoona získala aj Cha Ji-Yeon, ktorá bola asi jedna z najlepších bad-ass antagonistiek aké som videla. Celý seriál dopĺňa taktiež vynikajúci soundtrack (jednu pieseň naspievala aj Cha Ji-Yeon). 100%

Unesená princezna (2020) (TV film)

Rozprávka, ktorá mi trošku prevedením pripomínala "Hviezdny prach" so zľavou. V hlavnej úlohe naozaj sympatické herečky i herci, ktorí až na pár momentov hrajú celkom obstojne. Veľký podiel na sympatickosti tejto rozprávky má najmä prostredie, ktoré využili na natáčanie. Efekty pôsobia dobre, napriek tomu, že si viem predstaviť, že sa nejednalo o veľkú časť budgetu, ktorý bol určený pre tento film. Pokiaľ  ste ale divák, ktorý videl niekoľko stoviek rozprávok, ačítal všelijaké fantasy knihy, príbeh vás nijako neprekvapí a pomerne rýchlo viete, čo sa za ďalších niekoľko minút na obrazovke udeje.  Najviac som bola pri sledovaní zaskočená výberom soundtracku, neviem, či pár-krát hudobný producent, či strihač, klikol o riadok nižšie, ale myslím, že sa to mohlo pokojne stať. Od epických orchestrálnych skladieb sa pár krát dostaneme k modernej pop-romantickej hudbe, ktorá sa veľmi často absolútne nehodí k tomu, čo sa vo filme odohráva. V každom prípade, jedna z lepších nemeckých rozprávok (ale pri titulkoch som si všimla, že na nej pracovalo veľa Čechov, tak možno preto). 60%

Princezna zakletá v čase (2020)

Osobne som zostala po videní tejto rozprávky trošku zmätená. Príbeh bol pomerne originálny, rovnako aj scenár, ale miestami som sa už nevedela dočkať, kedy sa príbeh posunie ďalej. Voľba napr. hudby v niektorých chvíľach, či pomerne "moderné" vykreslenie mladej princeznej nepôsobí síce rušivo, ale nejakú  chvíľku si musí divák zvykať na tento štýl rozprávania. Fantasy aspekt, kostýmy a  humor v rozprávke fungujú, lenže okrem niektorých hercov/postáv, je väčšina z nich pomerne nesympaticky vykreslená. Z toho dôvodu nie je možné dať tejto rozprávke viac ako 60% Možno pri druhom pozeraní zmením názor, ale nemyslím si.

Krvavá nevěsta (2019)

Veľmi zábavný pseudo-horor, ktorého atmosféra v úvode stojí za pozrenie. Hlavná hrdinka sa v prvých minútach filmu správa pomerne logicky. Pravdaže, pre pokračovanie hororových klišé, ju niekedy v polovici zdravý rozum opustí. Film je naozaj príjemný. Čo hodnotím nanajvýš pozitívne je jeho stopáž, pretože utečie ako voda bez toho aby ste sa nudili. V príbehu nie sú žiadne prehnané sentimentálne scény, či tiché miesta. Moja obľúbená scéna, na ktorej som sa veselo zabávala, je pripevnený ženích (o posteľ) a jeho zábavný únik z pút. Určite si pozriem ešte raz. 65%

Luka (2021) (seriál)

Na L.U.C.A. som sa tešila, lebo Kim Rae-Won je výborný herec, rovnako ako Kim Seong-Oh, ktorý je posledné roky naozaj úžasný vo všetkých rolách, ktoré si vyberie. Nápad, príbeh, herci i spracovanie sú na výbornej úrovni. Pre mňa však asi v polovici prišlo k zásadnému zlomu. Skoky v čase vôbec nevadia, príbehu práveže prospievajú, ale od 7/8 časti som mala pocit akoby scenáristi dostali prikázané, že musia seriál skrátiť. Pokiaľ viem, pôvodne malo ísť naozaj o 16 - epizódový seriál, a mám pocit, že scenáristi museli upustiť od viacerých vecí aby urýchlili dej. Niektoré rozhodnutia sa mi zdali správne, ale mám pocit, že skrátenie seriálu uškodilo. Hudobne naozaj výborné, aj čo sa týka sci-fi efektov, ktoré v tomto prípade naozaj nepôsobia ako televízna produkcia. Som zvedavá, či bola plánovaná aj druhá séria. 65%

Nebezpečná laskavost (2018)

Pomerne oddychový film, ktorý neohromí a neprekvapí, ale dostatočne zabaví. Scenár aj celková kinematografia je pomerne jednoduchá, okrem možno úseku 10 minút, keď Stephanie vyšetruje mimo manželskej vily, sme v podstate celý čas v tých istých interiéroch. Filmu však takáto pomerne minimalistická produkcia neuškodila, práveže vytvorila takú príjemnú komornú atmosféru. Opäť som však nie úplne stotožnená s dĺžkou filmu. Pridlho vytvára atmosféru, ktorá potom pomerne rýchlo upadne. Výber soundtracku sa mi však veľmi páčil, podobne i herecké obsadenie. Škoda, že Blake Lively, ktorá rolu zvládla dokonale, sa v nej neukázala vo filme dlhšie. Naopak, Anna Kendrick mi pripadá, že vo skoro všetkých filmoch hrá rovnakú postavu. Predpokladám, že sa do týchto "prostorekých" hlavných hrdiniek hodí a preto ju často obsadzujú, ale keďže som to už niekoľkokrát videla, začína sa mi do týchto úloh škatuľkovať, čo nie je práve najlepšie. Napriek tomu to bolo príjemné, 60%

Zmizelá (2014)

Výborný film. Jedna z Fincherových schopností je nechať diváka v očakávaní, čo bude ďalej. Od prvého momentu ako sa vám predstavia hlavní hrdinovia cítite, že niečo nebude v poriadku. Rozprávanie príbehu v prvej polovici filmu je priam dokonalé, pre menej náročného diváka musí byť možno priamočiare. Pokiaľ ale "máte pochybnosti" o spoľahlivosti rozprávača film síce "neprekvapí" ale dokáže zaujať. Herecký ansámbel je vybraný dokonale. Rosamund Pike je neuveriteľná, zostávate ohromený a čakáte na ďalšiu scénu so zatajeným dychom. Jediné, čo mne osobne trošku na filme vadí je jeho ozvučenie. V prvej polovici máte pri pôvodnom znení naozaj problém počuť rozhovory hrdinov a nieto im rozumieť. 90%

Winx Saga: Osud (2021) (seriál)

Rozprávky Winx si dobre pamätám, keďže som ich pravidelne pozerávala zo sestrou. Pamätám si z nich najmä ich farebnosť a také to pravé dievčenské kamarátstvo. Je veľká smola, že tento seriál ani jednu z týchto vecí neobsahuje. Keďže sa neskôr tvorcovia "opravili" a povedali, že sa jedná o seriál "inšpirovaný" detskou sériou, tak by som to prijala. Seriál mi skôr pripomína atmosférou "Sabrinu" "Riverdale" a "Shadowhunters" ako hocičo nové. Problém však leží niekde inde. Najväčším problémom sú postavy. Charaktery sú nedopracované, nesympatické a detinské, aj keď herci vyzerajú (niektorí) dvakrát staršie ako ich seriálové postavy. Ani jedna z postáv mi neprirástla k srdcu. Hlavná hrdinka je veľmi sebecká a síce jej konanie posúva dej, ale nedokážete jej to uveriť. Jediná postava, ktorej pohnútky ako-tak chápete a súcitíte s ňou je Stella. V dôležitých bojových scénach (napr. na konci) chýba atmosféra, hlavná "hrozba" nevyzerá príliš hrozivo a všetko sa vyrieši za niekoľko minút. Pravda je taká, že "tajomstvo" okolo hlavnej hrdinky nikoho okrem nej nezaujíma (ani mňa). A čo je najdôležitejšie, tak Winx - vílam, ktoré majú byť najlepšie kamarátky to kamarátstvo vôbec neveríte.40%