Terminátor (1984)

Oči pučím, hlavou točím a to všetko keď terminátora zočím.Neskoro ale predsa len, filmovú klasiku by sme mali poznač ak chceme hodnotiť iné filmy.Tento originálny nápad so skvelými hercami len dokazuje, že sa dá natočiť niečo, čo bude dobré aj o 20 rokov, či 30. Mimochodom, ten Michael je ale fešák!(to bolo povrchné ale čo už)-100%

Tajemství ztracené archy (2008) (TV film) odpad!

Dámy a páni, kto toto vydrží pozera dokonca je borec, vydržala som to!!! Robila som si pri tom testy na autoškolu ale napriek tomu som chcela asi 20x vypnúť telku! Hrôôza, už asi veľmi dlho som nevidela takto zlý film.neviem čo to bolo, ja nezvyknem dávať len tak niečomu odpad, ale toto sa nedalo. 0%

Parchanti (2010)

Veď toto bola jaká pecka!Nebolo to dokonalé, ale narozdiel od ostatných filmov, to malo základnú veľmi prehľadnú kostru, pointu, ktorú každý pochopí, veľa akčných scén a ešte viac úžasných vtípkov a narážok. Ohromne som sa počas celého filmu bavila, aj na tom miestami smutnom scenári na všetkom. Pre mňa veľký zážitok(možno to súvisí s filmom, ktotr som pozerala pred tým) asi 70%

Poslední legie (2007)

Takéto filmy sú zlátaninkami všetkého možného, k čomu sa režisér a scenárista dostali. Pri tomto filme, to bola určite legenda o Excalibure, pád Rímskej Ríše, či dokonca Pán prsteňov. No vážne. Ale nebolo to zas až tak zlé, takže klady. Hral tam Colin Firth, síce to volo miestami komické, ale no, čo už. Hrala tam sexi ženská v hlavnej úlohe, tak to bolo v poriadku. A bol tam ešte jeden zlatý no neznámy herec.....Príbeh bol prekombinovaný, miestami komicky dramatický. Tak 50%Pozerať sa to dalo

Královna Viktorie (2009)

Tak pri tomto filme si človek povie jediné, to bol ale super manžel. No vážne. Ale k filmu, je to naozaj pekný príbeh zahraný neokukanými hercami. A to je asi hlavný dôvod prečo sa mi film páčil. Okrem toho má znesiteľnú dĺžku na historický film, ktorý je viac životopisný ako akýkoľvek iný. Je to naozaj veľmi príjemný príbeh s nádherným koncom a Paulom Bethanym, ktorý mi troška pripomenul jednu postavu zo seriálu http://www.csfd.cz/film/83340-napoleon/ Pekné. 90%

Zombieland (2009)

Podľa mojich predstáv to malo byť lepšie. Najmä sklamanie teda vedie k nižšiemu hodnoteniu. Parodovalo to síce mnoho filmov, hrali tam príjemný herci, malo to zaujímavý námet, rovnako ako aj hlavnú tematiku, ale niečo k tomu chýbalo. Veľmi rada by som bola prišla na to, čo to je, ale neviem. Akoby to zostalo nedokončené. Napriek tomu, som sa dobre bavila. Niektoré scény som si pustila aj dvakrát za sebou. Myslím, že je to dobrý film, ktorý by som odporučila, pozerať skupine ľudí, ktorí po párty prežívajú opicu. Je to dobré. Asi 70%

King Kong (2005)

Nuž, tento film napriek tomu, že sa tomu ešte stále dá ťažko uveriť, sa mi páčil. Pán Boh vie prečo, lebo osobne takéto klišé nepatrí medzi moje obľúbené žánre. Jedinou a najväčšou chybou filmu, je jeho dĺžka. Film má skoro tri hodiny aj keď by sa dal určite skresať na jeden a pol hodinku. No uznáte. Tri hodiny sa pozerať na film, v ktorom asi pol hodinu hrá vaša obľúbená postava a vnímať pri tom hlavnú postavu, ktorá vám dostatočne lezie na nervy, to je veľa.Ale celkovo bol film dobrý, pôvodnú verziu som ešte nevidela, ale určite sa na to chystám. Myslím, že tento film, je dobrý hlavne vďaka hereckému obsadeniu. Adrien Brody je neprekonateľný, na neho by som sa dokázala pozerať celý deň. Asi 70%

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

70% a prečo nie, však sa zamyslime. Malo to fešného modrookého hlavného hrdinu, ktorý mi neliezol na nervy. Malo to bojujúcu ženskú, ktorá mi neliezla na nervy. Malo to fakt niekoľko zaujímavých efektov a príjemný príbeh, ktorý neublíži. a celkom fajn soundtrack aj herecké výkony. Pozerať to v kine, to nie, ale pozrieť doma na dvdcku s mladšími súrodencami, prečo nie? Mne sa to celkom páčilo.

Legie (2010)

Pri Paulovi Bettanym je pre mňa ťažké vnímať vôbec dej a nie to ešte ho celý hodnotiť. Ovplyvnená či nie, tento film je už od základov prekopaný a plný obrovských jám do ktorých padnete. Moje metafory sú často pre mňa samú veľmi ťažko pochopiteľné. Ale počas celého filmu so si pripadala akoby som sa konečne šplhala von z tej diery ale vždy padla späť. Samotný príbeh je veľmi zaujímavý, možno v inom prevedení(v knihe)by sa príbeh prežuť dal. Ale pri filme, ktorý obsahuje fantasy prvky s prvkami sci-fi je to ťažké. Pri sledovaní máte na mysli plno nevyslovených otázok napr: Prečo Anjeli bojujú mečom, nevedia pohľadom zabíjať? Človek sa dostane pri miešaní týchto teologizmov, sci-fi a akejsi drámy-hororu-zombie style dostane do obrovského zmätku. Ale tých kladných vecí nie je málo(ale ani veľa). Tak výber hercov Paul a Tyrese, pááni. Ostatní boli veľmi nevýrazní a čo ma prekvapilo je, že aj Dennis Quaid.Efekty aj hudba boli dobré, malo to v sebe určitý druh napätia. Náš pán Stewart má jediné šťastie a že obsadil Bettanyho. Zlatá stredná cesta 50%

Twilight sága: Zatmění (2010)

Taaaak, som rozmýšľala, že akoby bolo najlepšie ohodnotiť túto vecičku. Kniha je dobrá, plná zvratov a zvratkov.Ale vážne, mám ju rada. Film bol príjemný prekvapením. Dej bol celkom pekne vyriešený. Herci, boli priemerní, soundtrack oveľa neutrálnejší ako v prvej časti. Film vás akosi zanechá chladnými. Nedokážete sa vcítiť do deja, narozdiel od knihy. Režisér sa snaží vytvoriť niečo lepšie ako bolo v predošlom filme, a cítiť z toho tú túžbu, nebyť režisérom najhoršej časti Twilight ságy. Úporné snaženie sa podarilo. Film bol príjemný, Billy Burke opäť sexy a ostatné bolo v dobrom stave.Taakže po spočítaní všetkých bodov, porota v zoskupení jedného člena(ja) rozhodla o prekvapivých 60%. Bravo, posledný film by mohol byť o ďalších 10% lepší. (a ešte jedna poznámka asi posledných 15 min. som mala stašný záchvat smiechu, Pattinson má bokombrady ako Wolverine!!)