• Krátkometrážní

Nouvelles luttes extravagantes (1900)

Roztrhám Tě na kusy v praxi aneb žádné plané výhrůžky. Meliesův dokument o počátcích wrestlingu dokazuje, že kdysi to nebylo jen divadlo.

Le Rêve de Noël (1900)

"Neviem, čo je to príbeh o príbeh , možno Marek vykonával tradičnú potrebu." Hravý vánoční sen o poselství Vánoc, dojemné a milé.

Le Sorcier, le prince et le bon génie (1900)

Bohatý muž je při nákupu souložnice nevybíravě napadán neurvalým prodavačem, nešťastnou situaci zdárně vyřeší manažerka nákupu a prodeje.

L'Artiste et le mannequin (1900)

Myslel bych, že od kouzelníka Meliese se vyloženě slabého kusu nedočkám, mýlil jsem se. Slabý vtip ve slabém provedení.

Johanka z Arku (1900)

Ručně kolorovaná nádhera a další průkop páně Meliese, tentokrát na poli historického filmu. Z původního snímku se ztratil první obraz, zřejmě o dětství Johanky z Arku, ale naštěstí to neznamená nějaké podstatné ochuzení diváckého zážitku. Přesto, že jsem viděl verzi bez komentáře, užil jsem si projekci naprosto parádně, zejména obraz o vyjetí armády do pole byl naprosto úžasný, prošla skupinka, střih, převlékli se v zákulisi a šup, šli znovu a nakonec jich prošlo víc než 500 !

Les Infortunes d'un explorateur (1900)

Takhle krátký fragment filmu, ano dochoval se skutečně jen fragment, ty tupé ignorantské hovado z roku 1991, se skutečně nedá hodnotit ani komentovat.