PetrPan

PetrPan

Hulk Neuvěřitelný

okres Brno-venkov
Sobecký altruista a zasněný pragmatik

60 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 17.10.2017
  Danza macabra (1964)

  Mladý a k paranormálním jevům skeptický novinář Alan Foster se setkává s E.A. Poem, aby s ním udělal interview. Při té příležitosti se seznamuje i s tajemným lordem Blackwoodem. Ten mu nabízí sázku, že nepřečká dnešní noc v zámku, jenž patří jeho rodině. Každoročně tam právě této noci údajně dochází k nevysvětlitelným událostem, které už měly na svědomí několik lidských životů. Po krátkém váhání Alan sázku přijímá a vydává se do opuštěného a temného zámku s přesvědčením, že bude mít možnost potvrdit svou skepsi vůči nadpřirozeným jevům.  Velmi záhy  však zjistí, jak hluboce se mýlil...

  • 15.1.2017
  Návrat bílého tesáka (1974)

  V dalším dobrodružství "vlkopsa" Bílého tesáka se znovu setkáme se starými známými, spisovatelem Jasonem Scottem (Franco Nero), jeho přítelem důlním inspektorem Kurtem Jansenem (Raimund Harmstorf) či sestrou Evangelinou (Virna Lisi). Beauty Smith (John Steiner) je naživu a pod falešným jménem Charles Forth znovu využívá obyvatel dalšího města k vlastnímu obohacení. Bílý tesák se po smrti svého přítele, indiánského chlapce Mitsaha, seznamuje s malým Billem Tarwaterem (Renato Cestiè) a společně s ostatními opět musí čelit intrikám a zločinným úmyslům proradného Smithe a jeho kumpánů.

  • 14.6.2015
  Baba Yaga (1973)

  Isabelle de Funés v hlavní roli mysteriozního příběhu na motivy komiksu Baba Yaga od Guida Crepaxe. Milánská fotografka Valentina Roselli se jedné noci setká se záhadnou blondýnkou v nejlepších letech, která si říká Baba Yaga. Postupem času propadá víc a víc kouzlu této svůdné ženy, jejíž motivace zůstává tajemstvím. Touží krásnou Valentinu pouze svést nebo její zájem o ni vyvěrá z něčeho jiného, temnějšího, zlého...?

  • 27.11.2014
  Déshabillage impossible, Le (1900)

  Muž přichází do hotelového pokoje a chce si odložit, jakmile však svlékne nějakou část oděvu, objeví se na něm jiná. Stále rozčilenější chlapík se nevzdává a rychleji a rychleji odkládá jednu vrstvu oblečení za druhou, jeho boj s kouzlem je však zdá se marný.

  • 22.8.2014
  Thirsty (2009)

  "Žízeň je sviňa", i tímto moravským úslovím by se dal popsat děj této krátké hororové komedie vyprávějící o muži sužovaném právě tímto nepříjemným pocitem. Joe, jak se náš hrdina jmenuje, putuje  sám noční dálnicí a shodou nešťastných okolností a často i díky svému nejapnému chování není schopen svlažit své vyprahlé hrdlo. Jeho touha po doušku chladivé tekutiny stále stoupá, a to až do stavu, kdy pro její ukojení bude schopen obětovat téměř vše.

  • 22.8.2014
  Loneliest Little Boy in the World, The (2000)

  Kráska, prasečí hlava, chtíč a temné výjevy šílenství se roztáčí v tajemném rituálu smrti.

  • 17.8.2014
  Winter Stalker (2009)

  Zaříkávač voodoo provádí svůj temný rituál a nic netušící dívka se připravuje do svého lože. Čaroděj se blíží ke své oběti, dívka uléhá do své postele. Zdá se, že vše je ztraceno, s odbitím půlnoci se dozvíme odpověď.

  • 16.8.2014
  Off Season (2009)

  Lidé sem jezdí za sluncem, teplem a zábavou, smích a veselý křik se rozléhá na všechny světové strany. Každé léto však jednou skončí a přichází konec sezóny. Chalupy, chaty i rozlehlá sídla se připraví na mrazivou zimu a rozhostí se klid narušovaný jen monotónním ševelením zimního větru a sněhová pokrývka zahalí celou krajinu do bělostného hávu. V té době přichází on, muž který prochází tímto ledovým královstvím, doprovázený jen svým věrným psem. Muž, jenž se zabývá "kontrolou" opuštěných lidských příbytků, tu a tam se na něj usměje štěstí  a objeví nějaké milé překvapení, tu láhev alkoholu, tu konzervované pohoštění. Tuto zimu na něj však čeká něco, s čím se ještě na svých toulkách nesetkal, něco co nepochází z našeho světa, něco z nejhorších nočních můr... Krátkometrážní snímek nominovaný v kategorii krátkých filmů Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA) v roce 2010.

  • 6.1.2014
  Amityville: Image zla (1993)

  Hlavní hrdina, fotograf Keyes, jednoho dne potkává zvláštního bezdomovce, který mu daruje podivné zrcadlo. V tomto artefaktu z původního amityvillského domu se skrývá démonické zlo, které začíná likvidovat jeho přátele. Dokáže se Keyes postavit tváří v tvář vlastní minulosti, na kterou zapomněl?

  • 6.1.2014
  Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (TV pořad) (2013)

  Prezident Miloš Zeman mění 65 let starou tradici novoročních projevů a své poselství národu činí dle prvorepublikové zvyklosti o Vánocích.

  • 6.1.2014
  El hombre de Río Malo (1971)

  Lupič Roy King (Lee Van Cleef) se svou bandou vykrádá banku. Lup si rozdělí a rozchází se. Roy ve vlaku potkává krásnou Alicii ( Gina Lollobrigida), která jej naprosto okouzlí a uzavírá s ní sňatek. Alicia je však chytrá podvodnice, Roye s pomocí svých přátel prohlásí za nesvéprávného, připraví jej o veškeré peníze a umístí do ústavu pro choromyslné. Royovi se podaří uniknout a dává znovu dohromady svůj gang a znovu se setkává s Alicií, která se mezitím opět provdala. Její manžel Francisco Montero (James Mason) najímá Kinga a jeho gang, aby vyhodili do povětří muniční sklad mexické armády a společně okradli vládu o milion dolarů. King přijímá, ovšem Montero se ukáže ještě větším podvodníkem než jeho žena Alicia a King a jeho přátelé se tak znovu dostávají do kolotoče podvodů a intrik, navíc zkomplikovaného mexickou revolucí.

  • 6.1.2014
  M is for Macabre (2013)

  Tři přátelé diskutují o složité situaci a z koupelny se ozývá křik. Co je příčinou nenadálé změny chování jejich kamaráda, proč ho museli svázat a zavřít. Je nemocný nebo jeho stav způsobilo něco jiného?

  • 6.1.2014
  M is for M.I.L.F. (2013)

  Frivolní postarší dáma si dopřává koupel v krásné zdobené vaně, ta však skrývá hrůzné tajemství.

  • 10.12.2013
  La Marche de L´Homme (1892)

  Studie chůze nahého muže.

  • 6.12.2013
  Panorama snímané z lodi (1896)

  Historicky první film natočený pohyblivou kamerou či spíš kamerou v pohybu. Kamera byla umístěna na gondole a nabízí pohled na Grand Canale v Benátkách. Pro bratry Lumierovi jej natočil Alexandre Promio.

  • 6.12.2013
  Panorama na kasino snímané z lodě (1897)

  Projíždka na lodi kolem kasina v Nice. Jeden z prvních filmových snímků s kamerou v pohybu (umístěna na loďce). Natočen pro bratry Lumierovi.

  • 6.12.2013
  M is for Maddy (2013)

  V lese procitá dívka potřísněná krví. Zmatená a vyděšená běží domů, kde objevuje zmasakrované členy své rodiny. Kdo to udělal a proč ?

  • 6.12.2013
  M is for Madame-Kali (2013)

  Vyděšený a svázaný muž se má stát obětí rituálu několika žen uctívajících krvelačnou bohyní Kálí, Osvobodí se z pout, ale čas na útěk už nezbývá, vládkyně smrti přichází. Pomsta bude sladká.

  • 5.12.2013
  M is for Madaline (2013)

  Temná noc a temný dům, jen světlo videokamery krájí temnotu. Co se to skrývá ve stínu ?

  • 3.12.2013
  M is for Macho (2013)

  Hrát basketbal se zombies není jen tak. Nepřihrají, na koš nevystřelí, většinou jen tak postávají, ale klidně soupeře srazí k zemi. Raději s nimi nehrajte.

  • 3.12.2013
  M is for Machinations (2013)

  Chlapík najde v lese peněženku plnou hotovosti, neodolá a peníze si přivlastní. Další bankovky jsou rozvěšeny po okolních stromech a jeho chamtivost ho zavádí dál a dál od cesty. Měl se však raději zachovat jako poctivý občan a nález odevzdat na nejbližší policejní stanici.

  • 30.11.2013
  M is for Marauder (2013)

  Dívka se účastní podivného závodu tříkolek, v němž je možné téměř vše a k zastavení soupeře můžete použít cokoliv. Kdo jej však pořádá a jaká je odměna pro vítěze?

  • 25.11.2013
  La strada per Fort Alamo (1964)

  Bud Massadey se vrací z války a na cestě objeví Indiány zmasakrovanou jednotku vojáků převážejících rozkaz k vydání 150 000 dolarů v hotovosti z banky ve Wagon City. Odjíždí tedy do města varovat obyvatele, ovšem dostává se do potyčky s místními lumpy a zkorumpovaným šerifem, seznamuje se s mladíkem Jimem "Slimem" Kincaidem. Po útěku z města Jim Buda přivádí ke skupince psanců, vedené Kidem Carsonem, a společně se rozhodnou využít nalezený rozkaz k vyzvednutí peněz. Kid Carson se svými kumpány Buda s Jimem nakonec zradí a nechá napospas Indiánům, kteří je okradou a nechají svázané v divočině jejich osudu. Oba muže zachrání vojáci mířící do pevnosti Alamo s konvojem žen a dětí. Bud i Jim se tak nedobrovolně stávají součástí skutečné vojenské jednotky a netuší, že je čeká nejen další setkání se zlotřilým Carsonem, ale i daleko větší nebezpečí v podobě rozzuřených Indiánů,

  • 8.11.2013
  Láska mezi kapkami deště (2013)

  Bylo, nebylo. Kdesi, v jednom velkém městě, je kouzelná ulice, kde se za soumraku dějí podivuhodné věci. Tento večer navíc prší a lidé vytahují své deštníky, aby nepromokli až na kost. Jsme však ve světě plném zázraků a tak na chvíli můžeme nechat lidi svému osudu a hleďme... Patníky,semafory, okapy, domy, dokonce i kanálové výpusti, vše, co obyčejně známe jen jako věci kolem nás, je živé! Nenápadně se protahují, sledují svět kolem sebe, usmívají se nebo mračí a podívejte v té hromadě deštníků, které se tu v tom lijáku sešly, se začíná něco dít...

  • 8.11.2013
  Room 8 (2013)

  Na celu je přiveden nový trestanec a seznamuje se svým spoluvězněm, postarším málomluvným mužem. Usedne na palandu, kde objeví červenou krabici, jeho zvědavost jej nutí ji otevřít, ale starší muž jej varuje, že bude litovat, nedbá varování a krabici otevře a odhalí něco, co by si nedokázal představit ani v tom nejšílenějším snu.

  • 6.11.2013
  Plurality (2012)

  V nedaleké budoucnosti v New Yorku... Byla spuštěna tzv. Benthamova síť, technologický zázrak, který nahradil kreditní karty, pasy, karty sociálního pojištění a další identifikační prostředky. Jediným dotykem, kdy si Síť odebere malý vzorek DNA, dokáže okamžitě identifikovat každého člověka. K tomuto výdobytku techniky dostali přístup strážci zákona a během několika měsíců byla téměř vymýcena kriminalita. V poslední době se však začínají objevovat zvláštní anomálie, a to zdvojené identity. Jedna z nich je jiná než všechny ostatní a zdá se, že o budoucnosti celého světa se bude rozhodovat právě teď...

  • 6.11.2013
  Dead Man's Lake (2012)

  Bratři Nick a Pete a Nickova dívka Grace se vydávají užít si víkend v přírodě. Nedbají na zákaz kempování a utáboří se u krásného jezera uprostřed lesů. Bezstarostný a nevyzrálý Pete, mladší z obou bratrů, se baví odpalováním dělbuchů a rozhazuje je po okolí zcela bez rozmyslu. Zatímco Nick a Grace si užívají chvíle soukromí, Pete se potuluje po okolí a při jedné ze svých toulek zjistí, že v lese nejsou sami a poté se roztočí kolotoč událostí, vedoucí ke strašlivé tragédii, která se vůbec nemusela stát...

  • 10.5.2013
  Dinner Date (2010)

  Samice a Samec, Žena a Muž, Jin a Jang - dva rozdílné světy, dvě rozdílné mysli, které jsou však k sobě přitahovány nejen silou přírody. V tomhle krátkém snímku se pak dozvíte něco málo o tom, jak na tenhle zvláštní magnetismus nahlíží On i Ona.

  • 14.4.2013
  Colors of Evil, The (2012)

  Na přivolání satanáše je lepší použít jinou publikaci než Vyvolávání démonů pro děti. Může se pak stát něco podobného jako pomstychtivé holčičce, a namísto strašlivě vypadajícího tvora si přivoláte růžového a roztomilého satánka, který vypadá, že by ani mouše neublížil.

  • 14.4.2013
  Samaritan (2009)

  Muž zastaví v temné noci kvůli defektu pneumatiky, vystoupí z vozidla. Po chvíli z nedalekého křoví zaslechne nářek a vydá se zjistit, co se stalo. Ve tmě však číhá něco, co by si nedokázal představit ani v nejhorším snu.

<< předchozí 1 2