Nouvelles luttes extravagantes

všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Fantasy
Francie, 1900, 2 min

Georges Méliès nás tentokrát zavede mezi zápasníky, muže i ženy, kteří likvidují jeden druhého všemožnými způsoby... (Stegr)

Tsunami_X

Gladiátorské souboje, při kterých se podíváme na pár pěkných triků. Zejména ten s převálcováním jakoby parním válcem, známe z grotesek, a ten s upadnutím končetin a následným skládáním (terminátor hadr), stojí za to. ()

Jara.Cimrman.jr

Méliès využil veškeré své kouzelnické umění, zkombinoval ho s triky úspěšnými v jeho předchozích snímcích a dochutil to prvky známými z kreslených comicsů. A tak zápasníci bojují do roztrhání těla, neboť bez problémů srůstají a mohou bojovat nekonečně dlouhou dobu - tedy asi dvě minuty a tři sekundy. ()

Dadel

Historicky první film, ve kterém jsou někomu utrhány končetiny. Ještě že tehdy ještě neexistovala klasifikace přístupnosti! ()

Snorlax

Taťka triku v nejlepší formě předvádí udivenému publiku vše, co se do té doby naučil a ještě něco navíc. ()

PetrPan

Roztrhám Tě na kusy v praxi aneb žádné plané výhrůžky. Meliesův dokument o počátcích wrestlingu dokazuje, že kdysi to nebylo jen divadlo. ()

codeas

V dnešní době by tento film u ratingu, neboli při určování přistupnosti od kolik let je možno se na flm dívat, asi moc nepochodil... ()

Kwaichi

Čo tí ľudia pred 100 rokmi nedokázali. Skvelé filmové triky a bojové efekty, klobúk dole pred Georgom Milesom. ()

gjjm

Film je jednoduchý, ale vtipný, mnohotvárný a trikově půvabný. Vždycky se zjeví dvě postavy, domlátí se, promění se v jiné a zase začnou mlátit. Neuvěříte mi, že to není jednotvárná nuda, dokud se na to sami nepodíváte a neshledáte stejně jako já, že to je minimálně silně nadprůměrná groteska plná skvělých nápadů. ()

Kmotr76

Tehdy to musela opravdu být bomba! Ty triky jsou prostě neuvěřitelné a i dnes dokáží zaujmout (aspoň mě). Ano, děj tam nebyl a to ani od dvouminutového filmu neočekávám. Parádně jsem si to užil. ()