Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhý díl Kapitána Ameriky je rozhodně na lepší úrovni, než první díl a podle mě je to zároveň zatím nejlepší natočená Marvelovka. Film je velkolepý, epický a strhující. Politické machinace v čele s vynikajícím Robertem Redfordem byly velmi vkusně proložené odlehčeným komiksovým humorem a hláškami hlavních hrdinů. Ovšem jedno z největších pozitiv druhého Kapitána je bezpochyby záporák Winter Soldier! Dle mého názoru, je to jeden z nejpovedenějších záporáků vůbec. Z filmu jsem byl doslova unešen a mohu ho všem vřele doporučit. 5 hvězd jak nic. :)

Constantine (2014) (seriál)

Jelikož mám rozkoukaný všechny DC seriály (Arrow, Gotham, Flash), tak jsem se tomuhle záměrně vyhýbal, abych z tý vysoký školy taky něco měl. :D Nicméně kamarád mě nalákal a rozhodně toho nelituji! Matt Ryan je maximální sympaťák a narozdíl od Keanu Reevese je své komiksové předloze velmi podobný. Seriál stojí zatím hlavně na něm, protože vedlejší postavy se vykreslují pomalu, tak uvidíme, co z nich vyleze. Efekty slušný a hudba je určitě nejlepší ze všech výše zmíněných seriálů. Nevidim důvod nedat plný počet.

Divergence (2014)

Tak tohle byl velkej nesmysl... Nejde ani tak o to, že tam byli nesympatičtí herci, kteří předvedli opravdu slabé výkony. Nejde ani o to, že děj celkově za nic nestál. Jde o to, že celá myšlenka takto fungující společnosti je holý nesmysl. Ani nevím, za co ty 2 hvězdy. Asi je mi tvůrců líto...

Drákula: Neznámá legenda (2014)

A zase se jednou rozcházím s hodnocením na CSFD... Tohle mi vážně hodně sedlo a i přes velká očekávání jsem nebyl zklamán (narozdíl například od nadhodnoceného Interstellaru). Není to zbytečně dlouhý, má to spád a Evans si tu roli vysloveně užíval, protože já mu věřil každý slovo. Všem můžu nového Drákulu jen doporučit.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Čekal jsem to trochu víc hororové a možná proto z toho nejsem tak úplně unesený. Herecké obsazení na výbornou, kostýmy dobrý a neokoukaný námět. Ale celé je to hrozně šablonovité, ploché a pro mě bez dávky nápětí. Jakoby se režisér vydal cestou ''čím méně invence, tim méně chyb.'', která se zrovna s tímto hereckým obsazením rozhodně nevyplatila. Nicméně koukatelný to je a pro méně náročné thrillerové diváky to bude hit.

Equalizer (2014)

Kvalitní thriller, který skvěle graduje od začátku až do samého konce. Jen málo filmů poslední doby mělo tak hutnou atmosféru. Denzel to v pohodě utáhne celý sám a Csokas mu výborně sekunduje, což je dnes poměrně rarita, aby se povedl i záporák. Námětem film ovšem nepřináší vůbec nic nového, takže to na plný počet nebylo. P.S.: Takhle nápaditou koncovku už jsem dlouho neviděl, Equalizer vážně nemá v oblibě ''suché'' střelné zbraně. :D

Exists (2014)

Já jsem spokojen! Bez dlouhého úvodu a zbytečných řečí se téměř od první minuty nacházíme v ''hunting módu'', kdy mýtický ''napůl-člověk-napůl-opice'' nahání partu kamarádů v chatě/lesích/karavanu/doupěti. Akce i napětí je dost, ale jedno velké negativum snímek má. Jakožto velký fanda found footage žánru musím říct, že zde je jedno z nejneoprávněnějších používání kamer účastníky, jaké jsem kdy viděl. Nicméně pořád slušný nadprůměr.

Ex Machina (2014)

Ex Machina je vizuálně krásné psychologické sci-fi drama, kterému podráží nohy ten naprosto odfláknutý konec... Celou dobu obklopuje diváka správně tíživá atmosféra a především herecké výkony všech tří hlavních postav nás směrují do velkého (nikoli velkolepého) finále. To se ovšem nekoná, takže tento snímek zapadne v historii kinematografie maximálně do lepšího průměru. Velká škoda, ale i tak odvedl Garland dobrou práci a 4 hvězdy si zaslouží.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Na tohle jsem se opravdu hodně těšil a nízká hodnocení mě celkem zarazila. Nicméně jako vždy jsem moc nedal na zdejší procenta a jako vždy se vyplatilo. Za mě je to skvělý! Exteriéry, kostýmy, !!! EGYPTSKÉ RÁNY !!! , kamera,... To vše nemělo chybu. Hlavní dvě postavy byli taky skvěle zahraný. Nedostatky vidím hlavně v absolutním opomíjení vedlejších postav, které jsou zde opravdu jen aby se neřeklo. Za to o hvězdu méně.

Flash (2014) (seriál)

Flash je v současnosti bezpochyby nejlepší komiksový seriál od stanice CW a z konkurence mu šlape na paty pouze Lucifer. Po většinu času odlehčená atmosféra jen umocňuje zážitek z temných dílů (kterých rozhodně není málo) a nečekaných dějových zvratů. Rozhodně zde máme (minimálně v prvních dvou sériích) nejzajímavější záporáky, kteří by strčili do kapsy i lecjakého superpadoucha z komiksových hollywoodských blockbusterů a to je přesně důvod, čím je Flash tolik přitažlivý a vtahující. Vedle toho tu máme i dost slušné efekty a sympatické herce v čele s Tomem Cavanagh, takže pokud máte alespoň trochu rádi komiksy, tuhle záležitost si nenechte ujít. :)