Jack Ryan: V utajení (2014)

Kirk Pine překvapivě dobře maskuje své vesmírné peripetie a působí velice uvěřitelně a k tomu mu jak jinak než skvěle sekunduje Kevin. Zato Keira se jen typicky uculuje nebo hází xichty. Film příliš nenadchnul, ale ani nenudil.

Charlie musí zemřít (2013)

Po dlouhé době sem měl to potěšení vidět úžasnej emotivní a atmosférickej film. Herci, jejich výkony, hudba, lokality, vše jedna báseň. PS: Shia takhle vypadá jak světskej.

Na život a na smrt (2013)

Film o těžce zarážející neschopnosti elitní jednotky a celého armádního aparátu, kor pokud je to podle skutečné události.

Dirty Movie (2011)

Je to tak blbý až se člověk i občas zasměje. Taková obdoba Troškových hrůzných kameňáků, jen malinko méně trapná.

Kapitán Phillips (2013)

Klasický americký filmový nesmysl ve stylu volám o pomoc a odpovědí je, nezájem to budou jen rybáři. Měla přijít rázná odpověď a tím by bylo dobrodružství kapitána Toma uzavřeno, všichni by se tomu zasmáli a dali si konečně to kafíčko. To že neexistuje nějaká mezinárodní organizace, která by pronajímala své ozbrojené žoldáky na ochranu lodí nebo že posádka nesmí být ani minimálně ozbrojena je maximální stupidita globálního charakteru, jestli se něco nezměnilo. Jinak jak nemusim ve filmech/hrách afriko a latinoameričany, tak tenhle kousek moje nemusení rozhodně neovlivnil.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Tak tahleta lifekomedie mě mile překvapila. Skoro bych řekl kam se hrabe Borat s Brunem, ale neříkám to. Knoxville tady dokazuje to co si myslím celou dobu, že to on je tahounem celé té skupinky magorů a bez něj by to stálo za starýho osla. Sekunduje mu neuvěřitelnej skrček Jackson Nicoll, kterej hravě strká do kapsy všechny ty Spielbergovský, Lucasovský a kdovíkohovský děti. Některé scénky jsou samozřejmě slabší, ale žádná mi nepřišla trapná. Tam kde se Cohenovská alterega nořila občasně těžce pod hranici jakéhokoli vkusu, se nerudnej dědek drží zuby nechty okraje žumpy jen řekl bych u jedné scénky. Doporučuji.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Film: 2* + Val Kilmer jako buzna na úrovni je prostě skvělej: 1* = 3* Naopak typickej Downey Jr. mě tady vyloženě vadil.

Riddick (2013)

Velká škoda, vyloženě promarněná šance na pořádné akční sci-fi. Jakoby se po vynikajícím začátku postupně 4* film propadá a propadá. U mě pak končí se štěstím na 2*. A moje oblíbená slečna Sáčková, která nyní parádně Longmiruje, tady odvádí sakra špatnou práci.