VashCZ

VashCZ

okres Nymburk

• 19.10.2019  23:08
    Premiér - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

1:55 - "Máte trému?" A dál si poslechněte tu třičtvrtěminutu, jak se projevuje rozdvojená osobnost, která se následně projeví ještě více v v duelu :-D. Pozitiva: Ubíhá to svižněji než díl 1. Tento díl upozorní, že politik může lhát, viz. odkaz na vyhození paní z funkce, co pro něj pracovala jako pro premiéra a vybírala košili na inauguraci, ještě před tím než byl inaugurován, tudíž, ještě nebyl premiérem. No a nebo mluvil pravdu a tím vzniká speciální Cimrmanovský jev. U tohoto seriálu člověk neví. Stejný trash jako předchozí díl, ale koukatelný. 10%

• 19.10.2019  22:42
    Premiér - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

když vypíchnu to dobré - Slušný zvuk, Uvědomění si,že ať je jakákoliv kauza, ve které jsou na tom lidi špatně tak se ji daný politik snaží vyřešit a tím získává plusové body, A to, že politik a jeho lobističtí kamarádi to mají složité a prazvláštní, možná z toho něco bude, možná ne, politik je na vážkách. Toť tři dobré věci. Tedy dávám 5%. PODÍVEJTE SE ROVNOU NA DÍL 2!, je to stejný trash, ale aspoň je to koukatelné

• 6.10.2019  20:24

Hezké, seriál pro masy. Ale právě ty nejdůležitější události byly zkráceny. Konec? Výsměch. Vysvětlování fenoménu hub, který kompletně game breaknul celou sérii? Ještě kratší. Událost závisející na příběhu a čase. Pojďme to udělat. Pár vteřin na to - Udělali jsme. Komentováno pár slovy. Ale ten zasraný životní příběh hlavní hrdinky pitváme do mrťe. Ano, byla vychována jako Vulkánec, ale je člověk, hurá, zjistili jsme. Ale krom momentů kdy v příběhu s někým spí nebo ji někdo vzbouzí, tak prostě nespí. Má službu 24/7. Bezúnavně na helmu i na misích. Černouška je terminátor. Úplně zbytečně fyzicky nepřekonatelná, psychicky nejsilnější postava z celého seriálu, ale ukňouraná. Sakra, tomu mám věřit? I dokonalý kapitán Pikard s hnusným bergamotovým Earl Greyem a všehomluvobožskosti byl uvěřitelnější. Dal jsem tři hvězdy a nedokoukal jsem. Po roce jsem to dokoukal a znechucen dávám hvězdy dvě. Možná příště zase dám víc.

• 29.9.2019  22:52
    Ran (1985)

Výprava je rozhodně dobrá. Radost pohledět na ty barevné mravenečky pobíhající po hlíně a po trávě. Chápu, že trochu té realističnosti v podobě lidských potřeb ať u vojáků nebo hlavních hrdinů není úplně výsada jakéhokoliv japonského režiséra a tady to taky nehledejme. Spousta dlouhého času, kdy se mohl casting s nějakou maličkostí předvést. Drobnosti dělají historku uvěřitelnou. Za sterilitu hvězda dolu. Ano, pochopil jsem, že hlavní hrdina byl v něčem výjimečný a v jednom důležitém ohledu najiva. Ano, na konci jsem pochopil. "Jsou to bohové, kteří pláčí. Vidí nás, jak se zabíjíme od počátku časů. Ale nemůžou nás zachránit před námi samými." Ale pořád... je to jaksi mimo mě. Nebavilo mě to až tolik, nebyl tam ten drajv. 70% za solidně zmáknutou historku o Velkém pánovi, jeho třech synech, jejich manželkách, a jeho armádě. Kdo, proč, kdy, jak - řádně splněno.

• 28.9.2019  21:05
    GANTZ: O (2016)

Určitě lepší než seriál. Přišel, stala se z něj rychlokvaška, všechno to vyhrál, happyskoroend. Na oddychový večer pro fanoušky akčních scifáren ideální.

• 28.9.2019  20:53
    Gantz (TV seriál) (2004)

Dokoukáno do desátého dílu, asi tak těsně před tím, než začně nějaká akce. Víc ani ránu, sorry. Už mě to nebaví, táhne se to jako smrad. Mínus jedna za velký prsa a ty narážky na ně. Jednou, dvakrát, třeba třikrát... ale ne sakra pořád, to už není poučný a ani vtipný. Zbývá jen omílání sraček v hlavě panice. A to jeho pitomý přemejšlení. Když se na to člověk kouká a přemýšlí, zda by takhle někdo opravdu přemýšlel, tak není divu že by se lidi chtěli vracet ke starejm pořádkům obecně. Další hvězda dolů jednoduše protože je to po japonsku pomalý, příprava na boj trvá ne o 2, 5, nebo 10 minut dýl než jsem čekal, ale 2 plný díly. Nemluvě o tom, že všichni stojí na místě a hádají se, zda to a nebo to, zatímco jeden člověk bojuje s přišerou. No potěš koště logika chování. Třetí hvězda dolů prostě protože jsem to nedokoukal. Pro vysvětlenou. Ten kdo seriál vymejšlel, tak byl v mládí šikanovanej, měl rád velký prsa, ale měl problém je dostat. Trpěl komplexem méněcennosti a všechno dlouze v hlavičce řešil. To se promítná i do tohoto seriálu. V dobrém i ve špatném. 40%, protože mě to v podstatě zaujalo.

• 9.9.2019  19:42
    Alhambra (1940)

Alhambra vypadá ve snímku krásně bezlidně, ale to je tak všechno co mě zaujalo.

• 8.9.2019  21:17
    Medal of Honor (TV seriál) (2018)

Viděn jeden a půl dílu, víc jsem nedal. Každý díl pojednává o jednom nositeli Medaile cti(občas tam vecpe dva :-D), což je v USA "nejvyšší vojenské vyznamenání udělované jménem Kongresu". Odpozoroval jsem "At the risk of life above and beyond call of duty". Nasazení života nad a až za rámec vojenské povinnosti. Přestože už Netflix hodinový díl zkrátil na 40 minut a zbylých 20 je až za titulky pro fanoušky... bavilo mě to tak na jednu hvězdu. Zde první díl: Půlka týmu se ocitla pod kulometnou palbou a velitel je buď mohl opustit, nebo je mohli krýt a nechat je zkusit odplazit zpátky do bezpečných pozic. Velitel zvolil možnost tři a rozběhl se proti nepřátelské pozici. Přestože ho třikrát zasáhl kulomet, pokaždé vstal a běžel dál. Svoji odvahou inspiroval zbytek týmu, aby běžel s ním. Nakonec k nepřátelskému kolometnému týmu doběhli, pár nepřátel zastřelili a několik zajali. Tím vlastně byly součástí dobývaní městečka Cisterna v Itálii. A tím i umožnili postup dál k Římu. Možná, že je to super dokument, ale člověk musí... být fanda těch dlouhých keců, nebo vědět o koho jde, nebo být aspoň američan :-D. Dávám neutrálních 50% Souhlasím se srbak.

• 7.9.2019  12:31
    Nekrotronic (2018)

Technicky výborné Bčko, které každý prokrastinátor rád shlédne. Počítačové efekty až na pár momentů nerušivé, semtam nějaká krev nebo trošku stříleníčka. Herci odvedli dobrou práci. Nijak zvlášť nezaujme ve všech směrech. Co si z něj budu pamatovat je hezká tvář Caroline Ford. - Jo, to mě připomíná, že ke správnému Bčku tomu chybí sex nebo aspoň romantika. 50%

• 1.9.2019  22:39
    Bright (2017)

Wow... tak takhle. Jako akční střílečka to nebylo špatný. K jiným rasám pak přibývá i magie a je to vlastně scifofantaso-střílečka. To se moc často nevidí. Ale to je průnik přesně dvou věcí co mám rád. Že tam není žádná kladná bělošská postava? Hele žádný prismata by z toho bejt neměly pro kohokoliv. Místo černochů jsou tam gangy orků a bílej černej Will Smith hraje dobrýho poldu, aby to nandali zlejm dokonalejm vyšší třída high elfům. Každý si tam najde to své. Působí to jako splácanina, která asi není podle knížky a rozhodně to tomu prospívá. Na Netflix docela uvolněný. Dávám s přimhouřeným okem čtyři hvězdy a těším se velmi na další díl. Snad tu fantasy část nezes*rou.

• 29.7.2019  23:45

Pochopil jsem po shlédnutí filmu své pravé já, nebo jsem ten film vůbec nepochopil? Přenádherně syrové a zároveň velmi složité. Při koukání jsem se možná ani na sekundu nedokázal vžít do nějaké postavy a kamera a texty to nijak neulehčovaly. Přesto jsem to doufám celé pochopil.

• 22.7.2019  20:36
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

"Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc." Achjo. Každý soudný člověk tomu dá jednu hvězdičku max. Tatík chtěl nastavit něco na televizi, tak hledám testovací obraz a narazím na TV na toto. Stojím zaražený... česká policie, super kvalita kamery, nějaký výpravný polokrimi? Policisté vcházejí do obchodu a tam sedí chlápek... asi se zlomenou nohou že spadnul do regálu? Ne, záhy zjišťuji, že je prý silně podnapilý a paní mu nadává že není v putyce. Následně ještě radí policistům. Pro člověka, co to chápe je to fakt špatné a pro méně chápavé je to matoucí ve smyslu, že můžou zaměnit s reálným nasazením. Kdyby to jednoduše přehrávali jako v divadle, chápu, a možná to i bude koukatelné a třebas i poučné, semtam bych přihodil kameňák. Ale toto. Asi první odpad co dávám. Styďte se něco takového natáčet. Tvle... *cry* on mě chtěl znásilnit, už jsem byla celá svlečená, mám trauma*rádobytraumatizovaná*... já vím, že je to těžké... ale aspoň přehrávat, ne se takto ztrapňovat. ... A to ještě nevíte, že se po minutě rozhodli jet po cestě dál a násilník se za zatáčkou plážo projížděl na kole, takže můžeme být i svědky zatčení :-D.

• 17.6.2019  00:58
    Pouta války (2004)

Dobrá dobrá. Máme dva bratry. Jeden je pragmatik, druhý pacifista. Alespoň tak je k tomu vedla situace a výchova. Nešťastnou náhodou se oba octnou jako dobrovolníci v armádě při korejském konfliktu. A ukazuje se, co opravdu jsou nebo nejsou. Je to válečné drama dvou bratrů a jejich rodině ve válce, ne o moc více. Bohužel hned v rozehřívací bitvě už hází hrdina granát jako tenisák do dálky a stojící skupinky střelců se vystavují na odiv, zatímco protivníci již dávno leží v zákpech. Před další větší bitvou si všichni až posvátně nasazují bajonety, aby je pak mohly celkem dvakrát použít. V 85% se na blízko bitkují pažbami, v 10% jednoduše přijde někdo jiný a zabije jednoho ze zápasící dvojice, no a v zbývajících 5% se bitkující zapíchnout bajonety. Tahle prapodivnost je tam daná asi kvůli přípravě na finální bitku, kde je tento fakt použit v příběhu, ale zároveň to bude o rozpočtu na film a neschopnosti rejži. Nádherné prostředí a kulisy, dobré herecké výkony, pocit z bitek je bohužel mizerný. Dávám nerozhodných 70%

• 16.6.2019  00:24
    Kimagure Orange Road (TV seriál) (1987)

Viděny dva díly, další dva jsem proskipoval. O školních láskách. Na pozadí jsou telekinetické schopnosti a různé až dětsky vtipné situace, které hlavní příběh doplňují. Pokud by mi bylo 15, asi bych dával 5 hvězd. Po technické stránce dobré zpracování, dramaturgicky ještě lepší. 90% anime co jsem viděl mělo horší koncepci a střih. V podstatě není na co bych si mohl ztěžovat... a já mám připomínek vždy hodně musím se brzdit, abych nezazdil dobrý film :-D. Ač je hlavní postavou chlapec, myslím že to není až tak dominantní a dívky na seriálu budou viset. Až budete chtít vzpomínat na školní lasky, je tu Orange road. Dávám 4 šedé hvězdy.

• 15.6.2019  22:56

Lam jede. Zatímco jednička v sobě něco hledala a nenacházela, dvojka taky hledá, ale už o hodně míň. Zůstala prakticky akční komedie. To Chowovi sedí a film se prakticky celou dobu nese v lehkém tempu. Oproti jedničce jednu hvězdu přidávám za slepice a kartáček. Samozřejmostí bohužel zůstává hraná naprostá neschopnost masy komparzistů a absence hlubšího prvku. Pokud tak nehledáte nějaké hledání hlubších smyslů a budete si chtít vyčistit hlavu u americké akční komedie, vzpomeňte taky na honkongskou tvorbu. První díl Prison on Fire můžete přeskočit. reakce na Lacike: Bohužel ani "originální" kantónština není košér, možná ale dobře že se ke mně nedostal český dabing :-D.

• 5.6.2019  08:51

Dokument o Putinovi, nebo spíše dokument o Rusku? Ježto se o nedávné ruské dějiny až tak nezajímám a zároveň v roce 2000 jsem to ještě nebyl schopný vnímat, tento film mi dal dost. Autor v něm říká - "I já jsem se pokládal za pouhého svědka, ale život ukázal že mlčenlivý souhlas dělá ze svědků spoluviníky. A tak jsme se všichni stali dobrovolně rukojmími člověka, který nás vede ke světlé budoucnosti, která silně připomíná temnou minulost." Bohužel viděno s dabingem. Vodnářka má zde hezký komentář

• 2.6.2019  01:00

Pokud už jste přežili křečovitější první díly s dáváním se hlavní trojice dohromady a viděli i zbytek neuvěřitelných(doslova) akcí, dostali jste se k tomuto dílu a to už "víte co čekat", a jste v přesném rozpoložení co vás rejža chce mít. Skvělá hudba, jednoduchý příběh, ni sekunda animace míň, ni víc.

• 30.5.2019  00:56
    Triage X (TV seriál) (2015)

...no, jak začít... Máte rádi, když vám animátoři dají nahlédnout mezi prsy hlavní hrdinky, nebo pod sukni? Tak tohle už ani není ono. V celém seriálu má totiž každá kozy jako vozy a dvanáctky mají prsy jako normální ženská. Nahota v menší míře v podstatě nechybí. Ale je to sterilní. Není tam jediný sex, milostná scéna, no a polibků pomálu. Působí to tak dost uměle. Zbytečně. Děj se odehrává okolo partičky něco jako je v Ghost in the Shell. Nejsou pod policí ale ani se neví, komu přesně jsou podřízeni. 100% utajení. Hlavními hrdiny jsou sešití přeživší z katastrof a doktoři-vědci, kteří je dávali dohromady. Samozřejmě všichni skoro suprmani. Kolem a kolem je to vlastně trochu Rychle a zběsile na motorkách. Akční scény střídají scény z osobního života a hlavně vzpomínky na minulost, aby zase mohli být povolání do další akce, která jim tu minulost vysvětlí. To je vlastně na seriálu asi to nejlepší. Jo a abych nezapomněl, tak jsou ti nejdůležitější z nich samozřejmě školáci, takže ještě navíc jako strážci vesmíru odskakují bojovat s chaosem. Chci upozornit, že je to seriál na pokračování... ale pokud vím, tak pokračování nemá. Čistých 40% za akční Bčko s trochou emocí. Seriál doporučuji hlavně horňákům :-D.

• 27.5.2019  20:40
    Brass Eye (TV seriál) (1997)

Asi jsem k tomu ještě úplně nedospěl. Možná za pár let...

• 21.5.2019  21:49
    Le bagman - Profession: Meurtrier (amatérský film) (2004)

Nejlepší kraťas co jsem viděl. Skoro bych řekl až geniální. Poprvé jsem ho vůbec nepochopil. Po pár letech jsem si ho pustil znovu a pochopil. Za další rok jsem si ho pustil zase a tentokrát se jsem se řechtal od začátku do konce. Pak ještě asi pětkrát... a dnes už to mám vokoukaný, tak mě to nebaví :-D. Na youtube se dá shlédnout celý. Aby jste si ho užily na plno, musíte chápat začátky bílého rapu, americký pouliční gangy, holywoodský efekty, holywoodský rozpočty, a samo mít trochu citu. Pokud se na tuhle věc koukáte s nadhledem, tak to může být skvěle strávených 20 minut života.

• 21.5.2019  21:24
    Sans dessein (2009)

Tento film jsem viděl kvůli partě od Bagman Mertieura. Ty se tam ale prakticky se tam jen mihli a já zůstal na ocet s komedií. Ano, není úplně romantická a myslím, že ji směle můžu porovnávat s českou tvorbou. Hlavní hrdina je samozřejmě zoufalec první kategorie a nebýt setkání s jeho vlastním budoucím já, tak by se nic nezměnilo. Takto se z něj stal... no o trochu menší zoufalec :-D. Potěšili vtipné situace, pár gegů, a jedna akční sekvence. 30%

• 21.5.2019  21:12

Snímek je tak krátký, že dlouhý popis nemá smysl. Jestli máte rádi Tomb Raidera a nevadí vám počítačoví ještěři, vzhůru do toho. Pokud opačně, tak ztratíte jen osm minut. 30%

• 21.5.2019  21:10
    Tomb Raider Ascension (amatérský film) (2007)

Na fanouškovský film jsem byl až udivený, co z toho na konec vytáhli. Osobně jsem stáhl nějaké divné video a přepnutím na 16:9 aspect ratio se to mnohem zlepšilo. Tahle Lara není až tak sexy, ani není tak noblesní jak ji známe. Z původních her ji však zůstávají pohyby a z filmu má lightsticky(lol). Semtam potěší vtipné narážky nebo gagy. Úvod je dlouhý a příběh je na hraně nudnosti. ABY JSTE TENHLE SNÍMEK OCCENILI, MUSÍTE BÝT opravdu FANOUŠCI, protože poslední třetina, ač dobrá, to už nemůže zachránit. 40%

• 21.5.2019  21:08

Zeiram do třetice a nejlépe. Po dvou hraných filmech se objevuje monstrum Zeiram v anime a čelem se k němu staví novopečená, avšak velmi šikovná žoldačka Iria. Příběh nenavazuje, ale bere alternativní začátek. Času je v seriálu mnohem více a postavy tak mají více času vyniknout. Občas se hraje na city a vykukuje tradiční - můžeš být čím chceš, jen musíš chtít. Bitky jsou akční, ale zase ne moc hutné. Co musím vytknout je absence složitějšího příběhu kolem hlavní hrdinky, která se jen veze. Živé maso je vždy hezčí a ač pár úchylárniček nebo nahou scénu si japonští animátoři, jak už je zvykem, neodpustí, tak to prostě není ono. 50%

• 21.5.2019  21:08
    Zeiramu 2 (1994)

U druhého dílu došlo ke zlepšení po všech stránkách. Místo muchomůrčíka je tu ale Anubis a místo storm trooperky je tu džedájka. Pokud jste už přežili první díl a zvládnete pomalejší úvod, měli by jste si najít čas i na druhý díl s s ledově klidnou japončicí. 40%

• 21.5.2019  21:07
    Zeiramu (1991)

Zombie predátor s muchomurkou na hlavě. A v ní bydlí červík Pepík. Takový je Zeiram, obrazně i doslovně. Proti němu se postaví hlavní hrdinka žoldačka stormtrooper tomb raider jménem Iria, které pomáhá počítač Bob. No a aby řeč nestála, přibývají dva nahlouplí ubrečení japončíci, kteří zkazí co můžou. Děj se skoro celý odehrává v liduprázdném městečku(areně). Béčko jako vyšité. Pokud i po přečtení sem uvažujete o shlédnutí, můžu doporučit. Mě se ale ze sidekicků dělalo trochu nevolno a za konec jsem byl vcelku rád. vachrlatých 30%