• Krátkometrážní

Blade Runner (1982)

Depresívne L.A. 2019 skvelá práca s kamerou a Vangelis vytváraju atmosferu, ktorú môže Blade Runnerovi drtivá väčšina filmov len ticho závidieť. IMHO nepovažujem toto za vrchol Ridleyho tvorby, ale skvelý odazový mostik medzi réžisérsku elitu. A vidno, že Balde Runnera malo rado veľa veľa budúcich režisérov, ktorý sa ním neraz (väčšinou neuspešne) inšpirovali.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Úžasná kompozícia a práca s kamerou spolu s citlivou hudbou robí s tohoto filmu niečo viac než radový akčňák. Pastva pre oči.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Ftákovina s nulovou atmosférou, s nulovým záporakom, jedným dobrým nápadom, drsnými hercami, výbornými akčnými pasážami. Suma sumárum, viac ako dva puntíky si táto bublina nezaslúži.

Náhlá smrt (1995)

Jedna hviezda za film a druha za ten "great save" lapackou.

Detektiv Martin Tomsa (1994) (seriál)

Toto je tak zlé, že je to až dobré a človek s údivom sleduje čo sa to motá na obrazovke za karikatúru (sorry Marek) a aké nezmysly tam porába. Keby som mal vymenovať, čo všetko tam je zlé, tak by to bol tak dlhý komentár, že by asi krachla celá databáza a všetkých 13000 uživateľov by mi išlo po krku. Naozaj veľmi zábavný Ed Woodovský šit! Vrelo doporučujem!!!

Jurský park (1993)

Toto je film, na ktorý som sa vo svojom živote tešil ako na žiadny iný. 6 rokov bol v mojom rebríčku filmov na prvom mieste a ešte dnes 10 rokov after sa drží na popredných miestach. Pre mňa film mojej puberty a nostalgia, ktorá stále funguje a v žánri dinofilmov neprekonaná (asi ešte nadlho). A to vtedy boli Windows 3.11 !

Major Payne (1995)

My little guilty pleasure. Wayans vystrihol takeho zeleneho despotu, že sa nechytajú všetci filmoví válečníci histórie dokopy. Velice pohodová rodinná komédia, v ktorej šablóny dostávajú na frak od uleteného humoru.. Militaristi si pridajú hviezdu.

Banditi (2001)

Dve pozitívna = dve hviezdy. Po prvé Cate Blanchet - krásna, prirodzená, zrelá herečka nech sa objaví kedykoľvek, kdekoľvek. Po druhé záver, ktorý na rozdiel od NEUVERITEĽNE NUDNÉHO zbytku nepostrádal nápad a bol zrozumiteľný. Ináč sa pritom dá fajne podriemkávať.

Hvězdná pěchota (1997)

Nebyť hoho neskutočne uťahaného začiatku, bola by tam ešte jedna hviezda navyše. Kult!

Oni přicházejí (2002)

Dopozerané zo zotrvačnosti a pritom taký sľubný rozbeh to malo. Žial ostalo iba pri náznakoch, z príbehového potenciálu neťaží nič a z atmosféry duplom nič. Záver splasol ako balónik, boli tam titulky, som si ponadával a vymazal tento šit. A potom išli televizne noviny...