• Krátkometrážní

Pacific Rim: Povstání (2018)

Presne podľa mojich očakávaní, teda po všetkých stránkach slabší odvar jednotky, ktorá je pre mňa veľkým guilty pleasure. Snáď sa na tú trojku tvorcovia vyprdnú. 4,5/10

Deadpool 2 (2018)

Aj tentokrát som sa kráľovsky bavil! Druhý Deadpool je totiž oproti jednotke ešte akčnejší, brutálnejší a zábavnejší, a to aj napriek skutočnosti, že časť z tej obrovskej nálože vtipov nie vždy vyjde. Príbeh po pomalšom rozbehu naberie slušné tempo, ponúkne hneď niekoľko nečakaných prekvapení (to cameo!) a dokáže vyvolať aj nejakú tú emóciu. Postavy takmer neustále hláškujú a celé to veľmi pekne odsýpa. Pokračovanie sa síce nevyhlo ani niekoľkým drobným chybičkám krásy, celkový dojem mi však nepokazili. PS: Zrodila sa tu pravdepodobne tá najgeniálnejšia potitulková scéna, aká bola kedy natočená! 9/10 (viac tu)

Tiché místo (2018)

Intenzívne, atmosferické a výborne zahrané! Škoda len, že som mal opäť raz ''šťastie'' na publikum plné nevychovaných idiotov, ktorí majú potrebu neustále čumieť do telefónov a celý film preblabotať so spolusediacim. A keď si uvedomím, že plné IMAX kino dokáže byť oveľa kultivovanejšie než to poloprázdne maličké u nás, je mi až do plaču. Aby som to ale zakončil v pozitívnom duchu, A Quiet Place bolo skvelé a rozhodne ho treba vidieť na veľkom plátne. 9/10

7 životů (2017)

Milujem každý druh sci-fi a pokiaľ si snímky tohto žánru dokážu získať moju pozornosť a bavia ma, som schopný im odpustiť aj nejaké tie menšie či väčšie prešľapy. Seven Sisters síce má niekoľko fajn nápadov aj slušne hrajúcu Noomi Rapace, film však v mnohých prípadoch nedáva absolútne žiadny zmysel a absencia logiky mu tak totálne zráža nohy. A cez to som sa jednoducho nedokázal preniesť. Škoda, celkom som sa tešil. 4,5/10

Červený drak (1986)

Ratnerov remake je síce o čosi lepší, ale Mannovho Manhuntera som si taktiež dokázal užiť. A ten soundtrack!!!

Avengers: Infinity War (2018)

Vlhký sen všetkých hardcore fanúšikov MCU! Je to veľkolepé, vizuálne a technicky vypiplané, pričom akcia šlape po celý čas. Príbeh ponúkne aj niekoľko zvratov, nečakaných prekvapení a úžasných momentov, ktoré filmu dodávajú poriadnu dávku silných emócií. Thanos je skvelý, no a pocit, že tentokrát ide jednoducho o všetko, je tu skutočne badateľný. Teda až kým neprišiel záver. Pre niekoho určite vynikajúci a nezabudnuteľný, z môjho pohľadu, žiaľ, tak trochu f*cker všetkému, čo sa dovtedy na plátne udialo. Stále sa totiž nemôžem zbaviť pocitu, že sa vo finále zrazu vytratila akákoľvek osudovosť a vážnosť. Páni v režisérskych kreslách ale Infinity War ukočírovali lepšie než som predpokladal a nepopieram, že som sa väčšinu času výborne bavil. Navyše, konečne sa urodil aj soundtrack, ktorý si pravdepodobne dokážem pustiť aj v pohodlí domova. Nebyť spomínanej studenej sprchy v závere, drobných scenáristických barličiek a občas (už klasicky) nevhodne zvoleného humoru, bolo by to možno aj za viac. 8,5/10

Jessica Jones - Série 2 (2018) (série)

Žiaľ, po skvelej prvej sérii s vynikajúcim záporákom prišiel poriadny pád na hubu. Druhá séria totiž výrazne trpí nedostatkom obsahu a príbeh, ktorý by výborne fungoval na ploche šiestich-siedmich epizód, je tu absolútne zbytočne naťahovaný na dvojnásobok. Chýba napätie, akcia, tempo aj nejaké tie technické vychytávky, čo mnohokrát spôsobí, že divák sa jednoducho nudí. Väčšina hereckého obsadenia (na čele s výbornou Krysten Ritter) bola super a stále je tam cítiť aj kvalita prvej série, no pod tým nánosom bordelu ju takmer vôbec nie je vidieť. Veľká škoda, že sa tvorcovia tohto Netflix-Marvel univerza stále nepoučili a aj naďalej zabíjajú svoje projekty umelo predlžovanou stopážou. Žiarivou výnimkou tak ostáva neprekonateľný Daredevil, ktorý ako jediný zvládne tých (povinných?) 13 epizód aj naozaj utiahnuť. 6/10

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Najgeekovejšia filmová jazda v dejinách! Ready Player One má jednoducho všetko, čo som si ako fanúšik Spielberga a knižnej predlohy mohol priať. Svižný, hravý a zábavný príbeh s podmanivým vizuálom, ktorému nechýbajú emócie, krásna hudba, symapatickí hlavní hrdinovia ani srdiečko. A čo je azda najdôležitejšie, to obrovské množstvo easter eggov vôbec nepôsobí samoúčelne. Práve naopak, je to v prvom rade veľmi príjemný bonus pre všetkých tých herných a filmových priaznivcov. Papierovo dlhých 140 minút ubehne až prekvapivo rýchlo a ja po druhej projekcii nadšene dvíham na 9,5/10. (viac tu)

The Man from Earth: Holocene (2017)

Veľmi slabučký odvar vynikajúcej a dnes už kultovej konverzačky, ktorá je navyše mojou obrovskou srdcovkou. Dvojka Pozemšťana sa, žiaľ, na jednotku nechytá takmer v žiadnom ohľade. Potešil síce návrat niektorých pôvodných hercov, no to je asi tak všetko. Pevne teda dúfam, že režisér si ten tretí diel ešte rozmyslí. 2/10

Black Panther (2018)

Po dlhšej dobe konečne MCU záležitosť, ktorú som si naozaj užil. Black Panther má totiž skvelé postavy, funkčný príbeh, originálny soundtrack aj nádherný vizuál okorenený atraktívnou kombináciou etnických prvkov s tými futuristickými. A čo je podľa môjho názoru asi najobdivuhodnejšie, bez problémov obstojí aj ako samostatný film. Dokonca ani ten nevhodne načasovaný humor tu nebol dávkovaný v takej miere, aby som sa musel pravidelne fackať po čele a otrávene krútiť hlavou. Škoda len toho záveru, ktorý sa mohol pokojne niesť v trochu menej prepálenom duchu. Za mňa však vo výsledku veľká spokojnosť. 8/10