• Krátkometrážní

Death Note (2017)

Je to pekne natočené, Margaret Qualley je krásna a Dafoe v úlohe Ryuka skutočne exceluje. Americký Death Note však s predlohou nemá takmer nič spoločné a mimoriadne dobre sa mu darí urážať všetko to, čo robí originál tak geniálnym. Wingard mangu/anime buď vôbec nepochopil, alebo mu iba prišlo celkom zábavné zničiť si kariéru. Úprimne ľutujem predlohou nedotknutých ľudí, ktorí dajú prednosť práve tomuto balastu s nulovým napätím.

Loganovi parťáci (2017)

Herci sú naozaj výborní, no Soderberghov návrat do Hollywoodu mohol byť ďaleko dravejší, našlapanejší a veľkolepejší. V konečnom dôsledku totiž ide o podobné sklamanie, ako v prípade Triple 9 či Free Fire. A to je obrovská škoda.

Holky na tahu (2017)

Totálne nezábavná, tupá a extrémne trápna blbosť plná maximálne nezaujímavých postáv a otrasných hereckých výkonov väčšiny zúčastnených! Rozhodne jeden z najhorších filmov tohto roku.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Zábavné, svižné, nenáročné. American Made je poctivo zrežírovanou, dobrodružnou a sympatickou retro jazdou, ktorú ťahá vpred najmä charizmatický Cruise. Ten si hlavnú úlohu vyslovene užíva a patrí mu každá jedna scéna, čím necháva všetky vedľajšie postavy vo svojom tieni. A hoci snímka v priebehu dvoch hodín ani na moment nenudí, Liman akoby sa bál zariskovať a ide na istotu oveľa viac, než by bolo možno potrebné. Aj napriek tomu je to ale veľmi silných 7/10. (viac tu)

Pěkně blbě (2017)

Nesmierne pohodová a prirodzená feel-good záležitosť, ktorá pobaví skvelým a originálnym humorom, ale aj dojme či donúti k zamysleniu sa. Rozhodne by jej svedčali nejaké tie oscarové nominácie. Navyše, ústredná herecká štvorka Nanjiani, Kazan, Hunter (!!!) a Romano je absolútne skvelá. Ja som sa tentokrát po dlhej dobe vybral do kina sám a výborne som si prečistil myšlienky. No a skutočnosť, že sme v sále sedeli presne štyria, ani nemá zmysel ďalej rozoberať. Vieru v ľudstvo som totiž stratil už dávno. Hlavne, že pred premiérami treťotriednych blbostí sa idú davy doslova udupať. Zájdite na Big Sick prosím, vďaka.

Dunkerk (2017)

Dunkirk vo mne ešte stále poriadne rezonuje, a to aj napriek skutočnosti, že na plnú paľbu to za mňa tentokrát nie je. Vôbec nič to ale nemení na skutočnosti, že ide o jedno audiovizuálne nepriestrelné, podmanivé a nesmierne intenzívne dielo, ktoré vám takmer nedovolí dýchať. Nolan opäť baví netradičnejšou formou rozprávania a jeho vzdušné scény sú absolútne odzbrojujúce. Určite to treba vidieť v IMAXe.

Válka o planetu opic (2017)

Prekvapivo neakčná komorná dráma, no zároveň neprekvapivo výborné a miestami priam až dokonalé zavŕšenie skvelej (zatiaľ) trilógie. A obrovská poklona Reevesovi za to, že sa rozhodol natočiť práve takéto finále! Nesmierne som si to užil. Navyše, úroveň CGI spracovania motion capture hercov absolútne vyráža dych!

Velký dar (2017)

Kvalitné menšie projekty sú v dnešnej dobe obrovským zlatom. Nádherne prirodzené, plné emócií a skvelé po všetkých stránkach. Už ani nepamätám, kedy som bol naposledy tak veľmi dojatý.

Já, Heath Ledger (2017)

Na slzičku to tentokrát nebolo, i keď pokus tvorcov diváka dojať je tu naozaj badateľný. Rozhodne sa dalo a aj malo ísť viac do hĺbky. Stále však ide o veľmi slušný dokument, ktorý o Heathovi prezrádza množstvo viac či menej známych informácií.

Pobřežní hlídka (2017)

V komediálnej rovine je to ok, dokonca miestami naozaj vtipné, akonáhle sa však Baywatch začne brať vážne, takmer okamžite zlyháva. Herci sa síce snažia, ale čo z toho, keď im zráža nohy zbytočne natiahnutý, nezaujímavý a občas aj poriadne nudný príbeh. Nič viac než priemer. Aspoň že to mužské oko ostalo dostatočne uspokojené.