• Krátkometrážní

Goldfinger (1964)

Najlepšia Conneryho bondovka! Záporák je sympatický, jeho plán nie je zbytočne prepálený a celé to má super atmosféru. Takmer dvojhodinový mix odľahčenej akčnej zábavy, krásnych žien a nápaditých špionážnych vynálezov robí z Goldfingera nestarnúcu klasiku, ku ktorej sa v budúcnosti ešte určite vrátim. Na titulnú pieseň od Shirley Bassey a Oddjobov vražedný klobúk ešte dlho nezabudnem.

Casino Royale (1967)

Už tam chýbal iba hovoriaci dinosaurus.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Čistá filmová radosť, poctivé remeslo a najlepší diel Mission:Impossible. Vážnejší tón mi chutil už pri výbornom Rogue Nation, takže som naozaj rád, že McQuarrie servíruje v podobnom duchu aj Fallout. Je to svižné, herecky bezchybné, krásne natočené a plné absolútne odzbrojujúcich akčných scén. Tom Cruise opäť raz riskuje život pre pobavenie divákov a ja si to aj naďalej totálne užívam! 9,5/10 (viac tu)

Sicario 2: Soldado (2018)

Neprítomnosť Villeneuva, Deakinsa a Jóhannssona je tu cítiť, no projektu paradoxne najviac ubližuje Sheridan, ktorého scenár rozhodne nie je taký vypiplaný ako v prípade úžasnej jednotky. Tento nedostatok sa však darí pomerne dobre maskovať, a to najmä parádnou technickou stránkou, zručnou réžiou aj super kamerou. A hoci je dvojka ešte surovejšia a krutejšia, atmosférou či intenzívnou dávkou napätia sa na svojho predchodcu už, žiaľ, nechytá. Sicario 2 ale disponuje niekoľkými skvelými scénami (posunková reč!), herecké obsadenie na čele s Brolinom a Del Torom opäť nesklamalo (príjemne prekvapila mladá Isabela Moner) a ja som si to ako celok dokázal naozaj užiť. Za mňa teda spokojných 7,5/10.

Amy (2015)

Nikdy som sa za fanúšika Amy Winehouse nepovažoval, hoci správy okolo nej som občas kde-tu zaregistroval. Aj napriek tomu som sa však do tohto projektu pustil s veľkými očakávaniami, najmä kvôli režisérovi Kapadiovi, ktorý stojí za peckou s názvom Senna (!). A dostal som presne to, čo mám na dokumentoch tak rád. Poctivo spracovaný, obsahovo bohatý, autentický a v neposlednom rade emotívny portrét jednej mimoriadnej osobnosti. Záverečná montáž skombinovaná s krásnym hudobným motívom mala na mňa nečakane silný dopad. Skvelé!

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Jurassic World: The Last Jedi 2! A nie, nie som fanúšik Epizódy VIII. Druhý Jurský svet síce má super vizuál, niekoľko cool momentov a prvá polovica dokázala pekne navnadiť, scenár je však oveľa dementnejší než by bolo zdravé, čo z výsledného dojmu výrazne uberá. Bayonu som si celkom obľúbil, no toto jednoducho nevyšlo. S prižmúrenými očami za 6/10.

Legion - Season 2 (2018) (série)

Neuveriteľne vypiplané, bizarné a plné originálnych nápadov aj šialene geniálnych momentov. Po technickej stránke mimoriadne precízne, po tej hereckej zasa strhujúce. Druhá séria je ešte o čosi lepšia než tá prvá a Hawley je v mojich očiach absolútnym kráľom! 9/10 (viac tu)

Máš ji! (2018)

Tag toto mi sadlo skvele! Má to síce niekoľko slabších miest, ktoré by si zaslúžili trochu väčšiu pozornosť, no z celkového hľadiska ide o super komédiu. Bláznivú, akčnú, nápaditú, ale v prvom rade zábavnú, čo mi dali po projekcii jasne najavo aj moje tvárové svaly. Niečo vo mne fandilo tejto záležitosti už mesiace pred premiérou, som teda naozaj rád, že som z kina nakoniec odchádzal taký vysmiaty a spokojný. Túto naháňačku jednoducho chceš vidieť. 8/10

Až na dno (2017)

Prvá tretina je skvelá, a to najmä vďaka spoločným scénam McAvoya s Vikanderkou. Chémia medzi nimi funguje parádne, no akonáhle sa príbeh začal sústrediť na každého zvlášť, tak sa to celé akosi rozpadalo. Škoda, ten začiatok má výborne navnadil.

Solo: Star Wars Story (2018)

Po facke od The Last Jedi je Solo veľmi príjemným prekvapením, aj keď puncu zbytočnosti sa asi v mojich očiach nezbaví. Postavy sú však slušne zahrané, chémia medzi nimi funguje, príbeh nenudí, akcia šlape a celé je to super natočené. Howard sa projektu zhostil so všetkou bravúrou, dokázal byť nápaditý a po dlhšej dobe sa tu navyše urodil aj Star Wars soundtrack, ktorý privial do značky poriadne svieži vietor. Škoda len, že dobrodružstvo mladého Hana nijako nerozširuje bohatú mytológiu univerza. No na strane druhej, prináša svižnú a zábavnú jazdu, na ktorú sa naozaj dobre pozerá, a to sa počíta. Po druhom pozretí zvyšujem na 8,5/10. (viac tu)