Návrh (2009)

Pri romantickych komediach je to tak, ze maximalne hodnotenia najcastejsie pri tychto filmoch, pokial sa mi pacia koncia pri stvrtej hviezdicke, ale Navrh prekrocil u mna povolenu hranicu a pytam sa preco? Odpovedou je zase len otazka, preco nie? Ryan Reynolds je sympatak a spraval sa k chladnej Sandre rovnako, respektive jej to vracal za to, ako sa ona spravala ku svojim podriadenym. Mimochodom na Sandru sa vzdy rad divam, takze aj to pomohlo k piatej hviezdicke. Jasne, ze hned na zaciatku je divakovi jasne, ako sa to skonci, ale predsa len bolo na konci par scenaristickych prekvapeni, s ktorymi som nepocital, ale to nic nemeni na zavere. Dolezite je to, ze je to film, ktory si mozno plne hodnotenie nezasluzi, avsak podla mna je to prijemna oddychovka, ktore sa az tak casto nevydari a nastastie sa to tomuto filmu podarilo. Preto sa zhodujem s Madison.. 26.11.2010 _______ Sandra Bullock - (Margaret Tate) +++ Ryan Reynolds - (Andrew Paxton) +++ Mary Steenburgen - (Grace Paxton) +++ Craig T. Nelson - (Joe Paxton) +++ Betty White - (Stará mama Annie) +++ Dennis O´Hare - (Pán Gilbertson) +++ Produkcia: Sandra Bullock, Alex Kurtzman +++

Škola života (2009)

BAFTA Awards - 1: Herecka v hl. ulohe Carey Mulligan + 7 nominacii: Najlepsi film / Rezia / Najlepsi anglicky film / Herec vo vedl. ulohe Alfred Molina / Kostymy / Adaptovany scenar / Masky a vlasy _______ Cakal som trosku viac od filmu, ktory bol nominovany na Oscara za najlepsi film roka, ale tak dala sa zvladnut hlavne druha polovica filmu. Najviac ma to bavilo vo chvili, ked prisiel na scenu prisny alebo zasadovy otec rodiny Alfred Molina, ale zaujimavy bol aj Peter Sarsgaard, ktory sa mi zdal byt podozrivy hned od zaciatku a tusil som, ze nieco tam nesedi. Nemozem vynechat aj hlavnu hrdinku Carey Mulligan, ktorej postava sice bola naivna, ale aj prirodzena a o tom je ten film, pretoze v jej veku by asi mnohe dievcata skor tuzili po dobrodruznom zivote, ako sediet nad knizkami a krvopotne sa ucit. Nominaciu na Oscara za najlepsiu herecku v hlavnej ulohe si Carey urcite zasluzila, avsak Oscara v tej istej kategorii ziskala Sandra Bullock za ulohu v drame ZROZENI SAMPIONA (2009). Okrem toho ako som uz spominal bol aj film nominovany za najlepsi film roka, avsak najlepsim filmom sa stala vojnova drama SMRT CEKA VSUDE (2008). _______ Carey Mulligan - (Jenny) +++ Alfred Molina - (Jack) +++ Peter Sarsgaard - (David) +++ Cara Seymour - (Marjorie) +++ Olivia Williams - (Slečna Stubbsová) +++ Matthew Beard - (Graham) +++ Rosamund Pike - (Helen) +++ Emma Thompson - (Riaditeľka školy) +++ Hudba: Paul Englishby +++

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

BAFTA Awards - 2 nominacie: Vizualne efekty / Masky a vlasy ________ Je to zvlastne, ale tak, ako som bol sklamany z Princa dvoji krve, ktoremu som dal skoro 2 hviezdicky, tak naopak som bol z tejto casti nadseny, ktorej som dal skoro 5*. Uz som nechcel dat Yatesovi ziadne sance, skor som mal obavy, ze zaver totalne pochova, ale tato cast je uplne ina, ako vsetky predchadzajuce, aspon z mojho pohladu a to este neviem, co ma caka v zaverecnom pokracovani. Pacila sa mi temna a dusna atmosfera filmu, hlavni hrdinovia uz neboli ziacikmi v carodejnickej skole a nemali okolo seba spustu priatelov, ktori im pomahali, ale teraz boli stvancami na uteku a verit uz nemohli nikomu, pretoze ktokolvek mohol byt zradca. Jednoducho som bol velmi spokojny a zelal som si, aby to neskoncilo. Vidim, ze nazory su rozne a ja sa priklanam skor k tym vyssim hodnoteniam. __________ Daniel Radcliffe - (Harry Potter) +++ Emma Watson - (Hermione Granger) +++ Rupert Grint - (Ron Weasley) +++ Tom Felton - (Draco Malfoy) +++ Jason Isaacs - (Lucius Malfoy) +++ Alan Rickman - (Profesor Severus Snape) +++ Helena Bonham Carter - (Bellatrix Lestrange) +++ Michael Gambon - (Profesor Albus Dumbledore) +++ Jim Broadbent - (Profesor Horace Slughorn) +++ Robbie Coltrane - (Rubeus Hagrid) +++ Ralph Fiennes - (Lord Volodemort) +++ Bill Nighy - (Rufus Scrimgeour) +++ Brendan Gleeson - (Alastor Moody) +++ John Hurt - (Ollivander) +++ Rhys Ifans - (Xenophilius Lovegood) +++ (Videl v kine 23.11.2010) +++

Stvořeni pro lásku (2000)

Dlho som premyslal nad tym, ako a ci vobec ohodnotit tento film alebo napisat komentar tak, aby ma fanusikovia azijskych filmov, medzi ktore patri i verna uzivatelka Madison neukamenovali k smrti. V profile mam, ze dvere ma u mna otvorene kazdy film a to myslim vazne. Takze je to nahoda, alebo som mal smolu akurat na tento film. V IMDB v topke sa objavil v rebricku, tak som si ho dal do budicku a cuduj sa svete, hned o tyzden bezal na STV 2, takze skor nahoda :-) Verim tomu, ze ked si Madison tento film Stvoreni pre lasku pozrie, urcite pochopi, preco ma to tak nudilo, ale nic sa nemeni na tom, ze veeelmi chcem vidiet aj film A MOMENT TO REMEMBER (2004), ktory podla Madison predstavuje najsmutnejsiu, najdojemnejsiu filmovú poeziu, ktora by ma mala svojim krehkym a korejsky duchovnym sposobom vyjadrenia emocii preniest do sveta, kde ma vraj kazdy romantik pravo verit svojim snom. No tak to som zvedavy, ale naspät k tomuto filmu. Takze je to film o zakazanej laske dvoch ludi, ktori k sebe nieco citia, ale kazdy z nich ma svoju druhu polovicku niekde vo svete a nechcu zahybat. Co sa tyka hudby, vsimol som si, ze reziser asi kazdych cca. 12 minut pouzival tu istu melodiu, ktora ak sa vam bude pacit, budete stastni, ze ju tam stale mozete znovu a znovu pocut, akokeby ste si pustili CD s nejakou pesnickou stale dookola na Repeat, ale ak ju budete neznasat a este sa pri tom aj nudit, budete mat chut hodit ovladac na televizor, nastastie u mna to nebol problem, lebo ta melodia bola celkom pekna, len skoda toho filmu. Nemozem za to, ale dalo sa to aj zaujimavejsie natocit... 23.11.2010 ________ Maggie Cheung - (Su Li-zhen - Pani Čanová) +++ Tony Leung Chiu Wai - (Chow Mo-wan) +++ Ping Lam Siu - (Ah Ping) +++ Produkcia: Kar Wai Wong +++ Hudba: Michael Galasso, Shigeru Umebayashi +++

Tropická bouře (2008)

BAFTA Awards - 1 nominacia: Herec vo vedl. ulohe Robert Downey Jr. _______ Od filmu som cakal este trosku viac gagov, ale bavil som sa dobre po celych 100 minut. Toma Cruisa som spoznal, az ked ho kamera ukazala blizsie do tvare a mnohi divaci v kine boli prekvapeni az pri jeho tanecnom cisle na konci filmu, kde boli otitulkovani herci, pretoze ani oni cely film netusili, ze sa divali na Toma Cruisa :-) Stiller je stale rovnako humorny, tak ako aj Robert Downey Jr. a Jack Black mal sialenu postavu, poukazujucu na ZAMILOVANEHO PROFESORA (1996) s Eddiem Murphym, takze je uz len na vas, koho si vyberiete ako oblubenu postavu, pripadne ci si zvyknete na brutalne cierny humor, ktory ma Stiller tak rad. Ja ho mam tiez rad a mam rad aj komika Stillera a preto som sa dobre bavil. _______ Tak po dvoch rokoch som si opät zopakoval Tropicku burku a tentokrat som si ju pozrel s uzivatelkou Madison. Nic sa nezmenilo, bolo to rovnako humorne, len tentokrat som sa mal na skvelych dialogoch a akciach s kym zasmiat a tym bola zabava este posilnena. Neviem, kam na tento skvely cierny humor chodi Stiller reziser, ale funguje to vzdy. Jediny Robert Downey Jr. bol nominovany na Oscara za najlepsieho herca vo vedlajsej ulohe, avsak Oscara v tej kategorii ziskal Heath Ledger za TEMNEHO RYTIERA (2008). ________ Ben Stiller - (Tugg Speedman) +++ Robert Downey Jr. - (Kirk Lazarus) +++ Jack Black - (Jeff Portnoy) +++ Matthew McConaughey - (Rick Peck) +++ Tom Cruise - (Les Grossman) +++ Nick Nolte - (Tayback) +++ Produkcia: Ben Stiller, Brian Taylor +++ (Videl v kine 23.09.2008) +++

Síla odvahy (2008)

Najprv som si nebol isty, ci je to iba vymysleny pribeh, alebo podla skutocnosti, ale pri filmoch z 2. svetovej vojny by to bola skoda, ak by to bolo vymyslene (cest vynimky Tarantinovi HANEBNI PANCHARTI (2009) a nastastie v zaverecnych titulkoch bolo napisane, co sa stalo s niektorymi postavami. Sophie Marceu mi asi navzdy utkvie v pamäti z filmu STATOCNE SRDCE (1995) a tak som si ju nevedel predstavit so zbranou v ruke, ako striela po nacistoch, ale zahrala to uzasne a bola neuveritelne odvazna. A nielen ona, ale aj dalsie hrdinky, ktore mali obrovsky strach o svoj zivot (kto by nemal). Moritz Bleibtreu v ulohe Heidricha je znamy nemecky herec hlavne v Nemecku, ktoreho som este nikdy nevidel v zapornej ulohe, takze akosi mi tu nesedel do tej ulohy, avsak film ako celok ma nenudil ani chvilu. Bol napinavy, mucenie zien nacistami bolo otrasne, ale dobre natocene, scenar taktiez dobry. Jednoducho som cakal priemerny francuzsky film a nakoniec sa z toho vyklubala kvalitna spionazna vojnova drama... 21.11.2010 ________ Sophie Marceau - (Louise Desfontaines) +++ Julie Depardieu - (Jeanne Faussier) +++ Marie Gillain - (Suzy Desprez) +++ Moritz Bleibtreu - (Karl Heindrich) +++ Déborah Francois - (Gaelle Lemenech) +++ Maya Sansa - (Maria Luzzato) +++ Hudba: Bruno Coulais +++

Con Air (1997)

Po tom, ako Nicolas Cage natocil tento film a v jeho filmografii som zbadal pred tymto filmom v TVARI V TVAR (1997) a SKALU (1996), povazoval som Cagea za novu akcnu hviezdu 90-tych rokoch a myslel som, ze si bude vyberat iba podobne ulohy. Avsak mylil som sa, bola to len zhoda nahod troch superakcnych filmov za sebou, pretoze hned po tom natocil romanticku fantasy dramu MESTO ANJELOV (1998) s Meg Ryan :-) Ale naspät ku Con Air. Skvely scenar, skveli herci, skvela hudba. Kto by mohol este lepsie zahrat najväcsich zlocincov sveta, ako Malkovich, Rhames, Buscemi alebo Danny Trejo a dalsi? Som si vedomy toho, ze sa najdu samozrejme aj ini herci rovnakeho kalibru, ale vyber bol velmi dobry. John Cusack bol sympatak hned od zaciatku a hlavne aj vdaka nemu a Cageovi si udrzal film vysoku kvalitu. Reziser Simon West mozno videl Bayove predchadzajuce filmy MIZEROVE (1995) a SKALU (1996) a mozno si aj odtial zobral priklad, ako treba natocit kvalitny akcny film alebo ze vzdy su krasne zabery pri zapadajucom slnku a o zavere ani nehovorim. Som rad, ze som si po tolkych rokoch opät zopakoval tento skvely akcak, pretoze na kvalite vobec nic nestratil ani dnes... 20.11.2010 _______ Nicolas Cage - (Cameron Poe) +++ John Cusack - (Vince Larkin) +++ John Malkovich - (Cyrus ´Virus´ Grissom) +++ Ving Rhames - (Nathan ´Diamantový pes´ Jones) +++ Steve Buscemi - (Garland Greene) +++ Colm Meaney - (Agent Duncan Malloy) +++ Rachel Ticotin - (Sally Bishopová) +++ Danny Trejo - (Johnny ´23´ Baca) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Jonathan Hensleigh +++ Hudba: Mark Mancina, Trevor Rabin +++

Rodinná oslava (1998)

Velmi zaujimava drama, aj ked bola natocena televizne - 4:3 z mierne zrnitym obrazom. Tazko sa mi opisuju pocity, ktore som mal pri tomto filme, ale v kazdom pripade, cim viac boli napäte vztahy medzi surodencami a hlavne ich otcom, tym viac bol film zaujimavejsi. Keby tie vztahy tam neboli az tak napäte, asi by som sa skor nudil asi tak, ako pri filme od rezisera Jonathana Demma RACHEL SE VDAVA (2008), kde to bolo trosicku podobne. Myslim si, ze herci zahrali svoje postavy velmi presvedcivo a je to jeden z dalsich kvalitnych filmov z Danskej a Svedskej produkcie... 19.11.2010 _______ Ulrich Thomsen - (Christian) +++ Henning Moritzen - (Faderen - Helge) +++ Thomas Bo Larsen - (Michael) +++ Paprika Steen - (Helene) +++ Birthe Neumann - (Else) +++ Trine Dyrholm - (Pia) +++ Hudba: Lars Bo Jensen +++

Nikdy to nevzdávej (2008)

Na KARATE TIGROCH alebo KICKBOXEROCH som vyrastal, takze klamal by som, ak by som napisal, ze to bola nuda. Pre mna nebola, skor naopak. Opät je tam skvely zaporak - bitkar, vdaka ktoremu je film dobry a hlavny hrdina Jake Tyler - dobrak, ktory sa vzdy provokaciou inych zapletie do bitiek. Bojove zabery su slusne natocene, prisposobene na dnesnu dobu, kde hlavne mladi natacaju taketo bitky na mobily a zverejnuju na internete. Samozrejme odsudzujem sikanu alebo trapenie bezbrannych ludi, ktorich radi trapia len preto, aby si to mohli nakamerovat a potom sa na tom bavit, nastastie o tomto ten film nebol. Mimochodom, asi som jediny, ktoremu Sean Faris v niektorich zaberoch pripominal mladeho Toma Cruisa, teda o 20 rokov mladsieho, jasne, ze na profile sa vobec nepodoba, ani v galerii na CSFD, ale len v niektorich zaberoch... 19.11.2010 ________ Sean Faris - (Jake Tyler) +++ Amber Heard - (Baja Miller) +++ Cam Gigandet - (Ryan McCarthy) +++ Evan Peters - (Max Cooperman) +++ Leslie Hope - (Margot Tyler) +++ Djimon Hounsou - (Tréner Jean Roqua) +++ Wyatt Smith - (Charlie Tyler) +++ Hudba: Michael Wandmacher +++

Hancock (2008)

Uznavam, ze je to blbost, pribeh je primitivny a film je na taky rozpocet velmi kratky, ale mne sa to aj tak celkom pacilo. Nenudil som sa, len mi je luto, ze reziser Peter Berg nedokazal vyuzit 150 milionovy rozpocet tak, ako to dokazal Michael Bay v TRANSFORMEROCH (2007), vlastne ani neviem, kam sa tie peniaze stratili. Avsak ja som sa prisiel do kina bavit a nie premyslat nad slabym scenarom, takze som spokojny tak na 70%...17.07.2008... No a teraz som si vdaka HBO film zopakoval a nazor som nijak nezmenil. Je to stale rovnaka zabava, efekty su sice dobre, ale kludne by podla mna tento film vysiel aj z nizsim rozpoctom... 18.11.2010 _______ Will Smith - (John Hancock) +++ Charlize Theron - (Mary Embrey) +++ Jason Bateman - (Ray Embrey) +++ Jae Head - (Aaron Embrey) +++ Eddie Marsan - (Red) +++ Thomas Lennon - (Mike) +++ Produkcia: Akiva Goldsman, Michael Mann, Jonathan Mostow, Will Smith +++ Hudba: John Powell +++ (Videl v kine 15.07.2008) +++