Pan tělocvikář (2007)

Lehká komedie bez nějaké řachandy, ale alespoň bez vykonstruovaných rádobyvtipů amerického typu.

Město žen (2009) (seriál)

Seriál dle modelu vykonstruovaného pseudohumoru z Přátel, jen možná malinko méně debilní.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Když se sebe zeptám, proč vzniknul tento film (a o to jde přece vždy), vychází mi, že si chtěl režisér tak trochu zarežírovat a tak trochu šokovat. To na dobrý film nestačí.

Poslední přání (2005)

Jedná se sice o klasické téma a je jasné, jak skončí (jaké to překvapení pro některé), ale na to, že je to americké, se to obejde bez zbytečného patosu (např. v porovnání s Klepáním na nebeskou bránu). Takže žádný zázrak, na druhou stranu příjemné bez prázdného moralizování.

Peklo s princeznou (2009)

Docela slušná pohádka bez nucenosti s vydařeným peklem, které nevypadá amatérsky, a milými vtípky. Ale: Nejenže chyběl motiv konfliktu dobra a zla, ale zde snad ani žádné dobro a zlo nebylo - to je docela vada.

Škola princů (2010) (TV film)

V době, kdy úspěšná pohádka je taková, která není nucená, trapná nebo šklebná, je to sice lehčí, ale slušná pohádka. Herecké výkony ani skvělé, ani špatné, princezna s přízvukem, která nevypadá jak z módního časopisu, stopy po debilitě u Lišky téměř vymizelé, ... 2,5 *

Dívka s perlou (2003)

Tak nudou bych to zrovna nenazval, ale děj je opravdu řidší a jednodušší, ale o to tu nejde. Za zdůraznění stojí skvělé technické provedení - prostředí je vydařené a stejně jako herecké výkony bez zbytečných kýčů. Obsazení je celé vydařené, i když snad nejslabší je pro mě právě Johanssonová - možná je to tím, že nějak moc prostoru role neposkytuje. 3,5 *.

Californication (2007) (seriál)

Seriál založený především na hovadismech hlavní postavy, nutno říci, že tak nevkusných, až vtipných.

Milenky (2008) (seriál)

Seriál, který se bere docela vážně, ale v podstatě jde o předvídatelnou nastavovanou kaši o prdu.