Technické souvislosti (2008) (seriál)

Tak neskutečně rozvláčně, doširoka a ultrapopulisticky, někdy až zkresleně prezentované technické stavby, že na ně samotné ani nezbyde čas. Snad vhodné pro 8leté děti, pro dospělé, kteří školu neprolemplovali, téměř nulová informační hodnota.

První republika (2014) (seriál)

Čím dál (pokračování), tím hůř. Název evokoval něco jako dokument, ale vyklubala se z toho rodinná sága v kulisách 1. republiky - budiž. Nejsem si ale jistý, zda si scénárista uvědomuje, že v okamžiku, kdy část děje stojí na rozprávkách s duchy, dílo se nám přesouvá z žánru seriozního dramatu do žánru mysteriózního, mezitímco se samo bere docela vážně. Na zamyšlenou je taky, zda je děj na 8 dílů možno natáhnout na 22 dílů s tím, že jeden díl typicky zpracovává objev nové informace, její tajení (každý zde hraje za sebe) a konečné vyzrazení za obecného překvapení účastníků, čímž se děj překlápí do dalšího takového vzorce. V postupujících dílech tak děj ztrácí spád a příběh začíná unavovat, takže už fandím jen Mlčochovi a přeju si, aby na každé z těch hovad (padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina) něco našel a všechny je pozavíral, jinak hrozí zdallasovatění a mnoho set pokračování. Hodně slabé 2 hvězdy. Doplnění po 19. dílu: Seru na to, to se nedá vydržet, končím a snižuju hodnocení. Ztracený čas. Fakt mě nasrali.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jelikož jsem viděl jen kus jednoho dílu, nehodnotím, ale zjevně nejsem sám, komu připadá děj nudný, roztahaný, ukecaný a ušukaný. Má to být fantasy? Co tam potom dělají ty šukačky??? Tipnu si: Žádné fantasy to není, je to jen zástěrka pro zdegenerovanou zábavu římského typu - prostoduché násilí a sex pro pobavení diváka.

Clona (2014) (seriál)

Zatím nebudu hodnotit, ale po skvělých Případech 1. oddělení působil 1. díl nerozhodně, vykonstruovaně a místy spíš jako náborovka k cajtům.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Jo! Takhle má vypadat kriminálka. Pár slabších míst, ale obecně velice vydařené, povedené výkony, obzvláště P. Stach, M. Hanuš, vyjímečně zde i B. Polívka, ale i ostatní drobné, povedené role, kterým jsem to věřil. A bez zoomování a 3D (což zde někteří nerozdýchali)!

2 blbouni v Paříži (2008)

I komedii dám 5 hvězd, když bude v rámci žánru vynikající. Tato z žánru „prdlá komedie“ není zrovna tragédií, ale nepatří ani mezi nadprůměrné. Tím lepším jsou některé její velice vtipné nápady (jízda formulí po Paříži, střelba na medvěda za dveřmi, ...), tím horším nekteré až moc francouzské vtipy (skákání ze střech, ...), až moc účelový námět a jinak celkově myšlenková prázdnota.

Vesničko má středisková (1985)

Když tento film opakují, vždycky si myslím, že mě to už nemůže bavit, ale pokaždé mě to vcucne a hodně se zasměju. Je tam TOLIK FANTASTICKÝCH míst!!! „...Na funkci to nebude mít vliv.“ „Jako na funkci rostlináře???“ „No to už vůbec ne.“

House of the Dead (2003)

Tak jsem shlédnul tento kus od Uweho a zas takový bol to nebyl. Je to takový standardní zombický, lehkožánrový, pohádkový horor s mnoha klišé, ale docela zábavný a dobře koukatelný. Nepřišlo mi, že by se film sám bral nějak vážně, ostatně u tohoto žánru to snad ani nejde. Poznámka o ponorce byla trapná, kdežto kamerové oblety pobavily. Klidně bych se na to kouknul ještě jednou. Odpad bych tomu nedal, protože kvality některých amerických sraček to zdaleka nedosahuje.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Tak nevím, jaké mělo být poselství/smysl tohoto díla. Zkusil jsem se přenést do předlistopadové doby, ale moc to nepomohlo - mělo se jednat o ekologické varování nebo odsouzení panelákových hnusů nebo naopak jejich vyzdvižení...? Prostě nevím. Dobrých frků tam bylo pár, trapných ve stylu Slunce, seno hodně. Jiránkovy animace byly to lepší. Ústřední dvojici moc typ humoru nesednul. Jak už tu někdo zmínil: Jak je možné, že po tak geniální, vtipné komedii jako Karpaty vzniknul tak hluboce podprůměrný film?

Národ zbraní (2005)

„...můžu ho zastřelit?“ „Ne, život má vždy větší cenu než jakýkoliv majetek.“ Donekonečna opakovaná lež, jejíž následky sklízejí bezúhonní občané po celém světě denně. Hodnota života hajzla je ve skutečnosti nižší než hodnota párátka, dokonce je záporná, protože škodí společnosti. Jaký je jeho přínos? Už se na to podařilo někomu odpovědět? Je jedno, kolik je zbraní, důležité je, kdo je má. Amerika nemá problém se zbraněmi, Amerika má problém především s negry (o černoších tu řeč není), což koneckonců dokument pěkně ukazuje. Amerika je vystrašená a frustrovaná, proto si zbraně kupují ze zoufalství lidé, které by to jinak nenapadlo. V okamžiku, kdy zakážou zbraně zcela, tak je negři sežerou.