Krutá rasa (2006)

Minimalisticky pojatý horor. Ani príliš dlhý, tak akurát. Režisér sa vyhol absurdným scénam a ja osobne som sa celkom dobre bavil. Scény s havkáčmi sú veľmi vydarené.

Krvavý diamant (2006)

Veľmi slušná akcia, pôsobivá hudba, vizuálne podmanivé, silný príbeh, naturalisticky zobrazené násilie, reálne vykreslené postavy s uveriteľným konaním, výborné herecké výkony. DiCaprio to zahral fakt veľmi dobre, dokonca zvládol aj prízvuk, ale to ocenia len tí čo videli film v angličtine. Jennifer Connelly tradične skvelá. Ako celok je to veľmi dobrý snímok. Odporúčam.

Most do země Terabithia (2007)

Fantasy to samozrejme nebola. Ale tento snímok ma na moje vlastné prekvapenie chytil a bavil až do konca. Dokázal ma skutočne vtiahnuť do deja, čo sa už dlho žiadnemu filmu nepodarilo. Dokonca som sa na konci skoro rozfňukal. Na záver si ale mohli tvorcovia odpustiť ten fantasy pohľad, jednak by ušetrili na počítačových trikoch a tiež by to aspoň nemiatlo fantasy priaznivcov, ktorí budú určite sklamaní, keďže pri pohľade na plagát očakávali minimálne druhú Narniu. Ale možno bol ten plagát kalkul na prilákanie diváka. Myslím, že by sa tento film dal atmosférou a hlavne záverom prirovnať ku filmu "Moja prvá láska" s Macaulay Culkinom, ale tento sa mi páčil viac. Nesadne určite každému, ale rozhodne ak "máte otvorenú myseľ" tak nebudete sklamaní.

Donnie Darko (2001)

Tak to bolo divné. Neviem čo si mám myslieť a ani čo tým chcel režisér povedať, ak niečo chcel. Uznávam, že to má určitú zvláštne príťažlivú atmosféru, ale vcelku to vyznieva značne rozporuplne a neurčito.

Johanka z Arku (1999)

NECHÁPEM negatívne reakcie. Tento film je absolútne úžasný. Fantastický po vizuálnej stránke, strhujúci strih a podmanivá hudba dvorného skladateľa Luca Bessona Erica Serru spolu so skvelým obsadením tvoria dokopy veľmi emotívne dielo. Milla Jovovich podala perfektný výkon a ak by takto zahral niekto iný, určite by bol nominovaný na Oskara a neuzná to len ten kto je predpojatý kvôli jej kariére modelky. Priznajte si, že chvála na epizódnu úlohu Dustina Hoffmana, ktorý tam toho veľa neukázal je tiež len vďaka jeho iným úlohám. Kritika nejakých historických nepresností, ktoré aj tak nedokážem fundovane posúdiť ma necháva chladným. Ak chcem vidieť dokument, tak si pustím Discovery Channel. Forma akou Besson spracoval túto tému je jeho vlastný umelecký pohľad a mne absolútne vyhovuje. Nenudil som sa ani minútu a zanechalo to vo mne hlboký dojem.

Requiem za sen (2000)

Absolútne nihilistické orgie. Po pozretí tohto snímku vám určite nebude dobre. Je to totiž koncentrovaná depresia, hodina a pol plná samodeštrukcie. Isto stojí za zamyslenie. Kamera a strih boli rozhodne nekonvenčné a spolu s výbornou hudbou dotvárali atmosféru beznádeje. Neodporúčam pre citlivejšie povahy hlavne kvôli značne naturalistickým scénam.

Ztraceno v překladu (2003) odpad!

Panebože! Keď vidím tie hodnotenia, tak mám dojem, že som videl iný film! To bolo doslova a do písmena utrpenie dopozerať to do konca. Neskutočná NUDA!!! Niečo tak nezáživné a doslova o ničom a tak neuveriteľne nadhodnotené som snáď ešte nevidel. Poviem presne čo je tento film. Nafúknutá obrovská bublina plná ničoho, čo sa hrá na vážny umelecký film, ale je to len trápna blbosť o dvoch debiloch čo filozofujú nad nesmrteľnosťou chrústa. A ten film získal Oscara! Panebože za čo! Nabudúce si radšej nechám vŕtať koleno než takýto film. Strata času.

Rafťáci (2006) odpad!

Neskutočná kravina!!! To nemalo absolútne žiadny dej. Je neuveriteľné, čo sa dnes všetko točí. Snowborďáci sú oproti tejto slaboduchej sračke hodný nominácie na Oscara. Hnus s veľkým H !!!

Krycí jméno: Čistič (2007) odpad!

Absolútna kravina. To snáď ani nemalo scenár, ale to vymýšľali za pochodu. Cedrik Zabávač by si mal zmeniť meno, lebo pri tomto filme som sa ani raz nezasmial. Totálne slaboduché. Ruky preč, pretože stratíte hodinu a pol života, ktorú vám už nikto nikdy nevráti. A mimochodom Elizabeth Hurley tam na 100 percent nehrala.

Armáda temnot (1992)

Absolútne fantastická komédia. Bruce je fakt skvelý. Super hlášky. Milujem kostlivcov. Nebrať ale do úvahy prvé dve časti.