Tři mušketýři (2011)

Jednu hvězdičku za vizuální podívanou, ale to je tak vše, co film nabízí. S předlohou bych ho radši nespojoval.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Chtěl jsem dát 3* ale vzhledem k místním komentářům a dalším hodnocením zvýším na 4*, prostě tak zlé mi to nepřijde, i když chápu, že tito kuchaři každému nesednou. Z českých pořadů je to prostě ten lepší.

Bamazon (2012) (pořad)

Oproti Gold Rush na Discovery Channel aspoň trochu ví, co dělají, ale i tak mi přijde divné, že si vybavení před cestou do divočiny lépe nevyzkoušeli, třeba jestli jim těsní spoje hadic. Navíc nějak vůbec neřeší bezpečnost pracovníků a jejich šéf je ... Ale co je to těžba zlata a to mě vy vždy baví a prostředí džungle je atraktivní.

Hitman (2007)

Prostě špatné - špatné herecké obsazení (zvlášť 47), nepravděpodobné chování postav (naprosté masakry). Hry mají skvělou atmosféru sice se mohou hrát jako střílečky, ale zábavnější jsou jako stealth akce. Kdyby se aspoň držely předlohy ve vzhledu a chování organizace - Diana neprozrazuje motivaci zákazníka. Přestřelky mi sice připomínají Equilibrium, ale proč ne. Spíš nechápu tu akrobacii s noži. Na druhou stranu příběhových prvků je dost podobných (i když málo převleků), takže tu 1* si zaslouží a uvažuju i nad druhou za akci, ale zas mě štvali Rusové jednající jako idioti.

13. revír (1946)

Jaroslav Marvan patří k mým oblíbencům, zvláště v policejních rolích. Dana Medřická ovšem nikoli, přesto podle mě splňuje požadavky na femme fatale. Temná atmosféra filmu - zvraty (i když předvídatelné - kdo je v rakvi bylo jasné brzy), skrýše, převleky, prostředí periferie - výborné. Jen mi vadila postava doktora a jeho dějová linka. Při závěrečném hodnocení bych řekl tak 80%, ale vzhledem k době vzniku filmu to bude 5*. Také bych rád poděkoval pořadatelům, že jsem film mohl shlédnout na nádvoří hradu Kokořín během festivalu Noir film Kokořín 2013.

Tenkrát na Západě (1968)

Tuším, že vše, co napíšu už bylo mnohokrát řečeno, ale stejně se neubráním napsat to. Prostě bravo! Zvláště hudba celý film pozvedává. Už prolog čekajících mužů a scéna s mouchou naznačují, že půjde o výborný film. Osobně mám z Leoneho filmů radši Hodný, zlý a ošklivý, ale i zde je strhující děj s jemným humorem. A Claudia Cardinale je jen třešničkou zdobící celý film.

First Orbit (2011)

Let vesmírem s úžasnými záběry země. Ano je těžké se dívat skoro 100 minut vlastně na nic, ale i tak je to nádherný dokument. Diváka donutí k zamyšlení nejen to, co vidí, ale i představa toho, co musel vidět Jurij Alexejevič a částečně i co mohl pociťovat.

Diplomová práce (1996)

Napínavé a překvapivé, i přestože jsem čekal, co přijde a kdo to bude. Pravda konec byl jednodušší, přímočařejší než mé očekávání, ale i tak to je výborný film. Příjemnější a přirozenější než 8mm. Varování před sledováním má skvělé umístění na konci.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Nádherné barvy a prostředí, ať už nádraží nebo zasněžená Paříž. Skvěle doplněná hudbou Howarda Shorea. Vyprávění o počátcích filmu a postava Meliése tomu daly náboj. Stejně tak i vyprávění skrze příběh dětí, ale prvních 30-40 minut, které měly diváka uvést do nálady byly zdlouhavé a celou dobu během nich jsem uvažoval o tom, zda film nabízí něco víc než pěkný audiovizuální zážitek.