Smrtelný hřích (1945)

Okamžik kdy se láska změní v posedlost, která zabíjí. Gene Tierney sice není tak pěkná jako Jeanne Crain, ale ty její mrazivé oči ztělesňují veškerou hrůzu jejích citů. V pouhém pohledu je vidět vnitřní boj. Viděno na nádvoří hradu Kokořín během festivalu Noir Film Kokořín 2013 (děkuju pořadatelům), takže ponoření do lesů bylo přesvědčivé. Jediné, co mi vysloveně vadilo, byl soudní závěr, přesněji rychlý osvobozující verdikt (myslím obvinění z vraždy) na základě jedné výpovědi, i když ostatní důkazy stále byly proti němu.

QI - na vše máme odpověď (2013) (pořad)

Opravdu záleží na hostech. Dokonce i Mareš mi nevadí a je vtipný. První díl byl dobrý, ale zatím nejlepší díl byl astronomie.

Hlídač č. 47 (2008)

Zvláštní film. Kromě Rodena a to ne celou dobu a krásné zasněžené krajiny, nevidím pozitiva. Navíc mě štvala hudba, často spíš rušila, než aby podpořila děj.

Hospoda U Druhé šance (2013) (pořad)

Po prvním dílu komentuju pouze myšlenku. Rozhodně zajímavý nápad a účastníkům přeju hodně štěstí.

Riddick: Kronika temna (2004)

Často srovnáváno s Pitch Black nicméně kromě postavy Riddicka (a pár dalších) a jeho schopností oba filmy nemají spojitost. Oproti Pitch Black je zde víc fantasy prvků než by se na sci-fi žánr slušelo. Předchozí film byl o přežití, tento je o boji dobra a zla téměř mytologicky pojatém. Tomu podle mě odpovídá i stylizace kostýmů a prostředí. Tedy je zbytečné oba filmy srovnávat z pohledu atmosféry, každý film je o něčem jiném. Celkově podání zvláště vizuální stránka je prostě velkolepé. Herecké obsazení je výborné, zvláště v menších rolích a role Riddicka sedí i na herecký um Vina Diesela, takže také nejde nic vytknout.

Život (2009) (seriál)

Seriál proti kterému vlastně nelze nic namítat. Nádherné záběry - to je důvod proč jsem se na něj díval. Informace mě tolik nezajímali, ačkoliv Attenborough je skvělý průvodce, nebo jsem je slyšel dříve. Zajímavé byly i části o natáčení a jakému prostředí čelili autoři. Zvláště mě potěšily mé oblíbené surikaty a lasičky a etiopští vlci a mnoho dalších. Vyzdvihl bych předně díly Insects a Hunters and Hunted. Ještě bych přidal, podotýkám botanika mě vždy míjela, díl Plants; prostě fascinující!

Niagara (1953)

Působivý film o chorobné žárlivosti. Problém je, že působivost mu dodávají nádherné záběry prostředí Niagarských vodopádů a nikoliv herci. Drama obstarává pouze George Loomis a Polly Cutler (mimochodem její představitelka je podle mě daleko pěknější a výraznější než oslavovaná Marilyn). Ostatní postavy jsou spíš komické a až z reklamy na americký sen. Marilyn sice dobře hraje mrchu, ale to její kroucení zadkem mi tam nesedělo, a kdyby to nebylo tak komické, tak i iritovalo. Viděno na nádvoří hradu Kokořín během Noir film Kokořín 2013 - Děkuji pořadatelům!

Cizinci ve vlaku (1951)

Napínavé, poutavé a vážné i přes množství vtipů. Navíc s perfektním hereckým obsazením - vyniká zvlášť Robert Walker, ze kterého je psychopat vidět v každém pohledu. Nadchly mě zvláště záběry ze začátku - pohyb nohou, vlaku, a také sestříhání tenisového utkání a hledání zapalovače. Pro mě jeden z nejlepších Hichcockových filmů.

La Bohème (2008)

Zpěv a herecké výkony výborné, vše s nádhernou Pucciniho hudbou. Bohužel mě práce kamery odrazovala u hlubšího zaujetí - rychlé změny, časté pohledy shora - spolu s triky - přecházení scén, dělení obrazovky, změny barevnosti - mě prostě rušily. Kýčovitost kulis by mi asi nevadila, kdybych se do filmu ponořil, ale takhle to jen byl další rušivý element. Tedy zvukově na 5*, obrazově tak na 1* -> lepší 3*.