Šmejdi (2013)

4* za to, že se tomuto dokumentu povedlo vynést na povrch problém, o kterém se ví už aspoň 10 let a nic moc se s tím nedělá. Provedení spíš na 2-3*. Chybělo mi větší rozpitvávání bývalých zaměstnanců, či konfrontace s ČOI a podobně, takhle to byl primárně jen útok na city.

80 milionů (2011)

Dobrý film ze zajímavého období. Jen na akční film měl hluchá místa - ne zcela jasné skoky v čase, velké množství dějových linek, ale jinak bych dodal: víc takových filmů na české scéně!

Riddick (2013)

Návrat k k jedničce, ale bohužel bez nějakých větších, významnějších odkazů na dvojku, což je škoda. Prvních pár minut je jak z dokumentu o přírodě a baví to, ale pak už se jen a jen kopíruje a nebýt Dieslových suchých komentářů, tak to nestojí za nic. Účel to, ale splnilo - bavil jsem se.

Robin Hood: Cesta ke slávě (2010) (pořad)

Lepší než Superstar a podobné. Hlavně proto, že porota přesně věděla, co hledá, a co se mají účastníci naučit. Muzikál se povedl a účastníci/výherci zpívat umí a jsou pořád vidět.

Speciální jednotka (2011)

Začátek dobrý, ale pak to šlo od desíti k pěti. Bylo osvěžující vidět jiný postoj k hrdinství než americké tlachání o svobodě, ale pak v druhé polovině filmu to sklouzává melodramatickými konci jednotlivých členů jednotky k rozplizlému nic, přičemž cesta přes Hindúkuš a samotný konec ... radši nemluvit. Jinak pěkně natočené a dobře obsazené, ale je to nevyužitý potenciál. Zajímavý komentář: Malarkey, Enšpígl, Sniper18

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Nadšení z filmu přišlo už z traileru a po úvodní honičce opilého řidiče už neodešlo. Zbytek už netřeba víc vychvalovat.

Zátah: Vykoupení (2011)

Fajnová, občas hodně brutální mlátička. Po úvodní přestřelce divák vydechne až na konci filmu. Prostě akce za akcí.

Beaufort (2007)

O tom, co s vojáky udělá osamocení na hlídce v bunkru na kopci, který se stal důležitým na začátku války v Libanonu. Náhle po 18 letech se vláda rozhodla stáhnout a s tím se obyčejní vojáci mají problém vypořádat. Jak mohou předat nepříteli místo, na kterém padli jejich přátelé? Zvláště mají problém bránit pevnost ve chvíli, kdy ví, že je to už zbytečné. Film je dobrým psychologickým dramatem s velmi zajímavým tématem. Přesto váhám mezi 3-4* - za prvé přehnaná délka, to vyrovnává vhodná výrazná hudba, za druhé herci - chyběl mi nějaký výraznější herec - první půlhodinu jsem se ztrácel v postavách, zas na druhou stranu žádný přehnaný patos. Celkový dojem je tedy 70%

Vražda na objednávku (1954)

Skvělá krimi. Ray Milland udržuje grácii za všech okolností, skoro se mu dá fandit. Vyšetřovatel mi připomíná kombinaci poručíka Colomba a šéfinspektora Jappa. Navíc krásná Grace Kelly. Hitchcockovi se opět podařil jeho hlavní cíl - pobavit publikum. Navíc za udržení divadelního napětí.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Po první sérii snižuju na 3*. Děj plyne, není to špatné, ale je tam na mě moc blbostí - od zvláštního chování obyvatel po spoustu záhad, které tipuju nikdy nedojdou vysvětlení. Atmosféra prvního dílu byla skvělá, ale v průběhu se opakovala jen výjimečně.