• Fantasy

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Neskutečná ptákovina, která navíc trpí naprosto zcestným názvem, protože k žádnému zastavení Země nedošlo. Alespoň ne v pravém slova smyslu, protože si jistě každý pod pojmem „zastavení země“ představí zastavení rotace zemské osy. Jinak celkem o ničem, s docela nic moc triky a až příliš jednoduchou, leč v něčem pravdivou pointou. Bohužel, i tak to působilo trochu lacině a to se divím, když to skýtalo takové herecké obsazení.

X-Men (2000)

Marvelovky nemusím, ale X-Meni si mě již tímto prvním dílem začínají získávat. Už teď jsem si oblíbil jak postavu Wolverina, tak samozřejmě jeho ikonického herce a jsem skutečně zvědav na veškerá pokračování, tedy kromě Budoucí minulosti, na které jsem začínal a nyní konečně získávám dříve nepoznané souvislosti. Samotný film poutavý, s dobrou myšlenkou a zajímavou akcí. Nic víc, co bych dodal.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Velice povedený mix mezi sci-fi a fantasy. Než se to rozjede je to sice trochu nejisté, ale poté se jedná o akcí nabitou zábavu, která sice po skončení dokázala utvořit víc otázek, než je zdrávo, ale to vůbec nevadí. Na tento film jsem se těšil a nezklamal mě.

Skyfall (2012)

Nejsem fanouškem bondovek a nikdy jsem jim neholdoval, takže bude dobré na to brát zřetel při případném čtení mého nepříliš pozitivního komentáře. Začátek se mi zdál nadějný, ale abych pravdu řekl, větší slátaninu jsem jinak snad už vidět ani nemohl. Ze začátku možná zajímavé a dobře akční, ale pak akorát roztahané, nezáživné, nelogické. Třeba v jedné scéně na hlavního záporáka, který je odhalen příliš brzy a tudíž se ztrácí jakákoliv zajímavá neznámá v ději, střílí asi 10 lidí a ani jeden ho nezasáhne. Více než dvě hodiny utrpení. Jestli se má v tomto stylu táhnout i zbytek série, tak děkuji, ale víc vidět nechci.

Paralelní světy (2012)

I přes mnoho logických chyb se jedná o krásně kýčovitou romantickou podívanou s netradičním námětem. Už co jsem viděl tento film v kině jsem jej považoval za úchvatnou záležitost a považuju jej za to samé i dnes. A ano, nehledě na to, že se film postupem času přestával držet nejednoho pravidla, které si stanovil. Ale co má být? Tady jde o požitek a ten byl velký, ať co se týče vizuálů, hudby, či samotného příběhu.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

A ono to i přes ten začátek, kdy jsem si říkal, co jsem se to zase rozhodl sledovat za kravinu, nebylo vůbec špatné. Vtipně a s parodií podaná historie, překvapivé dvojsmysly, humor, a celkově dynamická rychle odsýpající podívaná. Byl jsem příjemně překvapen.

Labyrint: Útěk (2014)

Čekal jsem od tohoto filmu mnoho a taktéž jsem se toho dočkal. Musím se přiklonit k tomu, že jde o film přesně dle mého gusta, který sází na celkovou nejistotu a neznámo. Prostě thriller, jak má být, s navíc zajímavou pointou, která výborně otevírá vrátka dalšímu dílu. Rád pominu i těch pár chybek a nelogičností, které se ve filmu vyskytly - žádný film se neobejde bez nějaké té malé či velké chyby. Akční pasáže naprosto fascinující, to samé celkové zpracování. Ne, nevytknu tomu nic, ani jedinou minutu děje.

Pompeje (2014)

Po druhém zhlédnutí přehodnocuju svůj názor a to o celou hvězdu. Vizuálně sice místy trochu nedoladěné, kdy se dostávalo dost na trochu „televizní záběry“, ale jinak parádní mix historického a katastrofického filmu, což je výjimka nad výjimky. Nehledě na to, že je vše založeno na skutečných událostech, byl hlavní příběh jasně smyšlený, ale dával hlavu i patu a díky prostoru v první polovině věnovanému čistě postavám (a skvělým, leč mírně nepřehledným zápasům v aréně) byla šance víc než dobře nalézt své favority, ať už v řadách hrdinů, či naopak záporných postav. No a druhá polovina byla jedna velká dynamika a jádro celého neštěstí se skvělou atmosférou. Původně jsem tomu dal 3*, ale nevím proč, protože tenhle film si zaslouží víc, čili dávám za těch pár chybek a zase ne tolik úchvatný příběh úctyhodné 4*. Jsem taktéž rád, že jsem tím pozvedl i celkové hodnocení z 54 na 55%.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Asi ten nejvíce psycho animák, co jsem zatím viděl. Bohužel ze začátku trochu táhlý, takže se výsledná stopáž sahající sotva přes hodinu a půl zdála až nekonečná. Ale v druhé půli to nabírá pořádné grády, kdy jsem musel ocenit celkový nápad a zpracování, které jak jsem už naznačil, je poměrně hodně psycho, kdy se vůbec divím, že se to ještě řadí k rodinným filmům.

Prci, prci, prcičky (1999)

Počátek skvělé série. Humor opravdu funguje, jak má, leč je oproti následovníkům jen minimálně fekální. Příběhy postav soustředící se hlavně na „zásun“ mají váhu, není to jen tupá mise dojít cíli, ale nalézt na její cestě i jisté ponaučení, či sám sebe. Celkově je téma podáno citlivě, vtipně a prostě zábavně.