Šedá zóna (2001)

ten zavěrečný proslov si mohli tvůrci odpustit

Presumpce viny (2003)

Je strašna škoda, že film nakounci sklouzne do průměru, ale jinak je to napínava záležitost tak 7/10

Neviditelný muž (1933)

Neuvěřitelně nestárnoucí filmová klasika u které jsem se ani na moment nenudil a triky jsou stále ohromující

Třináctka (2003)

Byl by to pravděpodobně daleko lepší film, kdybych dokázal chápat proč to ta holka dělá. Takhle jsem jen doufal, že už jí dá rychle někdo zaucho aby se probrala. A v tom je kamen úrazu. Režisérka se spíš identifikuje s matkou a veškerá psychologie puberťaček spočíva v efektních nic neříkajících cool záběrech (i když možná právě tak se hrdinky vidí:), ale to řezaní se, bez psychologického přesahu nebo jakéhokoliv vysvětlení jsem už fakt nepobral, možná je to tím že nejsem sebedestruktivní třináctka.

Plán 9 (1959)

myslím že na tomto filmu se pobaví zejména fandové filmu ed wood, kteřý znají souvislosti. já osobně jsem si moc užil špatné kulisy, dialogy, neschopné režijní vedení a neustálé používaní stejných záběrů :)

Veronica Guerin (2003)

Bruckheimerovi realita nikdy moc nešla a na tomto filmu je to hodně poznat. Strašně se tu pere snaha zobrazit realitu s efektivností záběru, který všechno naopak zjednodušuje a idealizuje, takže výsledek je podobný jako u nebezpečných myšlenek. Ale mám rád filmy z irského prostředí a vědel jsem že Bruckheimer není Greengrass, takže výsledek je tak na 70%. Je asi paradoxem, že zde hodnotím producenta místo režiséra, ale někdy mám dojem, že jediný kdo si do toho nenechal kecat byl Ridley Scott (Black Hawk Down).

Ultimate Avengers: Konečná pomsta (2006)

jedná se o volnou adaptaci Millarova komiksu Ultimates: Nadčlověk, který u nás nedávno vyšel. Kresba se pohybuje spíše v mírném nadprůměru (lepší než Superman Doomsday, horší než Batman: Gotham Knight), ale potěší prokreslení charakterů postav a dobrým tempem.

Hulk Vs. (2009)

Hulk vs. thor moc nedopadl už jen kvůli klasickému pojetí Thora, který byl odjakživa strašně nudnou a přehnaně heroickou postavou (dokud ho nedostal do spáru Millar - Wanted)** naopak hulk vs wolverine je velice příjemná a zábávna jednohupka ***, takže celkově je to průměr.