Killing Eleanor (2020)

"Killing Eleanor" je pre mňa zaujímavým filmom. Keď sa nám v úvode predstaví jeho námet, tak som si myslel, že to bude celkom slušná dávka humoru s dvomi zaujímavými postavami. No postupne sa z toho stane ďalšia americká indie roadtrip dráma, ktorá tak bude trošku hĺbať o živote, jeho podstate a o tom čo je dôležité. Asi to znie, že tento film podávam negatívne, no nie je to úplne pravda. Áno, prial by som si, aby sme sa dočkali niečoho možno trošku zaujímavejšieho a kreatívnejšieho. S tým konceptom sa dá pracovať. Plus si myslím, že z toho mohlo byť aj niečo vtipnejšie. Ten úvod je skvelý. Nápad je vynikajúci. Prvotné prevedenie plánu úteku ma pobavilo a bolo dobré. Je len škoda, že potom to Rich Newey uchopil ako klasický road trip film, kde dramatické momentky začnú prebíjať tie komické a dokopy sa to stane tak filmom, ktorý poznám. Ale potom si uvedomím, že mám celkom rád tieto road trip dramédie, ktoré nám dávajú trošku toho života a skúseností a všetkého okolo. Nemám s nimi dokopy vnútorne žiadny vážnejší problém. Pokiaľ dokážu svoju myšlienku dotiahnuť do konca. A myslím si, že myšlienku síce dotiahli, no z filmu asi na konci ustrihli možno posledných 10 - 15 minút, ktoré by dali tomu všetkému nejaký ten punc finišu. Takže sa vlastne nedozvieme či Nathaly konečne splní ten sľub, ktorý si dala. Pretože to môže zlepšiť jej život. A ja by som si po pravde prial, aby sme to mohli trošku vidieť. Film však v rámci konceptu a možností vychádza celkom uspokojivo. Hlavné hrdinky sú dobré a ich dialógy majú v sebe niečo. Nie je to síce niečo ako mi dal napríklad "Ashby", ale vo výsledku mi to stačilo. Je len škoda, že tento film mal potenciál byť niečo väčšie a pamätnejšie. Hodnotenie: B-

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

"The Ice Age Adventures Of Buck Wild" je bez debaty zlým filmom. Ako "Collision Course" som udelil pred už skoro šiestimi rokmi "D" a mal som pocit, že táto séria nadobro skončila, pretože už o ňu nikto absolútne nemal žiadny veľký záujem. No rovnako ako v prípade nového "Home Alone" je toto tiež ukážkový príklad ako to dopadne, keď sa rozhodne Disney obnoviť mŕtvu značku od štúdia, ktoré minulý rok zatvorili, lebo pandémia ich prinútila utiahnuť si opasky. A očividne sme zistili, že s kúpou značky Fox síce získali Blue Sky a "Ice Age" sériu, no očividne sa to nevzťahovalo na postavičku Scrata. Takže máme tu nový film, ktorý neponúka žiadne vtipné vsuvky s našou obľúbenou vevericou a jej žaluďom. Neviem či by to teda Scrat nejako zachránil, ale minimálne to mohlo byť niečo, čo by bolo trošku vtipné. Lebo tu nefunguje skoro absolútne nič. Postavy sú dokopy tie isté postavy, ktoré poznáme. V ničom sa nezmenili, neprinášajú žiadne nové momentky. Plus to pôsobí, že niektorých sme sa pre zmenu aj zbavili, lebo... neviem prečo. Náš nový zloduch je absolútny stereotyp zloducha a neprináša filmu nič, čo by sme nevideli už niekedy v minulosti, Crash a Eddie sú rovnako otravní ako vždy, Buck je miestami celkom vtipný, no tento film so svojimi vačičími kamarátmi utiahnuť nevládze a tie animácie sú o 3 triedy horšie ako si pamätám naposledy. Realita je, že starý "Ice Age", ktorý tento rok oslávi 20-ku vyzerá krajšie a kvalitnejšie, než celý tento film. Pozitívne môžem povedať, že je to asi len krátke a relatívne bezbolestné (nakoľko posledné 2 filmy mi už prišli ako čistá mizéria), ale začína to trošku ukazovať, že Disney sa očividne neštítia ničoho zlikvidovať staré dobré značky len preto, aby na tom ešte zobrali nejaké drobné. Čisté zúfalstvo a tragédia. Hodnotenie: D-

Králova dcera (2022)

The King´s Daughter" v podstate môžem ohodnotiť iba slovom okey. Nie je to nejako extra zaujímavé, nemá to viac-menej čím prekvapiť a viete odhadnúť asi všetko čo sa počas tohto príbehu stane. Už len fakt, že to všetko začíname otváraním knižky veľmi jasne udáva tón, ktorým to pôjde. Čo je pre mňa na filme dobré je hudba a výprava. Myslím si, že do éry to pasuje a vyzerá to pekne. Okrem toho musím povedať, že tento Versailles je absolútne nádherný. Nebol som tam, no pôsobí to na mňa až moc nádherne. Efekty sú v pohode, no miestami je zase ťažké sledovať túto morskú pannu a nejako to brať seriózne. Vieme, že sa pozeráme na triky. Na druhú stranu ten dizajn je trošku iný ako sme mali možnosť zatiaľ morské panny vidieť. Takže uznám tvorcom to. Čo sa ale postáv a príbehu týka, neprekvapí to v absolútne ničom. Viete presne čo sa bude diať. Sú tu jasní hrdinovia... sú tu jasní zloduchovia... rovnako dialógy sú niekedy mimoriadne trápne. Ale vo výsledku sa dokážem na to pozrieť a povedať, že ma to neotrávilo alebo neunudilo na smrrť. V podstate... okey film. Hodnotenie: C+

The Christmas Ball (2020) (TV film)

Prekvapivo poviem, že ma "The Christmas Ball" bavilo sledovať. Mali sme trošku zmenu prostredia, trošku šarmantnejších hercov s príjemnou romancou a okrem toho aj celkom dobrými momentkami s tancom. Príbehom to síce neponúka nič, čo by som už inde nevidel, ale na jedno pohodové ráno mi to úplne stačilo. Neviem prečo. Ale prišlo mi to príjemné na pozeranie. Viac ako niektoré iné, čo som mal počas roku 2021 vidieť. Hodnotenie: B

Vydrž! (2022)

Po "The 355mi "The Ledge" príde ako dobrý film, ktorý mal slušnú dávku adrenalínu a držal ma celú dobu. Vieme ako to dopadne? Áno. Je nám jasné kto umrie a kto prežije? Úplne. Dáva film počas celého času logiku? Nie. Ale ako ľahký oddychový thriller ma to celkom bavilo. Dokonca musím uznať, že niektoré scénky boli celkom drsné a vedeli ma presvedčiť. Okrem toho si myslím, že Brittany Ashworth to herecky celkom slušne vie predať. Nemá dokopy skoro žiadne dialógy, ale veril som jej asi každý jeden moment. Ben Lamb má takisto príležitosť ukázať svoju temnú stránku. A tak namiesto šarmantného princa z Netflixu tentokrát hrá poriadneho psychopata. Miestami je síce pravda, že sa do toho snaží až moc a mohol tú svoju stránku odhaliť trošku neskôr, no vo výsledku som chcel vidieť, ako si nakoniec príde po svoju smrť. Pretože si to priam od začiatku filmu pýta. Film však absolútne zlyháva v dôležitých elementoch, ktoré očividne niekto úplne prehliadol. Po prvé, ako sa stihlo tak rýchlo rozvidnieť? Nebolo času na to, aby začalo svitať. Len z tmy ideme rovno do svetla. Wtf? Myslenie ostatných chalanov nepoberám, lebo sami dobre vedeli čoho je Josh schopný... a nakoniec to nechali pokojne zájsť až tak ďaleko, že sa mi z toho zastaví rozum. A okrem toho si myslím, že s tými podmienkami, ktoré Kelly mala hore, že veci by dopadli asi trošku inak. Ako som ale na úvod povedal, bavilo ma to a držalo ma to v napätí. Takže hodnotím pozitívne už len z titulu, že to splnilo svoj účel. Hodnotenie: B-

Kód 355 (2022)

Istá časť zo mňa by chcela dať "The 355" lepší rating, no vo výsledku to neurobím. Tento film je zlý. A nehanbím sa to povedať. Universal Pictures toto správne odsunulo na január, nakoľko to je presne mesiac, kedy sa takéto filmy v amerických kinách vysielajú. Ja som síce mal náladu na niečo ľahšie, no toto ide už do ťažkého podpriemeru. Pozitívne poviem, že herečky sú celkom okey. No postavy by som povedal, že jediné, ktoré mi prišli zaujímavé boli Lin a Dij. Ostatné sú absolútne nevyužité. Je tu jedna skvelá scénka, kde príde do tuhého, no nakoľko ide o ťažký spoiler, nebudem hovoriť. Poviem len to, že všetky oči spočinú na troch monitoroch. Tá scénka mala istú dramatickú hodnotu. Okrem toho miestami to vyzerá celkom elegantne... najmä počas aukcie. Čo sa ale týka ostatného, toto nie je film, ktorý môžem odporúčať. Napísané je to hrozne, natočené je to otrasne (tá roztrasená kamera je príšerná), viete predvídať dokopy úplne všetko čo sa stane. Koľkokrát som hovoril, že ak neuvidíme niekoho zomrieť, je tu veľmi veľká záruka toho, že ho uvidíme neskôr vo filme? Okrem toho to robí presne tie isté chyby ako "Charlie´s Angels". A hoci tento film nie je až tak hrozný, tak cítiť tam tie problémy rovnako. Okrem toho je treba povedať, že finále absolútne nedáva žiadny zmysel. Nemyslím ten akčný vrchol filmu. No myslím to, čo nastane keď uvidíme nápis "Two Months Later"... absolútna tragédia. Okrem toho máme setup na pokračovanie... čo dúfam, že nebude. Sorry, ale toto nie. Hodnotenie: D+

Candy Cane Candidate (2021) (TV film)

"Candy Cane Candidate" dokopy tiež nepatrí medzi vianočné filmy, ktoré by nejako extra vynikali. Je to pozerateľné, má to celkom okey romancu, Jake Epstein je celkom sympaťák a Jacky Lai je v pohode tiež. Neviem ani čo písať k tomu nejako extra. Viete kam to pôjde, ako to dopadne a dokopy to nemá žiadne zaujímavejšie scénky alebo postavy, ktoré by stáli za zmienku. Je to pozerateľné, ale to je asi tak všetko. Nevynikne, ale nie je to mizerné na pozeranie. Hodnotenie: C

Sexappeal (2022)

Tak tento film mi nepríde hlúpy. Šialený určite a miestami možno aj trošku stupídny ale nepovedal by som, že je hlúpy. Myslím si, že svoju myšlienku má, záver ma celkom prekvapil a spracovanie je celkom vtipné. Čo k tomu ale človek môže povedať, aby neboli veľké spoilery? Myslím si, že "Sex Appeal" tak trošku potvrdzuje vetu čo mi kedysi povedal môj otec. Keď sú ľudia príliš inteligentní, tak v mnohých bežných veciach sú absolútne nepoužiteľný. Pretože ich logické a inteligenčné myslenie k tomu nejako nepasuje. A Avery je toho absolútne ideálnym príkladom. Myslím si, že (ak by som teoretizoval do budúcnosti o 20 rokov), že z nej bude raz nejaká docentka s veľkým množstvom titulov, ktorá vynájde liek na rakovinu. No ťažko by som si ju vedel predstaviť vo vzťahu s niekym, kto by jej racionalitu a logiku nedokázal vnútorne pochopiť. A potom ako aj ten jej vzťah s Casperom vypovedal - "I Love your brain". Myslím si, že tá veta to dokonale vystihuje a presne pomenovala daný problém. V jadre neviem povedať či ide o dobrý film, no môžem povedať, že je to film, ktorý ma bavilo sledovať a skutočne som sa na mnohých scénkach smial. Hodina matematiky je pre mňa asi highlight filmu. Spolu s vizuálnymi predstavami Avery počas prežívania svojich intímnych zážitkov. A fakt, že všetci dokopy nemajú problém asi hovoriť o čomkoľvek. A aj príprava appky, ktorá vyhodnocuje dáta je počas začiatku skvelá. Pretože je to tak neskutočne vulgárne a najmä to nevie miestami Avery zastaviť. A počúvať tie kecy je vtipné. Ale ako som povedal, nie je to bezduché a má to aj dobrú hlavnú myšlienku. Pochádza najmä z toho záveru, ktorý ma úprimne prekvapil. Povedzme to takto. Väčšinou sa v tomto type amerických komédií dočkáme rovnakého záveru. Kde postavy niečo pochopia a potom sa vyberú správnou cestou, ktorá je ešte stále možná. Tento film ale skvele ukázal, že niekedy je už na dané pochopenie neskoro. A niekedy veci proste skončia. Ako spieva v jednej skladbe Sydney Sierota - "Have you ever used somebody, that´s how you lose somebody". Je to tak. Hodnotenie: B

The Christmas House 2: Deck Those Halls (2021) (TV film)

"The Christmas House 2: Deck Those Halls" je pokračovanie (asi úspešného) vianočného filmu od Hallmarku z roku 2020 - "The Christmas House". Ak náhodou neviete, tak prvý film bol podľa mňa dobrý. V rámci vianočných TV filmov mal nejaké nápady, skvelý záver a dobrú atmosféru. Plus myšlienka, že sa chce urobiť naposledy niečo veľké mi prišla zaujímavá. Nevedel som úprimne kam sa bude môcť poberať pokračovanie a ostávalo mi len dúfať, že sa tu nebude opakovať scenár z "A California Christmas: City Lights" a vďačne môžem povedať, že na takú úroveň sme sa nedostali. Každopádne to je na míle vzdialené tomu čo priniesol prvý film. Realita je taká, že tvorcovia dali tomu trošku "This Means War" feeling a ak ma poznáte, tak viete, že tento typ filmov mi s Vianocami absolútne nesedí. Rivalita je síce fajn, no mala by byť zo správnych dôvodov. A tu to rozhodne nie je. Niektoré postavy začnú byť vysoko nesympatické a robiť rozhodnutia, ktoré fakt nebudú pôsobiť už ako príjemný vianočný film s troškou komédie. Viac mi to už prišlo otravné a neskutočne frustrujúce. Preto som aj celkom rád, že sa tu nedočkáme určitých klišé, ktoré sme mali možnosť vidieť napríklad v "A Bad Moms Christmas", no konflikt sa vyrieši celkom slušne a s dobrými dialógmi. Celkom som dokázal pochopiť pocity oboch zúčastnených. Zmení to moje pocity na všetko predtým? Nie. Ale aspoň mám pocit, že vo finále Rich Newey ukázal, že vie ako dať filmu nejakú dávku srdca. Takže film je celkom okey, no v porovnaní s prvým filmom je to podľa mňa málo. Osobne odporúčať nebudem. Hodnotenie: C

Under the Christmas Tree (2021) (TV film)

Po väčšej pauze som sa rozhodol konečne dokončiť vianočnú výzvu. Ostáva už len pár dní a rovnako aj pár filmov. Takže na úspešné dokončenie výzvy, ktorá mala byť dokončená v decembri. "Under The Christmas Tree" som vnímal ako zaujímavejší film nakoľko v ňom máme romancu medzi dvomi ženami. Dáva to filmu trošku inú chuť. Aspoň v tomto. No ako celok je to podľa mňa len narýchlo pozliepaný a zle napísaný film, ktorý prináša tie isté klišé, ktoré sme videli vo všetkých iných filmoch. A tým pádom sa v ničom vôbec neodlišuje. Má v sebe pár príjemných momentov a súťaž o najkrajší perníkový domček (čo musím uznať, boli tam pekné výtvory... mimo iné aj jeden domček, ktorého privalila strecha), no vo výsledku podľa mňa absolútne nefunguje. Romanca medzi našimi protagonistkami je neskutočne nasilu spracovaná keď som mal pocit, že baby spolu vedú dialógy, ktoré to celé robia pre všetkých očividné, že sa ideme venovať im. Romanca nie je vybudovaná pomaly a príjemne ako napríklad vedľajšia romanca v "Every Time A Bell Rings". Nie. Tu je to päsť na oko, aby sme všetci pochopili, že hlavná hrdinka je lesbička. A kto ma pozná vie, že ja s homosexuálmi nemám žiadny problém. Ale aj homosexuáli sú ľudia, ktorí vedú s druhými normálne dialógy a ich reakcie na situácie nie sú také, že "uvidím ťa, a dostanem úplný šok, lebo som sa do teba buchla... a podobne". Toto proste nefunguje. A s tými klišé sa na to pozeralo celkom ťažko bez toho, aby mi miestami film neotváral nožík vo vrecku. Má to pár dobrých miest, baby sú samé o sebe fajn a spolu im to ku koncu ladí, ale tá cesta k tomu bola skutočne ťažoba sledovať. Film nie je hrozný, ale rozhodne neprináša niečo, čo by som si niekedy chcel opäť pripomenúť. Bohužiaľ. Hodnotenie: C-