Déšť - Vzpamatuj se (2019) (epizoda)

Myslím si, že toto bola najlepšia epizóda série. Jemne hororová atmosféra, dobré zvraty, okrem toho je tu skvelý záver a popravde aj trošku smutný. Rasmus tu má asi svoje najlepšie momentky a jeho vzťah so Sarah sa tu veľmi príjemne upevňuje. Keby to nasledujúca epizóda nepokazila, možno by som aj povedal, aby ste si sériu čekli.

Déšť - Série 2 (2019) (série)

Druhá séria "The Rain" je kratšia a lepšia ako prvá séria. Myslím si, že sa tu začínajú diať zaujímavé veci a bol som zvedavý ako to celé vlastne nakoniec dopadne. Dokonca nám seriál necháva ku koncu aj nejakú nádej. No myslím si, že keby to pri tom aj ostalo tak by to bolo lepšie. A mal by som pocit, že jedna momentka predposledného dielu by bola viac dôležitá a priniesla silnejší efekt. Takto ten pocit nemám. A napriek tomu, že sa to počas seriálu snaží vysvetliť a očakávame ako to dopadne, tak chcel som veriť, že to bude o inom. Toto zakončenie to robí podľa mňa viac v štýle, že si chceme nechať priestor na novú sériu. A ani tam sa asi nakoniec nič nevyrieši. Ale uznávam, že tieto diely boli oveľa zaujímavejšie a dlhšie ma držali. Takže dávam kredit v tom. Ale potom tie mínusy. Akcia je veľmi chabá. A keď tam chcú dať nejakú akčnú scénku, tak väčšinou to vyzerá veľmi zle zostrihané. Motivácie niektorých postáv mi nie je úplne jasné a celkovo nám film nechce dávať veľmi veľa odpovedí. Asi sa máme dozvedieť nabudúce. Ak nejaké nabudúce ešte bude. Nechám sa prekvapiť. Okrem toho mám pocit, že si to berie niečo z Resident Evil a niečo z Venoma. Ak si to pozriete tak pochopíte. Najlepším momentom je pre mňa predposledný diel seriálu. Je tam skvelá dráma, má to dobré hororové prvky, konečne sa dozvieme niečo viac a má to skvelý záverečný moment, ktorý mi priniesol do očí aj pár sĺz. Takže z toho hovorím, že som rád, že som sériu videl. Má to priestor na zlepšenie? Jednoznačne. Ale je to v rámci možností funkčné. Uvidíme nabudúce. Možno sa to konečne vyšvihne tam, kam by to chcelo ísť. Ale posun oproti prvej sérii je citeľný. Nebyť toho záverečného dielu, tak by som si to mínus na konci hodnotenia odpustil, ale rozhodne ma záver viac sklamal, než potešil. Hodnotenie: B-

Déšť - Pravda bolí (2019) (epizoda)

Taktiež zaujímavý diel s dobrým záverom a mám taký pocit, že Rasmus a Sarah budú mať k sebe asi nakoniec bližšie, než by sme si mohli na prvý pohľad myslieť. Zatiaľ ma tvorcovia držia. A to je super. Akurát tie dialógy sú miestami strojené a samozrejme bude súbol so zlou korporáciou, ktorá potrebuje zlikvidovať našich hrdinov. Tieto klišé bránia k tomu, aby bol seriál zaujímavejší. Ale zatiaľ sme v celkom dobrej rovine. Uvidíme ďalej.

Déšť - Vyhýbej se kontaktu (2019) (epizoda)

2. séria má o niečo zaujímavejšie otvorenie než prvá, spoznávame nové postavy a celkovo mám pocit, že začíname zaujímavo seriálom, ktorý ma ku koncu minulej série držal už skoro len z povinnosti. Je fajn si pripomenúť postavy, zistil som, že si z toho pamätám viac, než som čakal a celkovo to funguje. Aj keď začíname pekne zostra. Uvidíme čo bude ďalej a chcem veriť, že bude viac Sarah a Fie.

Déšť - Série 1 (2018) (série)

Poďme si zhrnúť prvé sériu "The Rain". Hlavná hrdinka je svojim otcom umiestnená aj so svojim bratom a mamou do bunkru, aby sa ochránili pred dažďom, ktorý prináša smrtiaci vírus a zabije obrovské množstvo ľudskej populácie. Mama počas hlúpej scénky, kde Simone otvorí dvere aby vpustila cudzinca dnu zomiera, nakoľko musí vyjsť von do smrtiaceho vírusu a deti sú odkázané samé na seba. A o 6 rokov sa dostanú von a zisťujú, že svet, ktorý poznali už neexistuje a platí pravidlo silnejšieho. A okrem toho sa tu bude bojovať proti koroporácii, ktorá vírus vytvorila a vypustila, lebo ho chceli použiť ako zbraň, ale veci sa vymkli kontrole a nevolajú sa Umbrella ale "Apollon." A viem, že tá narážka bola jednoznačná, no úprimne poviem, že tak sa počas toho cítim. Nebudem to ani nejako výrazne rozpisovať. Povedzme si, že si do konca série prejdeme veľkou dávkou klišé, no súčasne aj nejakými dobrými momentkami a niektoré scénky sú dosť silné. Lein príbeh z minulosti je jeden z najsilnejších a tiež mám pocit, že Jean mal dosť silnú spomienku. Ako celok je to prevarené a staré známe, no som otvorený pokračovaniu, pokiaľ tam prinesú niečo inovatívnejšie a lepšie. Lebo zatiaľ sme videli množstvo klišé, ktoré to moc nikam neposunuli. Ak je koniec, plne rozumiem, ale pokračovaniu som otvorený. Hodnotenie: C+

John Wick 3 (2019)

"Hey John. It was a good fight, right?" "Yeah!". "John Wick: Chapter 3 - Parabellum" je ďalším silným prírastkom do slinej akčnej série, ktorá sa pomaly stáva novou kultovkou. A vyzerá to tak, že pokračujeme ďalej. Opäť platí to čo pri posledných filmoch. Akcia je vynikajúca. Práca s kamerou stojí za to. Keanu Reeves je vo svojej životnej role a dáva do toho všetko, čo má. A funguje to skvele. Okrem toho ten svet, ktorý je tu vytvorený so svojimi pravidlami a možnosťami. A ja im to úplne žerem. Čo sa týka nových vecí, tak by som mohol povedať, že Halle Berry je tu absolútne vynikajúca a vďaka nej tu máme pre akciu skvele využitých psov. Miestami to bola nádhera sledovať. Okrem toho je skvelou postavou, verím jej všetky momentky a dala do toho celé svoje srdce. Klobúk dolu pred Halle Berry a patrí medzi highlighty filmu. Charon je rovnako ako počas predošlých dvoch filmov skvelý a okrem toho záverečná akčná časť je absolútny top. Je to radosť sledovať, je zainvolvovaných veľa zbraní a všetko to šlape. Problémy filmu? Je ich tu pre mňa pár. V prvom rade úvodné akcie. Nie sú zlé, ale mám pocit, že jednotlivé techniky boja sa začínajú opakovať. Vidieť vrhanie nožov raz je super. Vidieť to desaťkrát je už trošku nuda. Konský kopanec je skvelý. Druhýkrát už až tak nie. Ďalším mínusom je pre mňa postava, ktorú hrá Asia Kate Dillon. Kedykoľvek sa objaví, chcem sa posunúť niekam inam. Jej monológy ma nebavia, jej postava ma otravuje a pre mňa to film spomaľuje a posúva na nesprávnu koľaj. A potom je tu scénka na hlavnej stranici, kde budú pred ľuďmi zavraždení zabijaci. Ale očividne to nikomu nevadí. Všetci sa správajú, ako keby sa to tu dialo každý deň a už to nie je nič nové. Ich sa to netýka tak pohodička. Okrem toho sa však nemám moc čo sťažovať. Vyzerá to super, dokonca sa do toho tvorcovia neboja pridať nejaký humor a prebývať v tomto svete ma vždy baví. Ak máte radi akčné filmy, myslím si, že je to film, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť v kine. Hodnotenie: A-

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Pulp Fiction" je skutočne vysoko kvalitný film. Myslím si, že všetko čo sa už povedalo je pravda a nebudem to tu opakovať. Skúsim sa na film pozrieť trošku kriticky a poviem na úvod pár mínusov, ktoré ma miestami trošku štvali. V prvom rade poviem, že úvodné časti ma až tak výrazne nezaujali. Mal som pocit, že trošku tápame a nebol som si istý kam sa nakoniec dostaneme. Ale po tom, čo som mal možnosť vidieť "The Hateful Eight", chápem, že je to súčasťou Tarantinovej vízie a réžie. A nebudem mu to brať. Kúsky puzzle nakoniec zapadnú na miesto, no mal som z toho trošku v úvode zmätok a dúfal som, že sa to niekam posunie a bude to zaujímavejšie. A chvalabohu bolo to vynikajúce. Cesta taxíkom ešte poviem, že efekty použité na ilúziu cesty autom boli asi tak veľká ilúzia, ako v prípade starých Bondoviek. Je to maličkosť, ale vadilo mi, že som jednoznačne mohol povedať, že sme autom určite nešli. A úprimne, to sú všetky problémy čo s filmom mám. Všetko ostatné je absolútne strhujúce a spracované do absolútneho zázraku. Príbeh Bruca Willisa je podľa mňa vynikajúci a chvíľami som nevedel ako sa to podarí prekonať. Je to silné, má to ohromnú charizmu a ako bolo povedané, môže to spojiť aj najväčších nepriateľov a zmeniť ich cesty. Skvelá práca. No potom je tu záverečný príbeh, ktorý naväzuje na úvodné časti filmu. A je to asi môj osobný highlight. Okey, aby som to upresnil, tak časti kedy sú naši hrdinovia u Jima sú dobré, no od momentu, keď sa chystajú na raňajky až po záverečné titulky sme tu mali podľa mňa absolútne dokonalý thriller so skvelými dialógmi a vynikajúcimi momentkami, ktoré na konci zanechajú ohromný a silný dojem. Tlieskam. Príbeh Vinca a Mie je tiež podľa mňa dosť dobrý a ukazuje, že všetci ľudia sa chcú dostať síce zo svojich prúserov, no súčasne chcú urobiť možno aj niečo dobré. A som za to rád. Okrem toho je tu skvelý soundtrack, vyzerá to vynikajúco, má to vynikajúce herecké výkony, kde by som vyzdvihol Bruca Willisa a Samuela L. Jacksona. Obaja robia absolútne maximum a funguje to na sto percent. V tej záplave komentárov si nemyslím, že väčšina ľudí tento koment vôbec zachytí, no popravde som to potreboval povedať. Tento film si moju úctu zasluhuje právom, je právom hodnotený ako jeden z najlepších filmov a rozhodne na neho nikdy nezabudnem. Povedal by som na záver, že ho odporúčam, a aby ste si ho pozreli. Ale pravda je taká, že už ste ho videli a máte svoj vlastný názor. Hodnotenie: A

Greta - osamělá žena (2018)

"Greta" je malý thriller s jednoduchou zápletkou a vyvrcholením, no podľa mňa funkčný a dobre spracovaný. A dôvodom je pre mňa hlavná trojica v podaní Isabelle Huppert, Chloe Grace Moretz a Maiky Monroe. Aby som bol úprimný tak Maika Monroe mi najprv prišla ako ten typický stereotyp otravnej americkej kamošky, no postupne si ma získala viac a máme tu vďaka nej pár skvelých scénok. A musím uznať, že je veľmi dobrou kamoškou a urobí ozaj maximum. Ako bolo povedané v tomto filme našou Gretou: "Everyone needs a friend". A je dobré, keď ho niekto má. Isasbell Huppert je tu vynikajúca ako zloduch. A užíva si to. Greta je skutočne psychopat a je v tej role skvelá. A rovnako je na tom aj Grace Moretz v role obete, ktorá bude najprv stalkovaná a postupne to začne byť horšie a horšie. Najlepšia momentka filmu je pre mňa s výťahom, ktorý neprestane ísť nižšie a nižšie. Vynikajúco to vyzerá, má to dobrú atmosféru a funguje to. Kde film podľa mňa ale maximálne nefunguje je jednanie polície. S typickými hlášakami - "Môže to trvať niekoľko mesiacov" , "Nemôžeme nič urobiť" , a potom prepustenie stalkera na slobodu... a podobne. To sú proste veci, ktoré sa dejú vo filmoch, aby boli dlhšie a aby bola situácia beznádejnejšia. A potom je tu ešte jeden súkromný detektív. A je bohužiaľ musím povedať, že to bol čistý hlupák. Niekedy treba vedieť urobiť správne rozhodnutia. A tie zlé nás môžu vyjsť draho. Bohužiaľ. Celkovo ale má film dobrú atmosféru, vie nás šikovne zmiasť a chcel som to sledovať od začiatku až do konca. Takže dávam filmu pozitívny rating a hodním ako dobrý malý thriller. A súhlasím s tým čo už bolo povedané... keby to vyšlo v 90s, bol by to veľký hit. Hodnotenie: B+

Vyměřený čas (2011)

"In Time" hodnotím ako film s výborným nápadom a celkom dobrým spracovaním. Nemôžem povedať, že by film nemal určité problémy, no myslím si, že prevyšujú tu pozitíva. V prvom rade nápad tohoto filmu. Je to skvelé. Je to celkom originálne, kreatívne a okrem toho aj celkom desivé. Takže v tomto smere je to výhra. Potom je tu casting filmu. Podľa mňa excelentný. Justin Timberlake ako hlavný hrdina je vynikajúci. Amanda Seyfried funguje výborne. Cillian Murphy ako strážca času je tiež skvelá voľba. Vincent Kartheiser je trošku prekvapivý, ale funguje. A okrem toho je to aj celkom dobre zahraté. Film vyzerá skvele, nechýba mu dobrá akcia, je tu silná dráma a okrem toho ja som našim hrdinom fandil. Nie som zástanca toho, že bohatí by mali byť nesmrteľní. A aby kvôli nim ľudia umierali. Lebo niekto tu chce byť na večnosť. Takže s myšlienkou, že si všetci zaslúžia čas súhlasím. Potom sú tu určité klišé, ktoré mi ale trošku vadia. Keď Timberlake ukazuje otcovu techiku zápasenia Sylvii, vieme, že sa to ešte vo filme objaví. Vieme, že tam vznikne love story. Vieme, že to nakoniec skončí happyendom. Pri závere vieme, že všetko dopadne dobre a bude to obrátená situácia oproti začiatku. Tieto veci mi pripomínajú, že sa pozerám na film. Ale na druhú stranu si hovorím, že to funguje ako veľmi dobre spracovaný film s dobrým nápadom a uvedomujem si, že mať 100 rokov života by určite bolo skvelé. A stálo by to za to mať dostatok času. Nakoniec, nikdy nevieme kedy zomrieme. Ale aj smrť patrí k životu a je to správne, že ho máme všetci vymeraný. Hodnotenie: B+

Bear in the Big Blue House (1997) (seriál)

Toto som ako chlapec pozerával na nemeckej TV. Myslím si, že to bol dobrý edukačný, príjemný detský program, ku ktorému som sa rád vracal. Plus záverečná skladba sa mi vždy páčila. Rád som pozerával detské relácie, kde boli ústrednými postavami bábky ... a toto fungovalo skvele. Možno sa miestami veci trošku opakovali, ale nikdy som nemal pocit, že by to chcelo byť infantilné, alebo stupídne. Pre cieľovú skupinu dobrý program. Hodnotenie: A