Veronika (2017)

V žánri nič nové, avšak film sa úspešne vyhol niekoľkým klišé vďaka chýbaniu exorcizmu, detský hrdinovia to zvládli v pohode. Veľmi mi vadila hudba, ktorá sa čiastočne snažila vnuknúť atmosféru 80tych-90tych rokov ako v IT, alebo Stranger things, avšak tu atmosféra tak nesršala zo samotného filmu a časť soundtracku úplne minula, ako keby bola k inému filmu. Potešili mimo žánrové prvky a trošku urazil vzhľad samotneho démona. Nie je to vec na opakované pozretie avšak neurazí a preto 60% -3*.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Pred hodnotením a napísaním tohto komentára som si osviežil pamäť o čom boli predošlé diely pričom som zistil, že samozrejme prvý diel mi utkvel v pamäti najviac a ten tretí som si ledva zapamätal. Ak by bolo možné sériu by som hodnotil následovne 1. diel 4,* druhý 3,5*, tretí 3* a štvrtý 3,5*. Ako spomenuté už v niektorých komentároch, scény so sidekickmi mi prišli vtipné, avšak to spojenie komediálnych prvkov a hororu mi v tomto prípade neprišlo až tak prirodzené. Vyzdvihol by som najmä výkon Lin Shaye, ktorý je stabilne v sérii dobrý a aj zistenie, že monsters môžu byť aj skutoční ľudia. Naopak celou sériou u mňa tiahne problém, že k záveru je to už menej strašidelné. Asi toľko, ak by som nemal spomenuť žiaden spoiler.

Insidious (2010)

Nadpriemerný horror posledných rokov, od piatich hviezdičiek ma avšak odradilo finále. Pri opakovnom pozretí som si dokonca všimol zopár detajlov, ktoré mi ušli.

Ztracené město Z (2016)

Na to, že film mal 141 minút som sa nenudil. Výkony hercov boli na dobrej úrovni, vyzdvihol by som najmä Pattinsona, pričom manželka si neuvedomila celý film, že to je "ten z Twilightu", čo by som nazval komplimentom. Takisto expedície mi prišli realistické, nie ala Indiá Jones. Film by som ohodnotil, kľudne aj na 4*, pokiaľ by som necítil feminizmus a humanizmus tejto doby natlačený na začiatok 20-teho storočia v postave Sienny Miller. Nemyslím si, že by ženu, čo i len napadlo, nie to o to ešte žiadať, aby sa mohla zúčasniť na expedícií. Takisto si nemyslím, že by niekto (manželka, syn) vyčítal mužovi, že strávil pár rokov mimo rodiny, v tej dobe to bolo viac než normálne, či už to bolo kvôli práci, alebo vojne. Tých pár vecí mi prišlo umelých a preto dávam o * menej. 70%

John Wick 2 (2017)

Ak by to bola jednička, tak by som hodnotil vyššie, avšak pre tých, ktorí videli prvý diel tento film už veľa neponúkne. Kladne hodnotím najmä hercov vo vedľaších úlohach. 3,5*

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Čakal som, že zopakovať kvalitu jednotky bude tažké a do kina som šiel s nízkymi očakávaniami avšak pre mňa osobne dvojka predčila jednotku. Smial som od začiatku do konca a niektoré scény boli tak dokonale prehnané, že som sa až zašiel od smiechu. Mimoriadne potešil Drax (Dave Bautista), ktorý tu dostal viac priestoru. Jediné v čom sa niekomu mohla páčiť jednotka je zápletka, keďže tam to bolo viac o porazení hlavného záporaka, kdežto tu som mal pocit, že to bolo viac o strážcoch samotných. 5*

xXx: Návrat Xandera Cage (2017) odpad!

Bral som to s nadhľadom, lebo o tom filmy XXX sú. Nečakal som zaujímavú pointu, komplexný dej, či oskara hodné herecké výkony, čakal som over the top akciu, nad ktorou sa pousmejem a vrátim sa do čias, keď som mal 15 rokov. Bohužiaľ sa to nedialo. Stagnácia ako v prípade dvojky pokračuje a dosahuje dno. Máme tu nudnú akciu, takmer žiaden dej, hrozné herecké výkony a kliniec do rakve bol výkon od .Nina Dobrev

SiREN (2016)

Full film na najlepšiu poviedku z VHS. Neokúkaný napad, ťahali dole výkony hercov a počitačové efekty.1* za Sirénu Hanna Fierman, ktorá by si zaslúžila zahrať v nejakom blockbustri.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Filmu nie je veľa vecí, ktoré sa dajú vytknúť. Super priestory aj výkony hercov sú uveriteľné. Avšak tieto priestory sme už viacmenej videli, takisto už vieme príbeh dámy v čiernom, takže pozadie nás nenadchne. Ak by to správili ako úplne nový príbeh iného ducha, v inom dome, tak by to bolo na vyššie hodnotenie preto 3*. SPOILER: vadilo mi keď sa chlapík utopil a hlavná postava sa ani len neobzrela.

Pokání (2007)

Jeden z mojich obľúbených filmov. Či už ide o hudbu na písacom stroji, alebo dej. Príbeh lásky, výčitok a pokánia.