Ava: Bez soucitu (2020)

Tento film ma donutil po dlhej dobe sa prihlásiť na csfd a ohodnotiť a napísať komentár. Je až smutné akých hercov mali k dispozícii a ako ich nevyužili. Scénar nemal hlavu ani pätu a niekoľkokrát sme s manželkou pozreli na seba s pohľadom WTF, prečo to postavy spravili. Spoiler: Byť Colin Jessici sa zbavím hneď.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Seriál vhodný pre rodiny s deťmi, ktoré majú miernu retardáciu. Prostredie pripomína v 90% seriálu to na našej zemi, aby sa znížili náklady. Nejaké logické konania postáv tu nečakajte, sú ochotné ohroziť celú kolóniu aj svoje rodiny bez problémov, len aby zachránili jedného človeka, ktorého práve stretli. V reálnych situáciach by dostala celá rodinka 100 rán bičom a vykázali by ich do exilu. Samozrejme všetky problémy sa nakoniec vyriešia zázračne a rodinka je stavaná do pozície hrdinov. Rodinka od najhorších: Matka- vševedka, ktorá nestrpí žiadnu inú autoritu a vkuse sa tvári melancholicky, uplakaný chlapec, ktorý sa všetkeho bojí a všetko dodrbe, čierna dcéra, ktorá sa správa na štyridsať a má pritom okolo 17 u nej su prúsery menej časté až na jeden mega veľký, otec- bývalý vojak, ktorý si stále vyčíta, že bol stále preč a ryšavá dcera, ktorá je viac menej v pohode a viac menej nejak takto si predstavujem dieťa v rodinnom filme. Netflix nám zase naordinoval rasovú zmesku aby sa tam našiel každý, čiže rodinka ma jednu čiernu dcéru, susedia su japonci a je tu ešte mexický pašerák ( kusa rasisticke :D). Dodržiavanie fyzikálnych zákonov tu neočakávajte, sám Einstein by sa prevracal v hrobe, ak by to videl. Samotní herci sú schopní, ale celkovo je to preafektované takmer na hranici telenovely. Tento seriál by sa mal použiť ako sito tunajších hodnotiacich/komentujúcich, síce je tu staré známe koľko ľudí, toľko chutí, ale v tomto prípade 4*-5*= bad taste. A aby som nebol len negatívny, pozitívne by som hodnotil postavu pašeráka a robota. Dopozeral som iba kvôli tomu, aby som mohol napisať objektívne komentár a ohodnotiť.

Kazišuci (2018)

Celkom milé prekvapenie spolu s Tag asi najlepšia hollywoodska komédia zatial pre tento rok. Hodnotenie niekde medzi 3-4* ale kvôli tunajšiemu podhodnoteniu som sa priklonil k 4*.

Solo: Star Wars Story (2018)

Neviem, či to nie je najlepší film z nových prídavkov do Star wars franchise. Horšie zisky si vysvetľujem vyžmýkaním značky a faktom, že ľudia si už zvykli, že posledné Star wars filmy nie sú zárukou kvality.

Vyvolený (2000)

Potom, čo som videl Split som sa musel vrátiť a pozrieť si Unbreakable takmer po 20tich rokoch a takisto zvýšiť hodnotenie. Takíto superhrdinovia a zloduchovia mi sedia viacej ako tí maskovaní.

Jsem božská (2018)

Škoda, že sa film nedokázal vyhnúť zbytočným klišé. Začiatok po páde vtipné, záver celkom milé, ale v strede boli chvíle kedy som začal pozerať do mobilu.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Dobrý nápad, slušné herecké obsadenie a priestory, avšak zápletku vám podajú na lopate a niekde po polke filmu som mal pocit, že režisér to chcel už mať iba rýchlo za sebou. 3*

Mamka a taťka (2017)

Škoda pomalšieho rozbehu, ak by to malo tempo ako pri konci, tak by to bolo za vyššie hodnotenie. Cageovi to sadlo ako vyšité.

Viking (2016)

Sorry, ale toto sa može páčit iba rusofilovi. Konanie postáv nedáva zmysel, herecké vykony patetické, nehovoriac vykrádanie iných filmov/seriálov - Vikingova, Kráľovstvo nebeské. Odobrať právo na komentovanie, tomu kto dal viac ako 3*. Už ten názov Viking vôbec nesedí.

Anihilace (2018)

Diváka to núti porovnávať s nie tak dávnym Arrival. Ak vám Arrival prišlo ako ťažšie scifi tak vám tento film neodporúčam, keďže vysvetlenie deja, najmä záveru tu nedostanete priamo na lopate. Možno pár hodnotiacich sa urazilo, že im ušla pointa a pytali sa wotsogou, na druhú stranu na 5* to tiež nie je. Vyzdvihol by som vizuál a Natalie, na druhú stranu vedľajší herci mi prekážali. Potešilo by ma v budúcnosti viacero takýchto scifi filmov, ktoré nie sú namierené na masy, ale zároveň s kvalitným vizuálom, dejom a dobrým hercom v hlavnej úlohe. Na záver by som ešte vyzdvihol soundtrack hlavne v závere filmu.