• Romantický

Lucky Ten (2002)

Úplně mne to vrátilo, do let, když jsem byla ještě malá. Moc sympatický kraťas.

Zcela nový život (2009)

Musím se přiznat, že jsem na konci Jinhee přála na letišti vidět čekajícího tatínka. Bohužel je to realita a příliš krutý svět pro tak malé a zranitelné bytosti jako jsou děti. SPOJLER: Nejvíce mne zaujalo a rozesmutnělo, jak se Jinhee začala zahrabávat pod zem. Myslím, že to pomůže rodičům k uvědomění si některých závazků, které by neměli v životě opomíjet. Konec spojleru. A děkuji za doporučení Jirko. A ano, ta scéna s dechem je dokonalá...

Bitnageona michigeona (2015) (seriál)

Těžké, těžké tohle ohodnotit. Do takového 17. dílu mne to bavilo a moc se mi to líbilo. Potom se stane něco v mé hlavě a já to prostě nepotrebuji dokukat. Není nad další pěkný crossdresing, ale tentokrát mne něco na Jang hyukovi vadilo. Zato hlavní hrdinka a vlastne všechny vedlejší postavy jsem si oblibila.

Žízeň po životě (1956)

Úžasný životopisný film. Kéž by Američani znovu takto točili a hráli. Skvělé, jak se ti umělci mezi sebou všichni znali. Teď už na žádný z jeho obrazů nezapomenu.

Barva pleti: medová (2012)

Krásné, že to Jung sám namaloval. Líbilo se mi, že zde neukázal svůj životní příběh v růžových barvách. Dlouho jsem nad tématikou tohoto filmu přemýšlela. Je pravda, že jsem věděla o hodně rozsáhlé adopci do různých koutů světa, ale nevěděla jsem, že to bylo dáno válkou. Budu si o tom zjišťovat více, protože mne to velmi zajímá. Doporučuji, samozřejmě.

Kimi to boku (2011)

Roztomilý kraťas. Miluji kočičky :))

Hieoro (2009) (seriál)

Proč jsem dala nejdříve 5* a ne ty čtyři*? Protože tento seriál je tak zlatý v určitých chvílích, a zároveň zlý. Je v něm spousta roztomilých postaviček i postav, které budete za jejich zlobu nenávidět. Je to seriál pro zábavu, ale budete s nimi všemi soucítit. Věty od mafiánského bose si beru k srdci. Kéž by nás někdo takový učil. Nejvíce jsem měla ráda Kanga, úplně jsem se do něj zamilovala... (Gi-joon Eom) nechápu, že není napsán v hercích. Takže Hero " fighting" třeba ještě někdy na viděnou.

Moosa Baekdongsoo (2011) (seriál)

Byla jsem extrémně moc překvapena co se v tomto seriálu dělo. Myslím, že už to vidět nechci. Ale je to určitě dobrý seriál. Akorát ta sexuální stránka věci mne vysloveně usadila do židle. Na Koreu!!!!!!

Taewangsasingi (2007) (seriál)

Epické, nádherné, dobové (s fantasy prvky), historické, bitevní, (prvky romance). Já vlastně nevím co napsat. To musíte vidět. 24 dílů je akorát na zapamatování celého děje (ještě, že tam byli ty flashbacky). Války mezi královskými rivaly byly úchvatné. Jak já se na to ráda koukala. Spolu s Dance in The Sky to nejhezčí historické fantasy co jsem viděla. Myslím z těch starších, ale zato skvěle udělaných a zahraných dob. Korejská mytologie mne čím dál tím víc zajímá.

Geokjungmaseyo, gwishinibnida (2012) (seriál)

Tento krátký filmík je třeba brát jako jednodílný seriál. Proto mi kamera, až na druhé shlédnutí nevadila. Kameru vyvážil ten smutný příběh.