V dosahu bestie (1982)

Filmu rozhodně vévodí posledních dvacet minut, ve kterých hlavně exceluje finální proměna a i napětí je tam dobré. Ale nějakého pořádného vysvětlení, sem se nedočkal a logika tady dostává taky solidně na prdel. Z herců mně nejvíc bavil L.Q. Jones a R.G. Armstrong, hrají na jedničku a i jejich postavy sou sympatické a celkem jim to myslí. Zbytek herců je tak nějak v normě a Paul Clemens, mi byl nesympatický už od začátku. Jo a bylo mi líto té holky. Hudba ve filmu nijak výrazně nevyniká, ale když sem si ji pustil samostatně, tak je fakt dobrá a je škoda že ve filmu zazní jenom pár tónů, které sou přerušeny vrčením a nebo křikem. Je tedy škoda, že film je takový v podstatě o ničem, kdyby to mělo nějaký směr, logiku a výraznějšího hlavní představitele, ke kterému by byli i nějaké sympatie, mohl jít hodnocení výš.

Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Jako na jednu stranu chápu, proč tohle anime bylo žhavým kandidátem na anime roku a taky dovedu pochopit, proč se tohle anime může stát nejlepším anime seriálem, za celou dekádu. On ten vztah mezi Tanjirem a Nezuko je fakt silný, asi nejsilnější ze všech anime seriálů, který pracují s tímhle tématem, dej si pozor Dororo. A ano, akce, animace, OP a ED sou fakt vynikající a celá záležitost v lese s pavouky, je prostě libová. Ale Tanjiro je strašný cíťa, Zenitsu zase ultimátní srab a Inosuke je zase totální pako, ale jako dá se na ně zvyknout a časem sem si je celkem oblíbil, byť ke konci Tanjiro to s tím "budu silnější a všechno se naučím" trochu už přeháněl. Pak sou tady zbytečné klišé, démoni sou vlastně chudáci a musí poslouchat Michaela Jacksona, který to dost zachraňuje. A lovci démonů, sou zase zlý zmrdi kteří vyžívají v zabíjení, mučení a až na dvě vyjímky, sou to samí psychopati. Co se týče příběhu a jak je to s jednotlivými postavami, moc odpovědí tady neni, spíš naopak. Takže je škoda, že to končí celé hodně otevřené a co se týče chystaného filmu, tam se taky žádných velkých odpovědí nedočkáme, objeví se démon, démon bude silný, démona zabijí a pak zjistí že démon byl vlastně hodnej. Trochu mi tenhle seriál připomínal Nioh 2 a pavouk co má lidskou hlavu a je výřečný, to si zase tvůrci vypůjčili z Bloodborenu. Jako jo, najde si to svoje fanoušky, ale já mezi ně patřit nebudu. PS: Nezuko je vlastně jediná normální, přestože je démon.

Little Monsters (2019)

Pohodový film, který sice ničím nijak výrazně nevybočuje, ale je to dobře natočené, zahrané a vůbec to nenudí. Lupita tady má pár skvělých momentů, Alexander ze začátku totálně nesympatický, pak se však vytáhne a Josh Gad tady předvede ukázkového hajzla. A jelikož se film točil v Austrálii, kde sou na to násilí tak nějak citlivý, tak to filmaři celkem originálně vyřešili. Takže až na jedno vydařené sloupnutí obličeje, se tady sice žádné velké gore nekoná, ale za ty parádní masky, to lze odpustit. Děcka sou celkem v pohodě, až tedy na Maxe, boží ztvárnění Darth Vadera. A takové hezké čtyři hvězdičky, to mu celkem sednou.

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série)

Docela mně tady zaráží hodnocení, ale také bych si na už mohl konečně zvyknout, spousta věcí je zde podhodnoceno a nespočet kvalitních filmů a seriálů, je v modré barvě a zatímco v červené barvě, sou záležitosti kterou jdou mimo veškeré chápání. A co se mi na první sérii nelíbilo, to tady bylo relativně napraveno a nebo je v tomhle ohledu vidět aspoň nějaký posun a to k lepšímu. Co se týče města, je fajn vidět ty různé sociální vrstvy a i špínu, co je v ulicích, takhle to je ve všech, mohli tedy ukázat víc, ale dobrý, je to podstatně lepší než v první sérii. Ale konečně, sou tady fajn hračky, přístroje, satelity od starých bohů a jiné fajn věci, co do cyberpunkového světa patří, v tomhle ohledu si tvůrci dali záležet a já sem za to rád. Tak a teď k postavám a jejich příběhům, asi začnu od té, která měla tady tu nejslabší linku a to je ona lovkyně odměn. V první sérii, byl Vernona rozhodně lepší parťák a i to s jeho rodinou mělo lepší vyústění, tady to na mně působilo, že k tomu přišla úplně náhodně. Co se týče Poea, jeho linka je smutná a líbala se mi jeho oddanost kterou měl ke Kovačovi a líbilo se mi jak to celé s ním dopadlo. A teď k té hlavnímu, ke Kovačovi jeho příběh a všechno kolo toho, bylo super, mělo to napětí, super konec a celé to bylo záživnější. Příběh je sice jedna velká honička a schovávání se před nepřáteli, ale je to napínavé a má to pořádný grády, už od začátku, navíc poslední tři epizody, sou tedy něco, nešetří se zvraty, akcí a napětím. A ještě jedna věc stojí za pochvalu, to že tvůrci popustili uzdu fantazie a dali sem zajímavého úhlavní nepřítele, který předčí kde jaké lidské protivníky. Takže má to sice sem tam nějaké věci, které občas harpují, ale jako celek je to výborné a snad bude třetí série, začíná mně to totiž bavit.

Dókjonin wa hiza, tokidoki, atama no ue. (2019) (seriál)

Je to sice milé a sympatické, ale to že se seriál nikam neubírá a jedná se tak spíše o samostatné příběhy, které na sebe nijak výrazně nenavazují, považuji za mínus. Další mínus spočívá v tom, že seriál nejde ani jednou cestou, zkouší to tedy uhrát na obě, ale ani o jednu si nevybere, takže to neni ani komediální a ani dramatické. Ale poslední dvě epizody, mně najednou probrali a začne se v nich dít nějaké to drama a docela to bylo i napínavé. Ale osobně sem měl se seriálem problémy, a někdy u pátého dílů, sem to chtěl vzdát. A taky bych vzdal, ale celé to zachraňuje Haru a její část příběhu, sakra ta kočka je správné číslo a kdyby seriál byl jenom o ni, tak bych s tím hodnocením šel i výš, ale takhle musím dát lepší tři. Původně sem uvažoval o čtyřech, ale i to poselství bylo takové nevýrazné, tak sem se přiklonil k těm třem a to přesto že písničky, byli úplně, ale úplně perfektní. Je to škoda, osobně zvířata zbožňuji a tohle.....no z trailerů to působilo mnohem lépe.

V Wars (2019) (seriál)

Tak jo, tohle je první velké špatné od Netflixu, samotného mně to překvapilo, ale tohle se fakt nepovedlo. Za prvé Ian Somerhalder nehraje upíra, nestane se upírem a postavu kterou hraje, je silně nesympatická. Víc nesympatický je však jeho syn a bývalá manželka, sou tady i sympatické charaktery, reportérka, blondýnka a indián, tihle tři to dost zachraňují a příjdou mi zajímavější než ty hlavní postavy, kolem kterých se to točí. A co týče dalších postav, přišly mi takové obyčejné, ničím nevýrazné a Adrian Holmes toho upíra nehraje moc přesvědčivě, první čtyři epizody to s ním ještě jde, ale pak kdy je z něho vůdce, už mně nezajímal. Upíři mají sice fajn ksicht, ale nejsou moc děsivý a nepříjdou mi ani moc nebezpečný, až na zvýšenou sílu, sou jako lidi, což je zklamání, čekal sem že to budou nezastavitelné bestie a oni nejsou. A je škoda že se hlavní hrdina nestane upírem, ale zároveň by s tou touhou zabíjet bojoval a snažil by se najít lék, něco jako je ve hře Vampyr. Hlavní hrdina, ani nedělá svoji práci, vždycky to za něho udělá někdo jiný, kolegyně, senátorka, reportérka atd, on většinou běhá za svým synem, bývalou ženou a nebo svým nejlepší přítelem, který je na něho nasraný, tak od něho utíká pryč a o tom je celý seriál, o běhání. Druhou sérii si raději ani nedám, tohle dopadlo hodně špatně.

Outsider (2020) (seriál)

Na to že nejsem Kingův fanoušek, tak sem spokojený, má to výbornou tajemnou atmosféru, která funguje v prvních pěti dílech. A dalších pět dílů, pak už seriál pracuje s fakty a postupně vyhrocuje situace a seriál se žene do finále. Které je hojně kritizované, ale mně se úvodní přestřelka líbila víc, než konfrontace s hlavním zlem, které má být nebezpečné a monstrózní, ale ve výsledku je to opičí prd, uprostřed džungle. Takže pokuď bude něco dál, opravdu bych uvítal, aby ono zlo bylo nebezpečné, aby z něho šel respekt, jak tomu bylo aspoň v prvních pěti dílech. Ale je třeba vychválit, jak seriál pracuje s postavami, jak propojuje jejich osudy a celé to vyšetřovaní, které se zpočátku zdálo jednoduché, tak svede dohromady několik nesourodých charakterů, které sou nuceni spolupracovat. Hudbu také musím vychválit, hudba hodně pomáhá a ty tóny, sou strašidelné. Z postav mi nejméně sedla Glory Maitlandová, která se po celou dobu chovala jako kráva, má právo být nasraná, ale místy to přeháněla. A Ralph Anderson, který až moc dlouho, odmítá fakta a onu skutečnost, že může existovat "něco". Takové charaktery sem už viděl nespočetněkrát, věří ve vědu a ta že dokáže všechno vysvětlit a představa že mohou existovat bytosti, které sou starší než lidstvo samo, tak to nejsou schopni přijmout a mnohdy bývá pozdě. Ale jinak je to fakt výborný a já sem si to užil.

1917 (2019)

Válka je odporný svinstvo, ale ve filmovém světě ji mám rád, takže je docela škoda, že těch válečných filmů z první světové války je málo a málo komu se do toho chce. Ale Sam Mendes je lišák, Spectre naschvál posere a pak natočí tady tohle mistrovské dílo a každý kdo od něho viděl Mariňáka, tak ví jak Mendes k té válce přistupuje. Na jednu stranu dost artově, dává si na čas, pracuje s postavami, ale přitom stačí do toho dát syrovost, krutost a bezútěšnost a to vše tady je. Umocněné vynikající prací s kamerou (jak to Roger Deakins sakra dokázal ?) a napínavou, místy až hororovou hudbou - útěk z města. Příběh je přitom velice jednoduchý, cesta z bodu A do bodu B, ale to co všechno na té cestě potká dvojici hlavních hrdinů, sou právě ty hrůzy války, které První světová válka, měla a to vynechali ty největší monstra, která se v První světové válce, objevila, plyn - Yperit, ocel - Tank Mark IV a oheň - plamenomet. Ale tohle neni klasický akční válečný film, kde během filmu padnou tisíce mrtvých a to je dobře, protože se v něm dokážou umocnit právě postavy, jejich osudy, osudy všech těch vojáků, je to citlvěji zpracované téma. A smrt je všudepřítomná, obchází nejenom bitevní pole, ale vkrádá se i do mysli všech živých bytostí, je cítit ve vzduchu, je v zemi, je ve vodě, je i v jídle a hlavně je v lidech, nelze ji utéct, neb ráno příjdou nové rozkazy.

Neviditelný (2020)

Jo neviditelný se mi líbil, rozhodě byl lepší než Upgrade, který v sobě kombinoval dost věcí z předchozích filmů a dělal to dost okatě. Na tomhle filmu se mi líbí, že je v jádru jednoduchý, ale i tak dokáže překvapit, šokovat a místy budete mít strach o postavy. První polovina je tedy dost psycho, kdy se na hlavní hrdinku, (která je mimochodem úplně v pohodě, nevím co s ní mají někteří alfa samci za problém) valí jedna katastrofa za druhou a v druhé polovině dojde ke změně a to dost velké, takže druhá polovina se zase nese o dost v akčnějším duchu. A co se týče toho hororu, jo je to děsivé, děsivě snadné udělat z člověka blázna, vzít mu všechno na čem mu záleží, přátelé, rodinu, soudnost a ke konci i duševní zdraví, kdy dotyčný je ochotný si sáhnout na vlastní život. Za zmínku stojí hudba, hlavně v akčních scénách hodně vyniká. PS: Je škoda, že ke konci filmu nedali tuhle písničku https://www.youtube.com/watch?v=zKdxd718WXg dost by sem pasovala.

Ježek Sonic (2020)

Tak jo, tohle se fakt povedlo a jo, je to lepší než Detektiv Pikachu, tam to tahal hlavně Ryan Reynolds, ale tady se to tak nějak táhne samo a neni tady nic rušivého, takže děj dobře plyne a nedochází tomu dech. James Marsden má s podobnými filmy zkušenosti a nepůsobí tady tak nějak na víc, jako právě u Pikachu. Jim Carrey si svoji roli užívá a hraji ji velice dobře, je na něm vidět, že ho to bavilo. Vzhled Sonica je úplně v pohodě, je víc komiksovější a nedá se to vůbec srovnat s tím jak původně vypadal, jelikož vypadal hůř než Sonic z roku devatenáct devadesát jedna, ve své první hře a to měla jen šestnáct bitů. Ale co se týče jeho osobnosti, jo takhle sem si ho představoval, je to nezastavitelný živel a nelze ho nemilovat. Velká část příběhu, je klasický road trip a na akci moc nedojde, byť sem tam sou menší potyčky, akce je hlavně ke konci a jo je to hodně dobrá. Humor je tady trochu víc dospělejší a cílí na ty, co Sonica měli v dětství rádi a teď už sou dospěláci, né že by se u toho děti nebavili, ale celé je to pro tu generaci, co na něm vyrostla. Takže tohle měl být původně průser, ale nakonec je to skvělý film se Sonicem, takže tady nelze nic vyčíst a mohu s klidným svědomím dát plný počet.