Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Dlouho očekávaný snímek z dílny AVGN je konečně tu, ale s ním bohužel i očekávaná kvalita. Nemá cenu se zabývat tím, že se v podstatě jedná o poloamatérský počin, takže rýpání do slabých efektů či kulis nechám být. Hlavní slabinou tohoto filmu je totiž scénář, potažmo jeho nepříliš povedená zápletka, a hlavně stopáž. Skutečně, na dvě hodiny toho tento snímek nemá rozhodně moc co nabídnout. Příjemným překvapením byly finální titulky, které ukázaly, že James by se měl vrátit zpátky na gauč k recenzování, což mu jde podstatně lépe.

Mission: Impossible II (2000)

Oproti prvnímu dílu extrémní, ale opravdu extrémní zhoršení. Je zkrátka vidět, že do scénáře zasahoval z pozice producenta i Tom Cruise, který si chtěl pro sebe urvat co největší kus filmu. Celý snímek je totiž prezentací jeho nepříliš povedené variace na legendární kousky Chucka Norrise alias Walker Texas Rangera. Každá Tomova rána či kop jsou 5x zpomaleny a minimálně 3x opakovány z různých úhlů. Jestliže to u Chucka Norrise fungovalo, tak tady absolutně ne. Nutno poznamenat, že obrovskou slabinou filmu je i scénář, potažmo zápletka. No a korunu tomu samozřejmě nasazuje milostný "trojúhelník" a závěrečná honička na motorkách, ke které se dá říci jen: WTF?! Po prvním díle obrovské zklamání.

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Už je to pár měsíců, co se mi do rukou dostal soubor Dzhastin.Biber.Nikogda.ne.govori.nikogda.2011.avi. Odvahu k jeho zhlédnutí jsem však sebral až poté, co jsem zjistil, že v kinech už běží další film o této celebritě. Jelikož nepatřím mezi Bieberky nebo jak si ty holky říkají, nebudu hodnotit hudbu a zpěv, ale spíše celkové zpracování snímku. I když si stejně myslím, že Justin Bieber měl zůstat jen u bicích. Film je z velké části poskládán z YouTube videí, které jsou prostříhány rozhovory se známými Justina, a také koncertem v Madison Square Garden, který ale začne až na konci filmu. Tuto skutečnost nám každou chvíli připomíná odpočet a také postupně se zhoršující stav Justinových hlasivek. Ono totiž není dobrý nápad, těsně před tímto megakoncertem jet zpátky do Kanady a dělat Biebroviny se svými starými kamarády. Těžko však říct, jestli to všechno byla pravda. Některé události v tomto filmu byly totiž podle mě dosti neuvěřitelné. Ale tak co, nemá to být ryze dokument…asi. Jelikož se zde nedá moc mluvit o nějakém scénáři, tvůrci se snažili, aby byl film aspoň působivý, co se týče vizuální stránky. Např. do záběrů z koncertu byly vloženy fotky fanynek, které poletovaly okolo Justina a které ve 3D musely vypadat opravdu hrůzostrašně. Jinými slovy, i vizuál filmu selhává. Korunu tomu dodává fakt, že Justin zpívá, aspoň ke konci filmu, na playback a to tak amatérsky, že je to opravdu vidět. Trochu smutné, vzhledem k tomu, že tvůrci měli k dispozici X kamer a záběrů, a přesto vybrali v nejslabší chvíli ten, kde je zpěvákovi nejvíc vidět pusa. Hlavním problémem filmu je však to, že neví, co chce sdělit. Do diváka jsou zde hustěny informace z Justinova mládí, co všechno dělal (a že toho bylo opravdu dost), dále tu jsou „rozhovory“ s fanynkami, které jediné, co umějí říct je: „Justine, miluju tě a chci být tvá žena“ a v neposlední řadě taky jednotlivé písničky z koncertu, který začne až na konci snímku. Vše je navíc velmi zmateně sestříháno, takže držet s filmem krok je celkem náročné, a kdyby se mě někdo okamžitě po zhlédnutí filmu zeptal na nějaké konkrétní momenty, nevěděl bych, co říct. Snímek jsem viděl ve 2D a s příšerným českým overlay dabingem, nicméně si myslím, že originální zvuk a 3D obraz by to tentokrát rozhodně nezachránily. Jednu hvězdu dávám za vtipné cameo zhuleného Snoop Dogga, a za tenkrát ještě pěknou, nezhulenou Miley Cyrus.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Chcete zprznit výborný animovaný seriál? Není nic snazšího, natočte k němu hraný pseudofilm. Vorlíček by s tím svým řemeslem měl vážně už seknout. Jak jinak si totiž vysvětlit, že těch pár jeho posledních filmů se zde potácí v černém hodnocení? Nekvalitní a zmatený scénář, prkenné herecké výkony (převážně dětských představitelů) a příšerný zvuk, to je jen rychlý výčet některých "kvalit" tohoto snímku. Korunu tomu všemu nasazuje šílený remix úvodní písničky, který hned na začátku filmu evokoval, že to bude opravdu nezapomenutelný zážitek. Není se však čemu divit, když výběr hudby měl na starosti člověk, který si říká DJ Jonathan Sysel. Jednu hvězdu dávám za pár scén, které mě opravdu rozesmály, a to hlavně díky triu Lábus, Nárožný a Kraus.

Bastardi (2010)

Kdo se na Bastardy dívá jako na drama, musí být zklamán. Když je berete jako komedii, na jednu hvězdu stačí. Ale drama to není ani náhodou. Jak jinak si totiž vysvětlit, že Jan Šťastný v roli mafiána působí spíše komicky a nepomáhá mu ani fakt, že má za bodyguarda Rytmuse z Piešťan. "Herecké" výkony herců i neherců jsou zhruba na stejné úrovni, takže občas ani nepoznáte, kdo za film dostal zaplaceno a koho tam řezník Magnusek dovlekl násilím. Myšlenka námětu celkem zajímavá, ale jelikož se scénáře chopil výše zmiňovaný člověk, skončila zahrabaná hluboko pod nánosem sprostých slov a nelogičností. V porovnání s ostatními díly série se však jedná o tu nejlepší část.

Pravá blondýnka 2 (2003) odpad!

A je to tady, po dlouhé době jsem zhlédl něco, co můžu s klidem ohodnotit jako odpad. Pokud mi u předchozího dílu hodinka a půl utekla jako voda, tady to bylo naprosté utrpení. Děj se neuvěřitelně vlekl, herecké výkony byly strašné a hlavní zápletka s čivavou mě donutila k přemýšlení, na čem všem Kate Kondell jela, když psala tomuto “zázraku” scénář. Více k tomu asi nemám co dodat. Za vše mluví i to, že ačkoliv mě má žena první díl doporučovala, od tohoto druhého mě již odrazovala.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Kdyby naši hokejisté trávili více času na tréninku a méně před kamerou šílence z Hoštic, možná bychom v Soči skončili na lepším než 6. místě. Jinak k tomuto filmu není moc co říct. V podstatě se jedná o stejnou splácaninu jako v případě předchozího dílu. Příšerné herecké výkony, které rozhodně nezachraňují výše zmínění hokejisté, nesmyslný a z velké části očividně improvizovaný scénář bez jakékoliv větší zápletky, do očí bijící product placement a hlavně nevhodně pojaté vtipy...pokud se tomu dá tak říkat. Prostě klasická Troškovina. Jsem vážně zvědav na 3. díl, jelikož bych rád viděl, jak hluboko může česká kinematografie ještě klesnout.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Změna režiséra filmu rozhodně nepomohla, ba právě naopak. Druhý díl Bastardů je dokonce horší než jeho předchůdce, což je na uváženou. K toporným hereckým výkonům přibyla strašná kamera, příšerné postsychrony a žánr filmu se změnil ze sprostého pseudokomediálního dramatu na mix Kobry 11 a Odpadlíka - v hlavní roli s Tomášem Magnuskem. Spolu s třetím dílem série jeden z nejhorších a nejzbytečnějších filmů současnosti.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Po prvním dílů, který, ač natočen amatérským způsobem, měl dejme tomu ještě nějaké to poselství, přišel druhý a třetí, které mezi sebou soupeří o titul nejhorší český film poslední doby a to hlavně ze tří důvodů. Za prvé: opět strašné "herecké" výkony, které zacházejí dokonce tak daleko, že neherci hrají líp než profesionální herci. Za druhé: pan Magnusek byl sice možná skvělý učitel, ale jako herec, scénárista a hlavně režisér nestojí za nic. A konečně za třetí: příběh, pokud se tomu tak dá říkat, nemá hlavu ani patu, je dost často nelogický, většinu z úmorných 97 minut zabírá vata a zbytek je vyplněn flashbacky z předchozích dílů. Popravdě řečeno, děsím se dalších projektů tohoto filmařského šílence.