Celestinské proroctví (2006)

Jürgen Prochnow měl pravdu. Svět tvoříme my lidé, ne božská energie a proto musíme začít vždy u sebe.

Opilý koráb (2010)

Hodně rozpolcené dojmy. Zmatené, divadelně zahrané, dialogy jsou kolikrát úplně mimo, ale ve výsledku tam je něco, co měnutilo se pořád koukat a držet postavám palce, aby jim vyšlo to, co si přejí.

Neutečeš (2014)

Neskutečně nudná mrdka, která má občas trochu té atmosféry. Zápletka je směšná, stejně tak i herci. Hodnocení zdejších nadšenců fakt nechápu...

Malý princ (2015)

Tak jsem si nakonec řekl, že se na to podívám. No je to taková hodně volná adaptace. Scény s Malým princem, kde je grafika a dialogy jako z knihy je fantastická, zatímco příběh o holčičce, která hledá své dětské já a starý pilot jí uvádí do světa pohádky a filosofie slabší a ze začátku mě štvala..... No, druhá půlka už si žije vlastním životem a režisér se snaží obě linie spojit a docela se mu to daří, tak jsem se nadto povznesl, že to nebudu řešit, páč kniha je prostě tenounká na tak velký film. Ke konci jsem si říkal, že nebudu bulet, ale tekly mi slzy jako hrachy a řval jsem stejně jako u knížky, která není aspoň tak děsivě smutná a depresivní, ale to je dané hlavně dobou jejího vzniku.

Proč zabili Ježíše (2015) (TV film)

Velmi krásné dobové kostýmy i výprava. To je nicméně vše pozitivní na celém filmu, který je příběhově skokový (Ježíš si najednou uvědomí, že je syn boží) a kde jsou vynechány i důležité scény jako volba mezi Ježíšem a Barabášem atd. Na co koukat na tenhle zbytečný film, když tu máme The Bible anebo dodnes aktuální Gibsonovo Umučení Krista?

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Typicky burtonovské figurky, kde však dominuje debilní a nemyslící pes. Původní hraný snímek se mi líbil o mnoho víc. Tady trpěla ta přepálená stopáž naprosto disneyovský happy end.

Na tuhle nemám (2010)

Smál jsem se místy nahlas a to se mi dlouho už nestalo. Sympatičtí herci dělají z téhle romanťárny super věc. :-)

Potraviny, a.s. (2008)

Celý mi to přišlo přitažený za koule, ale je to tím, že se to týká hlavně USA. Tady si nedokážu představit, že by ministerstvo nemělo páky na zavření nějakého provozu anebo aby mi někdo zakazoval skladovat semena na příští rok. Amerika je země dementů a tenhle dokument to dokazuje. Třeba mexická rodina co volí mezi lékama pro taťku a zdravou stravou. Wtf? Co třeba najít si jinou práci? Vrcholem byla bojovnice za zákon vyšší kontroly kvality masa, které umřel syn poté, co jej nacpávala ve fast foodu. Fakt nechápu. To dítě sotva mluvilo a ona jej vzala, aby dobrovolně žral ty sračky, když je ještě tělo ve vývinu??? Vrcholem byly levičácký kecy, že za zničenou planetu může jen podnikání a zpodobnění Wall Martu jak začal prodávat organic potraviny.

Kmeny (2015) (seriál)

Bohužel tohle má do solidního a objektivního mapování subkultur na míle daleko...

Časové pásmo bylo změněno