Bezva ženská na krku (2016)

Hezký film, ale postrádá nějaký konflikt. Vše to jde tak nějak bezstarostně a když už se objeví problém, třeba ve formě školního inspektora, ihned je rychle vyřešen, aby idylka mohla pokračovat.

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Ale jo, já jsem byl nakonec spokojený. Některým vadilo tempo nebo holčička, kterou hraje černoška. Wtf? Fakt Czechia... Ale hlavně mě opět rajcovala Gemma Arterton se svým civilním projevem, luxusní prdelí a sexy hlasem. Už jako IO v debilním remaku Souboje titánů mě brala. :-D Jo a Glenn Close je tu krásně slizská. Velmi solidní post-apo.

Assassin’s Creed (2016)

Scény odehrávající se ve Španělsku z dob inkvizice jsou super a krásně artový. Lítačky po střechách a souboje super! Ariane Labed znám z Humra tady jí to strašně seklo jako Asasínce. A pak tu máme přítomnost. Debilní sci-fi zápletka, kdy od začátku víte, kdo je kdo, nesmyslná honba za artefaktem jak z Browna a ochotnické výstupy všech herců od Marion Cotillard až po Ironse. Říkal jsem si ok, tak to spěje nějakému vyvrcholení. A na konci filmu, než tam vlítne tahák s titulky si říkáte, že si z vás někdo dělal celé dvě hodiny prdel. Film budou hejtovat jak znalci her, tak i úplný laici, takže mi není jasný, pro koho to bylo teda natočený...

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Tak tohle je pro mě veliké zklamání. Četl jsem všechny tři knižní předlohy a film jede podle knihy asi jen do třetiny, pak se stává karikaturou sebe sama, kdy se v první hodině skoro nic neděje, aby to pak skončilo dětsky nevinnou bitkou s příšerami z Resident Evilu. Překousl jsem fakt, že prohodil schopnosti Olivy a Emmy a i to, že hlavní záporák tady není vykreslen jako zhrzený bratr slečny Peregrinové. Ostatně Samuel v roli Barrona je neuvěřitelně zábavný a skvělý, Eva Green kouzelná, ale tím výčet kladů asi tak končí. Za mě nejnudnější a nejzbytečnější Burton, natočený jen pro prachy... Pojídání očíček ale bylo fajne.

Celestinské proroctví (2006)

Jürgen Prochnow měl pravdu. Svět tvoříme my lidé, ne božská energie a proto musíme začít vždy u sebe.

Opilý koráb (2010)

Hodně rozpolcené dojmy. Zmatené, divadelně zahrané, dialogy jsou kolikrát úplně mimo, ale ve výsledku tam je něco, co měnutilo se pořád koukat a držet postavám palce, aby jim vyšlo to, co si přejí.

Neutečeš (2014)

Neskutečně nudná mrdka, která má občas trochu té atmosféry. Zápletka je směšná, stejně tak i herci. Hodnocení zdejších nadšenců fakt nechápu...

Malý princ (2015)

Tak jsem si nakonec řekl, že se na to podívám. No je to taková hodně volná adaptace. Scény s Malým princem, kde je grafika a dialogy jako z knihy je fantastická, zatímco příběh o holčičce, která hledá své dětské já a starý pilot jí uvádí do světa pohádky a filosofie slabší a ze začátku mě štvala..... No, druhá půlka už si žije vlastním životem a režisér se snaží obě linie spojit a docela se mu to daří, tak jsem se nadto povznesl, že to nebudu řešit, páč kniha je prostě tenounká na tak velký film. Ke konci jsem si říkal, že nebudu bulet, ale tekly mi slzy jako hrachy a řval jsem stejně jako u knížky, která není aspoň tak děsivě smutná a depresivní, ale to je dané hlavně dobou jejího vzniku.

Proč zabili Ježíše (2015) (TV film)

Velmi krásné dobové kostýmy i výprava. To je nicméně vše pozitivní na celém filmu, který je příběhově skokový (Ježíš si najednou uvědomí, že je syn boží) a kde jsou vynechány i důležité scény jako volba mezi Ježíšem a Barabášem atd. Na co koukat na tenhle zbytečný film, když tu máme The Bible anebo dodnes aktuální Gibsonovo Umučení Krista?