Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Hru mám sice doma, ale ještě jsem jí nehrál. Vlastně jsem zatím nehrál žádný díl, takže jsem v tomto odvětví FF opravdu neznalý... Film na mě působil jako dechberoucí grafická podívaná se zamotanou zápletkou a luxusními souboji. To vše jen podtrhuje nádherná scénická hudba. Japonci zkrátka umí a jejich perfekcionismus nezná hranic. 9/10

Haibane renmei (2002) (seriál)

Bezpochyby jde o velmi dobře napsaný příběh, který se točí okolo hlavní hrdinky Rakky a její opatrovnice a přítelkyně Reki. V seriálu se objeví spousta otázek... např. Copak je asi za tou tajemnou zdí? Kdo jsou ti Tógové a kdo jsou vlastně Šedokřídlí? Bohužel ne na všechny se dostaví odpověď. Dle mého názoru je to tak trochu škoda. Věnovaného času rozhodně nelituji, ale prostě jsem čekal něco víc... 7/10

Scary Movie 4 (2006)

Zucker je čím dál víc trapnější a společně s ním to odnáší i jeho pičoidní filmy. Až na pár scén šílená nuda!

Kimi ga nozomu eien (2003) (seriál)

Ze začátku jsem tomu nevěřil, ale tento anime seriál si mě naprosto podmanil. Milostný trojúhelník je starý jako lidstvo samo, ale v "Kimi ga nozomu eien" jsou všechny pocity vykresleny tak detailně... Vše navíc v pozadí umocňuje nádherný klavírní doprovod. Žádný německý či americký romantický film se mu nemůže rovnat! Rozhodně se nejedná o žádnou praštěnou telenovelu, ale spíše o romantické drama, které vám vyrve srdce z těla. Kolikrát jsem si říkal jak bych se asi zachoval já sám na místě hlavního hrdiny. Nejspíš bych to udělal úplně stejně. Lidé aniž by si to uvědomovali stále někomu ubližují. Všech 14 dílů jsem shlédl za jediný den, což se mi ještě nikdy u žádného seriálu nestalo. Rozhodně doporučuji, ale připravte si pevné nervy a spoustu kapesníků. (A takhle skončil fanoušek hororů) 9/10

Kite (1998)

Průměrné akční anime s hentai prvky. Děj je hodně předvídatelný, takže už ze začátku je vám jasné kdo za co může... Hentai se opravdu nebráním, jen kdyby ten tlustej chlap nebyl tak hrozně odpudivej. Ještě teď mi je z něj zle! Takže jediné co mě na Kite doopravdy mile překvapilo byl konec a stylová jazzová hudba. 5/10

Bokusacu tenši Dokuro-čan - Season 1 (2005) (série)

Nápad je sice fajn. Vzít anděla z budoucnosti s obrovským kyjem, dát mu hezkou tvářičku a poslat ho zabít jednoho plachého klučinu z osmé třídy. V první epizodě jsem se ještě jejím vražedným eskapádám smál, ve druhé mi přišly už docela trapné a v dalších epizodách už jsem jen kroutil hlavou nad tím, jak jsem se tomu mohl ze začátku smát. Možná kdyby se tvůrci více soustředili na příběh a ne neustále přihlouplé ecchi zabíjení, mohlo to dopadnout mnohem lépe. K lepšímu hodnocení mě rovněž přinutil i fakt, že celý seriál má jen 4 epizody. Aspoň, že tak. 3/10

Chobits (2002) (seriál)

Chobits je skutečně zajímavý seriál. Nejdřív se tváří jako nevinná nic neřešící komedie s roztomilým perseconem a vypečenenými ecchi okamžiky. Jenže jak se tak prodírám dál a dál zjišťuji jak mě naprosto rozčiluje Somomo svými řečmi a ostatní charaktery buď někam zmizí nebo jejich zásah do děje je naprosto zbytečný... Tak k čemu to bylo? Nebýt posledních čtyř silně emotivních episod, tak bych asi dal o hvězdu méně. Na druhou stranu se mi moc líbila myšlenka, jestli by lidé byli schopní se zamilovat do "robota" a vést s ním normální život. To jak se k nim lidstvo zachová nám teprve ukáže budoucnost. Jsem opravdu zvědav. 7/10

Noir (2001) (seriál)

Anime klasika. Příběh točící se kolem starého náboženského kultu Soldat se začíná pořádně rozvíjet až tak od půlky samotného seriálu. Mireille je stejně tak krásná, jako nebezpečná. Kirika ztratila paměť a protivníci padají po desítkách i když mají proti sobě jen dvě holčiny s pistolema. Všechno tohle jsem viděl i jinde, ale i přesto jsem si to užil. Navíc mě potěšila postava čechoslováka Miloše Havla. Škoda, že ho tak rychle odpráskli. 8/10

Blood+ (2005) (seriál)

Výborné akční anime. Pokud pominu zbytečnost některých scén a dílů, tak jde vskutku o dobrou zábavu. Příběh se pomalu poodhaluje a o napětí není nouze, soubojů a příšer je taky dost a navíc tomu všemu se vší parádou kraluje nádherná hudba z produkce Hanse Zimmera. Jen mě trochu mrzí, že mi zabili všechny mé oblíbené charaktery. Riku, Fantom Karl a členka Shifu Irene, kterou jsem skoro obrečel. :( Ale to už je holt úděl anime. 9/10

Putování tučňáků (2005)

Nikdy bych nevěřil, jak těžký život mají tučňáci. Škoda jen toho namluvení.