• Hudební

Rača, ljubov moja (1977)

V titulcích filmu uvedeno: název Rača - láska moja.

Playgirls II (1995) odpad!

"Pičovina kompletna"... -------- V titulcích filmu uvedeno: název Playgirls 2

Playgirls (1995)

Na imdb.com aktuálně 26%...

Ďáblova pouta (2008) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: originální název The Devil's Mistress.

96 hodin (2008)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2007.

Gabriela (2005)

Není konverzačka jako konverzačka. Tahle (na téma „muži jsou z Marsu, ženy z Venuše“) se vyznačuje velmi komorním příběhem a jednotou místa (okázale zařízený dům se spoustou služebnictva), přesto ani trochu nenudí. Je to dáno nejen kvalitou scénáře (a nejspíš i předlohy Josepha Conrada), výtvarným řešením (kamera, dekorace, kostýmy) a mimořádně citlivou prací s hudební složkou, ale především propracovaným herectvím. Očekávat bezchybnou práci od Isabelle Huppertové je už samozřejmostí, její partner Pascal Greggory za ní vůbec nezaostává. Ale třeba i výkon mně neznámé Claudie Coliové v roli služebné Yvonne svojí přesností naplňuje rčení, že „není malých rolí“. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2006.

Cesta na jihozápad (1989)

Nejlepší domácí hudební vykradač Ondřej Soukup si tentokrát docela zdařile zahrál na Ennia Morriconeho. Okopírování hlavního motivu z filmu Hodný, zlý a ošklivý je do uší bijící. Škoda, že se jeho práce nenesla radši v duchu velmi dobré původní (a teď myslím skutečně původní - nejen tím, že je pod ní Soukup podepsaný) písně v podání Zuzany Michnové pod závěrečnými titulky - neodvozenost hudby mohla být plusem navíc.

Muž na laně (2008)

V titulcích filmu uvedeno: koprodukce Velká Británie / USA; rok výroby 2007.

Šance (1971)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1970.