• Krátkometrážní

Gumídci (1985) (seriál)

Tohle je těžká nostalgie:) Já ty postavičky miloval:) Každé ráno jsem o víkendu vstával o něco dřív, abych nepropásl žádný díl:) Moje děství:D Prostě za pět.... :)

Komando (1985)

Arnold ve formě, skvělá akce, hlášky... prostě výborný akční film 80 let:) Dochází ti pára Benette? :D

Rošťáci (1985)

Film, který okouzlí svou kouzelně-pohádkovou-pirátskou atmosférou (ačkoli je ze současnosti) atmosférou a naprosto vás vtáhne do děje. Naprosto skvěle padnoucí hudbu od Davida Grusina (úvodní scéna - útěk z vězení nebo finále no lodi). A herecké výkony dětských představitelů jsou také na výbornou. "Astorii" jsem si zamiloval až po tomhle filmu a musím se tam jednou podívat, a určtě to bude na podzim (to je roční období ve kterém se děj odehrává, aby to mělo to kouzlo:) "Ať žije Tupoň!":)))

Vesničko má středisková (1985)

Toto je opravdová klasika. Nezapomenutelné postavy, skvělé hlašky atd. Nejvíc se mi líbí postava pana Hrušínského v roli doktora, když jezdí ve svým embéčku po kraji a cituje poezii - "Dál to neumim". Poté Petr Čepek (To je zajímavý:) A samozřejmě János Bém a Marián Labuda:) Prostě nádherný film a skvost české filmografie:)

Amadeus (1984)

Jestli se to někomu může zdát nudné a zdlouhavé, tak je asi z marsu:) Tohle je pravý filmový požitek:) Bravo Miloši:)

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Další pecka od Spilerberga. Různé zdroje sice uvádějí, že je to nejslabší díl z trilogie, ale mě se velmi líbí. Víc vtipu, velmi dobrá hudba od Johna Williamse a výborní herci. Za pět:)

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Jednoznačně nejlepší díl z Básníků. Výborné hlašky (S Vendulkou na věky, zalezem do deky:) Skvělé zahrané postavy (Mireček, Honza...) a hezká hudba. A anatomii bych se učit nechtěl:)

Krotitelé duchů (1984)

No moc nechápu takový povyk, ale sranda to je. Polovina hvězd za Murraye a další za hudbu.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Docela hodně depresivní seriál, hlavně závěrečná znělka. Vždy, když ho vysílají, tak mám depresi nebo se mi nedaří. Ale jinak docela herecky podařený.

Nekonečný příběh (1984)

Snímek děství, konečně jsem si opatřil dvd, abych si oživil paměť, sice už to není ono, ale stejně za 5!!!! Falko forever!!