Červená, bílá a dechovka (2023)

Kokosy na Sněhu, ale s žestěma. Hlavní hrdina je annoying tak akorát na hraně únosnosti, že se na to jakš takš dá koukat.

Barbie (2023)

Mohlo to být ulítlejší, když vezmu ten námět. Bohužel vtípků, které dětem přelétly ihned přes hlavu, bylo pomálu, i když objektivně jsem se nejvíc zasmál v 15. minutě, kdy chtěl Ken zůstat u Barbie přes noc, ale oba nevěděli proč, a co by jako při té příležitosti dělali. Ale to bylo asi tak vše, čemu jsem se nahlas zasmál a co mě opravdu pobavilo. Druhou hvězdu dávám za set! To jsem přesně čekal, a tvůrci v tomto nezklamali, to bárbínovské plastové prostředí, chození po vodě v bazénu, plastové vlny na moři i see-through baráky, ve kterých bydleli se mi moc líbily. Myslím že za set design je to na Oscara. Bohužel ani to na vyšší hodnocení nestačí, i když to byla skvělá vizuální podívaná. Vtípků na chybějící genitálie plastových hraček bylo tak akorát, ale žádná echt řachanda to zrovna nebyla. Chápu, že kvůli messagi a demografiku a hlavně hlavnímu investorovi Mattelu to nemohli pojmout jako totál perverzní ulítlou slapstick frašku jako např. This Is The End od Setha Rogana, ale i tak si myslím, že film měl větší potenciál. Že mé hodnocení nedosahuje ani na 50% je ale hlavně díky sexistickému a neskutečně feministickému pojetí, a taky bohužel z duše nesnáším Americu Ferreru, ale to je už jen má personal preference. 35%

Hotel Continental - Bratři ve zbrani (2023) (epizoda)

Sedumdesátkový špinavý a comicsově vystajlovaný New York jako Gotham City, slušná akce jak v 1on1 kombatu na nohou, tak v kár čejsech, a hlavně dobře zchoreografované strílečky až do alelujá! Dobře vychytané prostředí galerky té doby ve velkém městě, které vás vtáhne a už nepustí po celou hodinu a půl trvání prvního dílu. Psaní a režije dobrá, jelikož na konci se mi zdálo, že jsem právě zhlédnul jen běžnou epizodu běžného netflixového seriálu se stopáží okolo 49 - 52 minut! 75%

Milion mil daleko (2023) odpad!

Spadá pod kategorii SS, Strašná Sračka! Chápu že Latinos v USA potřebují zvednout sebevědomí zvláště po tom, co je Doník ve své 2016 prezidentské kampani všechny kolektivně nazval "Rapists and murderers", ale takhle opravdu ne! Otřesně klišovité a podle šablony všech ostatních "under dog" filmů, kde člen marginalizované minority se vyšvihne i přes všechny překážky společnosti (zde z okopávaní a sklízení polí se zeleninou) a všem to natře a ukáže jak je chytřejší a lepší a vynalézavější a pracovitější než ten ošklivý, arogantní, bílý, anglosaský, kolonizátorský  zrmd, který dostal od society vše na stříbrném podnosu! Zvláště bílí hetero chlapi v rolích v vědeckých výzkumníků NASA jsou zde vyobrazeni jako banda arogantních kokotů v kontrastu k, samozřejmě, milému, na rodinu orientovanému a  prudce inteligentnímu a vzdělanému mexikánci s úžasně podporující a fandící a obětavou Latino manželkou!  Bleh! K zblití! Protože přece musíme všem ukázat na do očí bijícím kontrastu, že Latinos z Mexika jsou mnohem lepší než ta zrůdná, neschopná, kapitalistická banda odporných, tupých, amerických white straight males, tady shodou okolností v podobě vědců z NASA! Tohle opravdu někdo žere?

Cha Cha Cha (1989)

Fascinuje mě slovo "děditství" v popisu Obsahu tohoto filmu! To je opravdu kreativní přístup k českému jazyku! LOL!

Nimona (2023)

Z pohledu dětí to je naprosto úžasný úlet a dobrodružná jízda plná akce a zajímavých zvratů! Z pohledu dospělého jsem se ani já nenudil a film dokázal udržet mou pozornost po celých 85 minut! 85% P.S. Myslím, že má dobře rozehráno na sequel...

To jsem já, Margaret! (2023)

Pokud vás zajímají problémy 11 letých dívek žijících v 60. letech minulého století, tak je to film přesně pro vás. Vtípky a gagy jsou již hodně otřelé a recyklované ze spousty jiných komedií a coming of age filmů. Casting mi taky seděl jen napůl. Začátek byl slibný i docela úsměvný ale pak už to byla spíše předvídatelná nuda. 35%

Frog and Toad (2023) (seriál)

Fantastická oddychovka pro děti i dospělé se skvělou hudbou a úžasně příjemným hlasem Nata Faxtona! 100%