Zahrada slov (2013) odpad!

Trapná, nudná a zdlouhavá píčovina pro foot fetišisty s neskutečně vlezlým a nikdy neutuchajícím klavírem Jiřího Maláska v pozadí! Blééé! Z té schmaltzovitosti a lepkavosti se mi zvedá žaludek ještě teď. To je pro mě asi definitivní konec se všemi asijskými anime. You've seen one, you've seen 'em all! Tento žánr už nemá co nabídnout, vykrádá své vlastní vykradení už z před 20 lety. Furt dokola stejná "každodenní poetika" vaření čaje, krájení zeleniny, všech možných pohledů na město, přírodu v parku, ptáčky, deště bubnujícího na všechny možné i nemožné povrchy, romanticky povlávající anime vlásky hlavních hrdinů a hrdinek... Fuj, stokrát opakovaný hnus, klišé a "osvědčená" formule, která se už snad musí všem zajídat. Ale dáme tomu "krásny" vizuál, a blbečkové nám to sežerou i s navijákem. Pseudo-poetika, trapná melancholie a prachsprostá nuda plytkého příběhu, jakoby nikomu nevadila, páč je to "japonský" a "anime" a přece "ten dokonalej vizuál", no né. Tak nebuď před kamarády za nekulturního debila, a neopovaž se říct o té trapné, nudné sračce něco negativního, kyž přece koukat na animé a žrát ho i s chlupama je tak in! "0%

Kazišuci (2018) odpad!

Nevtipné, velmi, velmi NEVTIPNÉ. Hodně špatný scénář, a opravdu trapné a nudné. A už jsem zmínil že je to nevtipné? To je u komedie nejhorší prohřešek, když je nevtipná. Fujtajxl! Nejdřív jsem myslel, že dám aspoň jednu hvězdu za paragánský kotoul mamky zpoza komody ke křeslu v hotelovém pokoji, kde se její dcera zrovna chystala mít svůj první deflorační prom-sex, ale nakonec jsem usoudil, že jeden vtipný gag je na 1:40h dlouhou "komedii" opravdu málo, takže zůstávám sveřepě na odpadu! A kdyby na mě ISIS komando mířlo kalašnikovy a musel bych říct ještě jedno pozitivum o téhle sračce, tak bych asi dodal, že alespoň teen postavy se nechovaly úplně debilně ztřeštěně a nelogicky aby vznikaly slap stick situace, jak jsme z teen komedií zvyklí, ale byly svým chováním v naprosté normě a uvěřitelné. Ale to bych byl býval řekl opravdu jen proto, abych si zachránil život. 10%

Easy (2016) (seriál) odpad!

Tak za prvé, tohle dílo je nazýváno chybně antologií, čož dle výkladu slovníku cizích slov znamená výbor z literárních děl více autorů, ale je bohužel celé od jediného autora a to Joe Swanberga. A ten je co se psaní "příběhů" naprostý zoufalec bez talentu a schopnosti zaujmout. Odpudivě nudné, trapné, nezáživné a neinventivní historky, zvláště první dvě epizody ze série 1 mě nezaujaly ani nerozesmály ani jednou, což je další fail, jelikož v jejich záhlaví se píše žánr comedy. Protože však dávám šanci každému seriálu vždy třemi episodami, zhlédl jsem bohužel i část té třetí. Ovšem jen 8 minut protože Swanbegr servíruje opět to co v předchozích dvou, všichni nechutně usměvaví, šíleně v pohodě, hlasití a přeřvávající se, neustále se navzájem objímající, a obnoxiously američtí. Všechny tři episody mě neskutečně sraly naprostou absencí jakéhokoliv příběhu, vzrůša, či vykreslením absolutně nevěrohodných postav a odporně přehrávanými charaktery. Hnus a odpad nejhrubšího zrna. Na Swanberga si budu od teď dávat pozor a religiózně se mu vyhýbat!

Pepa (2018) odpad!

Fujtajxl!

K smrti trapný (2017) (seriál) odpad!

K smrti trapný TV seriál.

Mary a čarodějná květina (2017) odpad!

Slabý odvar a derivát všech předchozích japonských anime. Jedno klišé vedle druhého, včetně postav, animace, příběhu, vše jak přes kopírák. Žádné napětí a překvapivé zvraty. Vše předvídatelné a žádná do děje vtahující atmosféra. Na konci mě už ani nezajímalo, jak to dopadne. K žádné postavě jsem nepojal vůbec žádný vztah, ani kladný ani záporný. Nic mi nepřišlo ani vtipné. Připadalo mi, že se dívám na nepovedenou sátaninu všeho, co již v Ghibli jednou natočili! (I když se jedná o Ponoc). Opravdu velké zklamání.

Tvář vody (2017) odpad!

Fujtajxl! To byl teda hnus. Vydržel jsem tu nudu přesně 20 minut a zkoncoval jsem s tím! Takovej masochista nejsem, abych tomuhle dal celé dvě hodiny. Nesnáším filmy, které jsou nastylizované jak pro děti. Je to o vodní příšeře, a tak vše bude do zelenkava, brčálova a hráškova, včetně zákusků z místní Deli, a zelených očích hlavní protagonistky. Všechny komparsistky čekající ve frontě na píchačky mají garderóbu do zelenkava, aby se náhodou nikdo z diváků nespletl a jasně chápal, že zde půjde o vodu, vodní svět a vodní obludu. Bože! Už jen tahleta levná vizuální debilita mě od samého začátku strašně iritovala, a věděl jsem, že to nedám. Kdo tohle ve filmu pro dospělé vymyslí musí mít IQ dosahující maximálně tak kreativního ředitele reklamní agentury. Navíc ten hnusnej sex a sexuální narážky všude, masturbace ve vaně hned po prvních 5 minutách od začátku, a pak znovu... kdybychom si asi jako náhodou nevšimli, že hned na začátku Hawkins nahá masturbuje ve vaně ve své odporně zasviněné, a jak jinak, než zelené kouplně. No prostě k zblití.

Oslněni sluncem (2015) odpad!

Absolutně nudná, nepřekonatelně pretentious sračka!!! Dodnes se stydím za to, že jsem vydžel skoro až do půle. Hnus!

Galavant (2015) (seriál) odpad!

Něco tak odpudivě trapného s tak nesympatickým hezounsky úlisným hrdinou už jsem dlouho neviděl. Asi se snažili o parodii ale vyšel jim z toho hrůzostrašný brak, ještě horší než původní předloha, kterou chtěli zesměsňovat. A nemyslete si, to já jsem pro každou špatnost a úchylárnu co se kinematografie a TV tvorby týče, jen když je v ní jiskra, náboj, nápad a tvůrčí radost na všech stranách. Pak mě můžete bombardovat debilitami, úchylnostmi a trapností jak je libo (např. Sasha Baron, Monthy Pythoni, 'Allo, 'Allo!, Tracey Ullman, abych jmenoval jen pár...) a já zlůstávám věrným a nadšeným fandou. Tady jsem bohužel nic takového nezaznamenal. Ten první díl jsem opravdu protrpěl, stále doufaje v nějaký zvrat a obrat k opravdové zábavě a nějaké hloubce a pravdivosti, jakou měly třeba díla Monthy Pythonů, která se sice nevysmívala žánru vyprávěnek a mýtů o hrdinech jako takovému, ale celé středověké a prehistorické epoše a lidem a činům té doby, a přitom byli opravdoví, bez přetvářky a snahy o "parodii" za každou cenu, jak je tomu u zoufalého pokusu u téhle katastrofy. Brrr, ani nevím jak jsem ten první díl vydržel až do konce. Jedno je jísté, celou dobu jsem věděl že se k tomuto seriálu již nikdy nechci vrátit, a dodnes, když slyším, nebo vidím někde slovo Galavant a ten debilní hezounkovský ksicht machýrka Sasse, tak se otřepu hnusem. Tvůrci Galavanta si vzali látku hrdinských povídaček, mýtů a pohádek ze středověku dobře vizuálně zpravovaných již v amerických komiksech z 50. let jako Prince Vaillant, se stejnojmený filmem z roku 1954, nebo o 30 let pozdejší Princess Bride (mimochodem další nekoukatelná a nudná odpornost na podobné téma - a samozřejmě jak jinak, americký cult classic...) a dosazením odpudivého hudebního a písňového doprovodu si mysleli, že mají parodii v kapse. Bohužel, je to blbý a lidem se to tudíž líbí, o čemž svědčí jak 90% na Rotten, tak neskutečných 78% zde. Za mě: Fuj, hnus!