Panacek

Panacek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.4.2020  02:09

Bože, proč mě takto zkoušíš? Nenech mne, prosím, uvěřiti, že Dánsko je obydleno z půlky devianty a z půlky kretény. Byla mi ta země vždycky dost sympatická. I když...Andersen...Možná už jim tam jebe z toho zvuku, co ho vyluzuje obnovitelná energie. POZOR SPOILER: bílý kabriolet nepatří nikomu ze zaměstnanců nemocnice.

• 26.3.2020  10:29

Je-li to český film, tak jeden z nejlepších za dost dlouhou dobu. Příběh dává smysl a nemá potřebu vodit diváka za ručičku. Je to slušně natočeno - nevypadá to jak pro TV a chvílemi se objevují momenty jak u Hanekeho, a to nemyslím pejorativně (není to jako lynchování u mladýho Renče a možná to ani není schválně). Herečky ve vedlejších rolích nevyvolávají známý pocit studu z trapnosti (u Rodena, Pechláta, kupodivu Plesla atd. to ovšem dál po česku drhne). A hlavní role! Nevím, jak dopadli Lvi za 2015, ale jestli toho za hlavní roli nedostal Alík (víc Alíků?), tak je něco špatně. Má to dobrej název... Na Barrandov dobrý.

• 28.2.2020  21:12
    Zmizení (2013)

Nechal jsem se, vůl, z nějakého důvodu zmást zdejším hodnocením a zmarnil skoro 3 hodiny života čučenim na film, kde mi všechny postavy bez výjimky byly děsně nesympatické, což ještě zhoršovalo jejich typově nevhodné obsazení (Gyllenhall s tikem jako tajemnej drsnej fízl s asi temnou minulostí? S tím obličejem panny a výrazem przněnýho ministranta?). Kde motivy k jednání všech idiotsky se chovajících pervertů žijících asi kompletně z renty jsou totálně vycucané z prstu. Stejně jako jednotlivé střípky děje, které prostě nemůžou poskládat smysluplný příběh, protože jsou nelogické, odfláklé a časově a místně k sobě nepatří (chtěl se s nima jen tak na chvíli projet?! Kdy, kde, proč?! Jak to, doprdele, jak se to mohlo stát?? Podobný otázky si můžu položit na mnoha místech filmu a uspokojivý odpovědi nenajdu). Kde autoři ze zoufalství vytahujou omšelý berličky jako galerii deviantů, zpovědní tajemství, živý hady a kostry hadů, rozbitý figuríny, opakující se (ale k hovnu sloužící) grafický symboly, temný díry plný zla pod každým druhým barákem, drogy, prasečí hlavy, prach, krev, louhy a pavučiny. Huba a atmosféra: jsou temný a strašidelný (pro mě teda spíš nepříjemný a disharmonický), to ale vůbec nemá oporu v tom, co se ve filmu děje. Asi jako když jsme se v dětství děsili v čistým a světlým sídlištním sklepě kdovíjakým nebezpečím. A je to strašně dlouhý. A jako poslední rána Čechovova píštalka. Jo...a může mi někdo vyslvětlit, proč tolik lidí nachází kvalitu a zábavu(!) v ujetinách tohohle typu – mlčící jehňata, 7, true detective, u nás ta sračka z uhelný pánve. Nepopírám, že to někdy nějakou řemeslnou kvalitu má, ale jakou zprávu o stavu člověka to přináší? Nebere mi to ani rozum, ani cit.

• 24.2.2020  00:17

Tak jo, je to nejspíš pro děti. Proč si ale autoři tolika filmů pro děti myslí, že děti jsou debilnější verze dospělých?

• 22.1.2020  10:26

Protože jsem neměl síly ani touhu hledat hluboký obsahy, skrytý poselství a nevím co, tak jsem viděl jen hrozně nepříjemnej, špinavej a agresivní film (teda půl filmu) . Skoro bych to viděl na odpad, ale ta malá niga na hvězdičku asi byla.

• 18.1.2020  22:13

Film na hovno

• 15.11.2019  12:14

Neskutecne nadabovani oba Jugoslavci. Dokonala prace.

• 15.11.2019  12:01
    Hrdina (2002)

pro mě nesrozumitelné

• 21.6.2018  23:51
    Grošák (1966)

Nefalsovane blbej a odflaklej film.

• 25.3.2018  23:04
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Ubohy pan Kufalt majitelem televize.

• 30.6.2017  16:33
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

Hodne chytre, hodne vtipne a hodne krute. Jako by Woody A. v nejlepsi forme dosahl az na podstatu. Vynikajici...

• 29.11.2016  00:10
    Pustina (TV seriál) (2016)

Potvrzuje se mi obava, ze Severni Cechy jsou jeste tvrdsi oblast nez bratislavska Petrzalka. A to uz je kurva sracka co rict. Toto je opravdicky, nefalsovany realismus, zkratka zivot, jaky vsichni zijeme 27 hodin denne. Jdu si vyhonit do toho zkurvenyho listi.

• 28.1.2016  00:13

An apple a day keeps the doctor away...tento opravdovy americky celavek musel zrat jabka od rana do vecera, pac mel excelentni imunitu, Iñárritu. Rad bych byval v kine usnul, abych nejak rozumne vyuzil vyhrazeny cas, ale nudici se slecna vedle mi desne svitila do oci moudrym telefonem.

• 22.8.2015  23:13
    Andělská tvář (2001)

Nejromantičtější, nejhrdinštější, nejnapínavější a nejdelší film na světě. Měl jsem pocit, jakoby mi někdo strkal hlavu do sudu s pomejema (viděno v nemocničním pokoji v TV, která nešla vypnout ani ztlumit). Teď tu čtu zajímavost: "Režisér filmu Zdeněk Troška uvedl, že snímek považuje za svou "nejlepší filmařinu""...inu, pane Zdendo, možné to je...každopádně jsem rád, že nás varujete předem. Určitě je ale dobře, že nejste chirurg nebo dopravní pilot.

• 9.6.2013  19:11

S US bezpečnostními programy to jde silně z kopce, i ksichty superagentů jsou čím dál děsivější. Zelenej a modrej prášek, vyráběné průmyslově na Filipínách, jako pupek příběhu? Heh...Kolik je na ně asi doplatek v lékárně? Ten na inteligenci bych si pořídil, třeba bych potom líp věděl, jak smysluplně nakládat s časem... Jak byla trilogie s Bournem kompaktní a nadupaná, tak je Gilroyův apendix vodovatej. I toho Mobyho jakoby rozředili napůl s vodou. P.S.: Proč mají všechna auta ve všech bouracích filmech nefunkční airbagy? Nikdy jsem se nad tím nezamýšlel, ale u týhle slátaniny jsem měl spoustu času na kdejakou pochybnost.

• 30.5.2013  23:58

Nechci malovat negra na zeď, ale mám obavu, jestli Bastardi nebyli poslední Tarantinovou předsmrtnou erekcí.

• 8.4.2013  21:20
    Urbanized (2011)

Prapodivná směska nesourodých situací, které jakoby každá přicházely jako upoutávka na svůj vlastní film. A každý z těch filmů by asi dával větší smyl než Urbanized, o kterém se chce říci, že je to - analogicky k sídelní kaši - kaše filmová.

• 21.1.2013  23:55

James Mangold je jméno, pod kterým natáčí Zdeněk Troška v Americe? Nebo jak to vysvětlit?

• 22.10.2012  00:50

Mezi porevolučními československými filmy jednooký trpasličí král. Potěší absence té naší, české laskavosti. Potěší, že závěrečný souboj na ostří nože nasvádí Liška s Macháčkem nebo Polévka s Donutilem. Potěší toho vlastně celkem dost. Překvapí bigotní (= dvoubohý?) katolicismus moravských dětí. Překvapí trpajzl jak z Křesadlova Fialového anachoréty, který na mol ožralý a navzdory krucifixu przní moravské dívky krev a mléko...Není nakonec největším kolaborantem filmu ten malý slovenský herec, který nám vysokým pro radost předvádí trpajzličí klišé jak z nějaké nekorektní komedie? Není to špatný film, ale k tomu, aby byl na vývoz mu něco chybí. Možná by se tomu dalo říkat řemeslo. Ale na Barrandov dobrý...

• 12.5.2012  15:44
    Mikulášovy patálie (2009)

Co, kromě názvu a jmen hrdinů, má tahle splácanina společného s knihami? Holt si zase jednou jakýsi filmový štáb myslel, že spisovatel je vůl a správně to má být takhle. S českým dabingem čistokrevný odpad.

• 17.10.2011  00:35
    Expozitura (TV seriál) (2009)

Scéna, ve který chodí Bydžovská s hovnem v pytlíku a mudruje ostopéro, to je bizárek i na český poměry. To musím poctivě uznat.

• 11.8.2011  21:52

Není každej den posvícení. Že je to jen takový klišé, Woody?

• 28.6.2011  10:41
    Melancholia (2011)

Snad je tam někde ukrytý nějaký metafór, ale že se mi ho nepodařilo odhalit, zůstal mi jen na hranici kýče přeestetizovaný salónní žert bez váhy, jako byla bez váhy i sama Melancholia. A stejně jako nehmotná planeta nevyvolala na moři byť i jen vlnku, ani on nezčeřil mojí poklidnou mentální hladinu. To se mi u LvT většinou nestává. Tři hvězdičky jsou možná až moc.

• 22.1.2011  16:10
    Američan (2010)

Kouká se na to pěkně, ale stejně je škoda, že se hned první den natáčení ztratil scénář. Naštěstí v půjčovně v Castel de Monte měli Jarmusche, Thekla si krapet vybavovala Bruggy a z toho už se dalo při té improvizaci trochu vycházet. ..Hele, Jacku, vypadni na chvíli na venkov a stluč mi tam na koleni nějakou prima opakovací pušku ze starý převodovky. Pro jednu echt osudovou žábu. Dejte si někde na náměstí nápadný kafe, každej u svýho stolu, Jacku, a dohodněte podrobnosti...Počkej na mě za 5 minut u řeky, kotě. Víš přece - tam, jak sme posledně jeli půl dne autem... Vodkrouhni toho lůzra. Třeba vo těch slavnostech tím novým samopalem, ať neděláme zbytečnej rozruch...ale možná, že jsem všechno blbě pochopil a na tripu nebyl scénárista, ale sakumprásk celá Pavlova zločinecká banda. Každopádně budu mít od teď už navždy strach, až se mi na zadek auta přilepí někdo v ponožkách na rychlým skůtru. Ale, jak jsem psal na začátku, s vypnutým mozkem je to hezký na pohled. To ale není úplně typický rys "artových filmů 70.let"...

• 8.1.2011  23:29

Vojáááci! Dělejte vždy to, co je správné...protože tak je to správné! Poslední dobou jsem nějaký bledý. Ale vodou to nebude, Clinte.

• 28.12.2010  10:06

Von ten Trier často a rád tlačí na pilu a tady to dost přepísk. Ještěže my Čechoslováci tu máme pro rozveselení Ouldriče Nouvyho (vedle Victora Laszla další parádní čekoslouvek filmové historie) , tanečníka z Prahy. Mám podezření, že Salma Džežkouva neemigrovala kvůli operaci, ale že jí vypudila StB za to, že pojmenovala svýho syna Džín podle oblíbených kalhot pražských rebelů a muzikálových tanečníků. Ale...zas tak špatný to taky není.

• 28.11.2010  23:16
    Samotář (1987)

Belmondo prudí po barech kontrolama občanek, mlátí svázaný lidi atd., to vše ve skličujících kulisách 80.let (děsivá hudba, ohozy, účesy...) a za doprovodu dvou vymaštěnců z diskopříběhu nevímkolik. Celý se to zdá být natočený pro Němce. Propadák jak prase.

• 26.11.2010  00:39

nok, nok, aneb polodementní soudruh Tau kuchařem v pionýrském táboře Rudý šátek

• 26.11.2010  00:32

Další z parádních čsl.kousků té doby. Dokonce i na Sklenčku a Rosůlkovou je radost pohledět.

• 22.11.2010  13:43

Nemůžu najít výstižný vulgarismus, kterým bych to ohodnotil.

<< předchozí 1 2 3 4 5