Enola Holmesová 2 (2022)

Jasně, je to přehnané, zaměřené na náctileté, takže rozhodně nejsem cilovka, ale já se překvapivě naprosto skvěle bavil. Má to skvělou výpravu, vynikající herce, vtip, napětí a stáje se něco děje. Chemie mezi Enolou a Sherlockem prostě skvělé funguje. Ano, místy to jde do absurdna, ale to se dá čekat a neruší to tak moc aby mi to kazilo zážitek. Vlastně třeba útěk v režii feminiszickeho komanda byl hodně vtipný. Spíše netflixovský woke občas působí jak pěst na oko. Každopádně, na žánr, velmi pěkných 70 %

S tebou nikdy (2023)

Docela milá klasická romantická komedie, která se neuchyluje nastesti k fekalnimu humoru. Nepřekvapí, ale příjemné se na ni kouká. 6, %

Enola Holmesová (2020)

Překvapivě pohodová vtipná a ne až tak přehnaná oddechovka, nadprůměrných 60 %

Fallout (2024) (seriál)

Hry jsem nikdy nehrál, ale samozřejmě znám základní příběh těchto her. Tenhle seriál mi tak velmi pěkně rozšířil povědomí a jde na to opravdu dobře. Pominuli opravdu skvělé zpracování světa a bombastickou vizuální stránku, tak i příběh je dostatečně zajímavý na to, aby vás udržel, především v druhé půlce seriálu, v napětí a donutil si pustit další díl. Sledovat hned několik hlavních hrdinů a jejich paralelní odhalování dávno pohřbených tajeství hned z několika pohledů a dokonce i v různém čase, je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. V závěru se tak trochu vše otočí o 180 stupňů, ale to se dalo vcelku čekat, stejně jako to, že si tvůrci nechají dvířka k další sérii, v tomto případě píš pěkně rozevřená vrata. Rozhodně příjemné překvapení, i když událostí roku bych to nenazýval. Bez nostalgie tedy slušných 75 %.

Sváteční rande (2020)

Jako, co říct? Dobrý nápad, ale scénář místy dost drhne. A vůbec prostě nevyužitý potenciál, protože ze základní premisy vlastně nevznikl snad jediný vtip, scénka, nedorozumění. Jako by nevědělí, jestli chtějí točit další Pelíšky a nebo Kamarád taky rád. Prostě, ač mám romantické komedie moc rád, dokonce i ty hloupé a snesu i trochu toho obhroublejšího humoru, dává-li v rámci děje smysl, tad tady to šlo uplně mimo mě, porotože úplně zapomněli, že by vánoční romantika měla být, krom trapných scének a klišé, taky trochu milá a romantická.   40 %

Ptáci stěhováci (2023)

Na mě to bylo místy až moc šíblý, nebýt tak natěšený z hodnocení tady, možná bych to viděl i malinko jinak, ale takhle vcelku zapomenutelny průměr. Začátek ale fakt skvělý. 60 %

Oppenheimer (2023)

Asi jsem od toho tak nějak, po tom všem rozruchu kolem, čekal víc. Nemůžu ani říct, co mi přesně vadilo, protože nic takového tam není. Spíš se jen nedostavil ten pocit nadšení. 70 %

Zúčtování (2016)

Skvělá jízda od začátku do konce. Napětí by se dalo krájet, ať už pramenící z neznámého původu hrdiny, nebo z případu do kterého se zamotal. Na mě až moc dlouhá a málo uvěřiteln závěrečná bitka, ale jinak skvělých 90 %

Vidláci (1997)

Film na který se rád jednou za čas podívám, asi i proto, že stárne tak nějak pomaleji. Úvod trochu přestřelili, ale pak je to příjemná pohodová komedie. 70 % s tím, že jsem to viděl už tolikrát, že prostě tu 4. hvězdu dát musím :)

Obchod za rohem (1940)

Viděl jsem znovu po letech Lásku přes internet a všiml jsem si snad poprvé poznámky Schuylera Foxe (dědeček), o dopisování, tenkrát ještě bez internetu. Chtěl jsem si tak doplnit vzdělání a musel tenhle film vidět. Překvapilo mě jak moc je to jiný film, protože se dá říci, že společnou mají jen základní kostru, co by se dala popsat jedinou větou. Dá se říci, že zůstáváme značně na povrchu a postavy k nám ani  nepromlouvají svým vnitřním hlasem a ani z obsahu dopisů se moc nedovíme. Je to spíše situační komedie, která sleduje osudy několika postav, které spojuje zaěstnání v jednom krámku. Celkově ale spokojenost, 70 %