pepa3rd

Pepa L

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 21.10.2018  00:10

Asi až moc velké překvapení, protože díky popisu filmu jsem očekával něco hodně jiného. Režisér zvolil ve všech ohledech doslova minimalistické formu. Místo hudby zní v celém filmu jako kulisa rušná křížovatka, statické záběry kamery na betonové zdi, doplněné drobnou postavou zabíranou od pasu nahoru. Strohé dialogy, kdy nejčastěji jedna postava druhé diktují nekonečné řady čísel a jediné napětí pramenící z toho, že čekáte, kdy se něco začne dít. Dej prozrazený v popisu filmu je úplný a tvoří jen dokumentární kulisu bez jakékoliv dramatické složky. Kdybych šel na dokumentární film, asi bych hodnotil lépe, ale takhle to bylo pro mě trošku moc velké překvapení, hlavně díky nevhodné presentace. Jako alegorie současné populace se skloněnou hlavou a mobilem v ruce by to fungovalo lépe.

• 3.6.2018  00:52

Sice tu vrší jeden nesmysl na druhý, ale nějakým záhadným zupůsobem je to tady tak nějak jedno. Prostě šílená akční podívaná, která by si mohla v ledčems podat ruku s prvními Muži v černém. První díl se mi líbil víc, ale ani tohle není tak uplně ztráta času. 65 %

• 19.11.2017  00:11

Vynechte padoucha a těch dest minut, kdy jsou na scéně žluté tic-tacy jsou dokonalé. Přesně těch deset minut, protože jak všichni víme, věnovat jim více času nebyl dobrý nápad ;). Prostě jednička je jednička. Zde jen průměrných 50 %.

• 19.11.2017  00:07
    Mimi šéf (2017)

Z počátku mi to přišlo děsný, zmatený, přestřelený, nekorektní a brojící proti těm nádherným štěňátkům! Nakonec jsem se ale docela bavil a i když to jelo podle předem očekávaného scénáře, jak tužka podle pravítka, těch 50 % si to zaslouží. PS: ono to fakt mělo jen 90 minut?

• 17.11.2017  22:34

Nepřekvapí, neurazí. Nic, co by tu už čtyřikrát nebylo. Lepší jak trojka, což ale vlastně není zase tak velká chvála. Jinak vše podle osvědčeného (čti ohraného) scénáře. Jack uteče ze šibenice, přičemž nakrkne Anglány, zachrání u toho jednoho fešáka a jednu dámu v nesnázích, a všichni se, s Anglány, ostatními piráty a nějakou tou zombí lodí v patách, vydají hledat další legendární poklad. Teď už jde jen o to, jak moc dobře se podaří vymyslet epizodní příběhy a prošpikovat nějakým tím povedeným vtípkem. Tady to docela šlo. 50 %

• 17.11.2017  10:30

Taková spidermanovská střeštěnost, bez hlubšího motivu, ale kdo by něco takového dnes u komiksu čekal, že :). Tady aspoň chápu, proč tahle nová verze vznikla. No a musím uznat, že jako teenagerovská komedie nakonec docela pobaví. Slušných 60 %

• 22.10.2017  22:51

Takový trochu zvláštní dokument, který se obejde bez doprovodných komentářů, nicméně natočený vtipným a zajímavým způsobem. 60 %

• 22.10.2017  22:47

Slavný spisovatel, jehož dílo i myšlenky mají snad co říci, ale, alespoň dle tohoto filmu, žil veskrze nudný život. Ano, z filmu si člověk odnese, že se nechtěl, i přes svůj židovský původ, jednoznečně vyhradit vůči situaci v Hitlerovském Německu a bránil se strčit všechny do jednoho pytle a ano, pomáhal zajišťovat viza, ale to je na film zatraceně málo. Většinou se o tom všem jen mluví, bez využití prostředí, bez využití dramatické vložky, bez překvapení, bez emocí, bez zájmu. Chvílema jsem uvažoval, že i sledovat kynutí těsta by byla větší zábava. Festivaly jsou pro zvláštní typ diváků, mám je rád, ale tohle bylo na mě moc. 30 %

• 4.9.2017  16:48

Vcelku průměrná, tak trochu romantická komedie, která nevymetá všechny klišé žánru. Nic u čeho bych se válel smíchy nebo se musel hluboce zamyslet. Přesto jsem byl docela zvědavý, jak to dopadne. 50 %

• 4.9.2017  16:35

Scénář akční počítačové hry, podle kterého někdo omylem natočil film. Příběh je scénáristovi v podstatě ukradený, stejně jako osudy jednotlivých postav a jde jen o to, aby se tu hodně skákalo, sekalo, sem tam něco explodovalo a mohly se pronášet ohrané věty jako "Zvládneš to?", v krátkých vypjatých pauzach mezi davovýma scénama, které je možné snímat roztřesenou kamerou, jenž do toho zmatku na plátně vnese ještě víc zmatku. To co kdysi tak skvěle zafungovalo u Zachraňte vojína Rayena... prosím, zapněte konečně zase stabilizaci ať aspoň z těch soubojů něco máme. Snadno zapomenutelných 40 %

• 4.9.2017  16:26

Člověk jen těžko věří, že je dle skutečné události. Jestli ano, tak si Saliya zaslouží všechen obdiv. Jinak je to vcelku příjemně plynoucí romantická komedie. 65 %

• 5.8.2017  18:02

Až téměř neuvěřitelný příběh, na základě skutečné událoti, natočený velmi emotivním způsobem, v barvách evokujících 40. léta. První půlka filmu mě doslova nadchla, ale pak se to kouzlo a napětí postuplně lehce vytrácelo, úměrně tomu, jak film začínal pomalu tlačit na city, nejspíše trochu víc, než by měl. Film tak nějak nakonec proplul a pluje dál, aniž by zanechel cokoliv v mé mysli a za pár dní z něj nezůstane nejspíš vůbec nic. Narozdíl od v určitých ohledech podobných Bídníků 20. století, kteří u mě stále vedou. Přesto film stojí za zhlédnutí. Slušných 69 %

• 5.8.2017  17:46
    Dunkerk (2017)

Jak něco tak komplikovaného, může být zároveň tak jednoduchého. Jen tři samostatné příběhy, které se prolnou v jednom osudovém momentu a všemu tomu zdánlivému počátečnímu chaosu dají najednou jasný smysl. Nejsou tu monumentální bitevní scény, nestojí tu proti sobě tisícovky vojáků, letadel a tanků. O co děsivěji pak ale působí zvuk náletu jedné jediné štuky, když čekáte na přeplněné pláží a v ruce držíte v tom nejlepším případě jen obyčejnou pušku. Napínavé od začátku do konce a především za druhou půlku, jedinečný střih a práci s časem, napoprvé, jednoznačně zasloužených 80 %

• 5.8.2017  17:36
    Balerína (2016)

Moc milý, dětský a snad až příliš přímočarý příběh, ale moc hezky se na to kouká, i když po prvních desti minutách v podstatě odhadnete vše až do konce. I tak to ale stojí za to 70 %

• 6.7.2017  17:28

Konečně dospělý film, který důstojně zakončuje kvalitativně dosti nerovnoměrnou sérii. 75 %

• 6.7.2017  17:25

Tohle je opravdu naprosto zbytečný film, který se snaží stavět na osvědčeném kontextu prvního dílu, ale selhává v tom nejpodstatnějším. Je tu naprostá absence humoru. Ani jednou jsem se nezasmál, ani jedinému pokusu o vtip. Raději si pustěte znovu jedničku. 20 %

• 17.6.2017  20:41

Na rovinu říkám, že jsem to čekal mnohem horší, obzvlášť vzhledem k tomu, jak dopadl v poslední době téměř každý remake slavného filmu tragicky. Tohle je vlastně docela povedený western, kterému nelze příliš vytýkat a i několik těch scénáristických chybiček se dá odpustit. Snad jen vykreslení postav mohlo být detailnější, protože, a tady se neubráním srovnání, smrt některých z nich se mě zdaleka nedotkla tak, jak by měla. Na druhou stranu se aspoň nekonal pohádkový happyend. Tak jako tak, klasika stále vede na plné čáře a tak nemám nejmenší důvod, podívat se kdy znovu na tuhle novou verzi. Lehce nadprůměrných 60 %

• 29.4.2017  18:33

Těžko říci proč, ale uplynul týden a já si skoro nepamatuji o čem tento film byl. Už při jeho sledování jsem byl trochu v rozpacích, když moje nadšení střídalo vychladnutí a opět znovu a znovu ... nakonec se mi ani do hodnocení nechtělo a čekal jsem pár dnů a ... dopadlo to takto. Vzpomínky vybledly a ve mně z toho filmu nezůstalo téměř nic, snad krom pár vizuálních odkazů, které ale nevybavují žádné emoce. Skvělá animace a vizuální zpracování, příběh lehce naivní, až příliš předvídatelný, zajímavé postavy a pár dobrých a vtipných momentů. Za půl roku ale tohle všechno zmizí v zapomnění, jako většina jen lehce nadprůměrných filmů. 60 %

• 17.4.2017  16:19

Z prvního dílu si pamatuji jen to, že se mi líbil. Ten druhý je poctivé akční krimi, ale snadno zapomenutelné, protože snadno zapadne mezi záplavu podobných filmů, u kterých si za pár týdnů ani nevzpomenu, jestli jsem je viděl. 55 %

• 17.4.2017  00:44

Neskutečný příběh natočený bez patosu, klišé a citových výlevů. Zvolený způsob vyprávění reflektuje skutečnost, že většina lidí si to pamatuje a ví, jak vše dopadne. Přesto v retrospektivách s napětím sledujeme každou další minutu v očekávání toho co se stane. Povedený scénář, režie, střih, umírněná stopáž a v neposlední řadě i herecké výkony. Tomuhle prostě chcete věřít. Zasloužených 85 %.

• 16.4.2017  20:29

Oddechovka ve starém stylu ve staré době :). Pěkné hlášky, slušná akce, trochu pokulhávající zápletka, ale jinak solidních 70 %

• 16.4.2017  11:39

Polynéská legenda jako předloha pro disneyho animované dobrodružství? Proč ne. Nezvyklé, exotické a neokoukané prostředí nádherných ostrovů oceánie, neznámý příběh na kterém je postaveno dobrodružství v né tak zcela tradičním schematu, mě dokázalo upoutat víc, jak tradiční pohádka o princeznách. Upřímně, bylo to osvěžující, moci se opět jednou upnout k samotnému příběhu a nečak jen na prvoplánové vtípky, které vyplňují jinak nudný příběh. Né, že by tu nebyly, ale byly takové ... příjemné. 80 %

• 14.4.2017  19:53

Slušný animák, kde jsem se sem tam i docela zasmál, ale nic, co by tu nebylo pětkrát do roka. Snadno zapomenutelné, takže jen lehce nadrpůměrných 60 %

• 14.4.2017  19:49

Ten film směřuje k jedinému bodu v závěru, který plynule přechází v začátek epizody IV, což je fascinující, stejně jako odvážné finále, které bohužel sráží skutečnost, že jednotlivé postavy jsou nám vlastně naprosto cizí. Tím pádem se nás jejich osud zdaleka nedotýká tak, jak autoři zamýšleli. Navíc občas nad stupidními dialogy i hloupými rozhodnutími kroutíte hlavou v tomhle filmu častěji, než je zdrávo, takže ani slušné finále nevytáhne tenhle film nad lehce nadprůměrných 65 %.

• 9.4.2017  17:20
    Ben Hur (2016)

Naprosto zbytečný film, který vynechává, přetváří, digitaluzuje a ve výsledku v podstatě nezanechává v člověku naprosto žádné emoce spojené se samotným dějem. 30 %

• 5.4.2017  10:14

Moc hezky udělané, nicméně, oproti animované verzi, jsou mluvící skříň a svícen, tak nějak méně uvěřitelné a já tak častěji myslel právě na to, než na vlastní příběh. 65 %

• 18.3.2017  20:17

Místy velmi silné momenty střídá plonková vata, ale o jen lehce nadprůměrném hodnocení tohoto filmu nakonec rozhodl až závěr, který tak nějak vyšuměl do prázdna. Škoda, protože podobně laděné filmy mám velmi rád. 60 %

• 5.3.2017  19:57

Další tříhvězdičkový film, který atakuje čtvrtoui hvězdu, tento týden. Dobrý nápad, skvělé zpracování, stejně jako herecké výkony. Co mi chybělo? Možná aby se mi to víc dostalo pod kůži. Jinak nemám co bych vytýkal. 70 %

• 5.3.2017  19:55

Rozhodně zajímavá změna v poměrně plochém světě komiksů. Spíš je škoda, že se do tohoto, docela odlišného, světa opět rozhodli míchat ostatní superhrdiny. Jinak skvělé herecké obsazení, triky i vizuální zpracování, které tady, u magie, dokonce dává smysl. 70 %

• 5.3.2017  09:20

Vlastně jsem byl docela mile překvapen. Scénář sice v hlavní dějové lince lehce pokulhává, ale naštěstí to napravuje v dílčích epizodách, kterým nechybí napětí, akce ani humor. K tomu tradičně skvělé trikové efekty, celkové zpracování a posádka, která dělá čest svému jménu nejen hereckým výkonem. Za mě výborných 70 % a jestli si to pustím znovu, třeba půjdu na čtvrtou hvězdu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28