Oppenheimer (2023)

Asi jsem od toho tak nějak, po tom všem rozruchu kolem, čekal víc. Nemůžu ani říct, co mi přesně vadilo, protože nic takového tam není. Spíš se jen nedostavil ten pocit nadšení. 70 %

Zúčtování (2016)

Skvělá jízda od začátku do konce. Napětí by se dalo krájet, ať už pramenící z neznámého původu hrdiny, nebo z případu do kterého se zamotal. Na mě až moc dlouhá a málo uvěřiteln závěrečná bitka, ale jinak skvělých 90 %

Vidláci (1997)

Film na který se rád jednou za čas podívám, asi i proto, že stárne tak nějak pomaleji. Úvod trochu přestřelili, ale pak je to příjemná pohodová komedie. 70 % s tím, že jsem to viděl už tolikrát, že prostě tu 4. hvězdu dát musím :)

Obchod za rohem (1940)

Viděl jsem znovu po letech Lásku přes internet a všiml jsem si snad poprvé poznámky Schuylera Foxe (dědeček), o dopisování, tenkrát ještě bez internetu. Chtěl jsem si tak doplnit vzdělání a musel tenhle film vidět. Překvapilo mě jak moc je to jiný film, protože se dá říci, že společnou mají jen základní kostru, co by se dala popsat jedinou větou. Dá se říci, že zůstáváme značně na povrchu a postavy k nám ani  nepromlouvají svým vnitřním hlasem a ani z obsahu dopisů se moc nedovíme. Je to spíše situační komedie, která sleduje osudy několika postav, které spojuje zaěstnání v jednom krámku. Celkově ale spokojenost, 70 %

Láska přes internet (1998)

Někdo by snad dnes mohl říct, že na dnešní dobu je děj utahaný, ale já říkám, že jen příjemně a mile plyne časem ... 90 %

Velryba (2022)

Tak tohle bylo rozhodně překvapení a těžko uvěřit, kam se Brendan za ty roky posunul či přesunul? Z akčního hrdiny a bláznivých komedií k takovéhle charakterní roli. Celý film stojí právě jen a pouze na jeho výkonu a je to asi to jediné, co mě opravdu zaujalo. Jinak je to od začátku těžce ztrozkotanecké a jen těžko se toho pocitu v průběhu filmu zbavujete, obzvlášť, když se vlastně film v tomto ohledu nikam neposouvá. Jen a pouze pomalu odhalujete střípky celé skládačky a tím pozadí celé tragédie. Za skvělý výkon Brendona slušných 70 %

Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (2022)

Přiznám se, že jsem tak nějak čekal animovanou podobu předchozích hraných filmů, kde především ten první, považuju za naprosto geniální převedení krátkých příběhů na filmové plátno. I když jsem tady pár epizodiček dostal, je to spíše hraný historický dokument a já měl dost problém se přepínat mezi oběma žánry. Nepopírám, že mě film donutil kouknout na wiki a zajímat se o život obou hlavních aktérů, ale není to nic, z čeho bych byl unešen. 65 %

Doktor (1991)

Kdysi jsem tenhle film viděl v televizi v českém znění a roky jsem se ho snažil sehnat s dabingem, bohuže neúspěšně. Dnes jsem byl ale rád i za původní znění s titulky, protože jsem si sledování opravdu užil. Tak skvěle zvládnuté prozření postavy na mě velmi zapůsobilo a Jackovi jsem věřil každé gesto. Skvělý film. 85 %.

Hodní hoši (2019)

Tak tohle bylo pekvapení, už dlouho jsem se u něčeho tak nenasmál. Ano, je to místy vulgární, ale tak nějak mile. Určitě se na to ještě někdy podívám. 70 %

Barbie (2023)

Začátek jsem si docela slušně užil a podle všeho co jsem četl všude v médiích se těšil na pořádnou jízdu... a tohle mělo být jako co? Vtipy postupně vymizely, interakce s reálným světem vyšla v podstatě naprázdno a  povrchní moudrost na úrovni sdílených, zdánlivě hlubokomyslných, facebookových příspěvků předkládajících ty skutečné pravdy o životě, nemůže uspokojit snad ani toho, kdo tyhle příspěvky na fb sdílí. Nakonec vše tak nějak vyšumí do ztracena, jedna povinná tečka na závěr a konec. Nebýt skvělých herců a slušných hudebních čísel, tak jdu s hodnocením ještě níže. Takto průměrných 50 %

Ovládací panel
8 bodů