pepa3rd

Pepa L

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 24.5.2020  19:40

Je to škoda, taková škoda, říkal jsem si skoro celý film, abych pak i přes to všechno zklamání cítil v závěru slzy dojetí. Ten příběh prostě nemá hlavu a patu. Skoro celý film je to cesta od nikud nikam, epizoda za epozodou vyplňující čas. Temná strana síly znovu vymění skoro všechny figury, sem tam někdo převlíkne kabát a na scéně se objeví pár postav z původní trilogie. Je vyslovena spousta patetických hlíšek, u kterých člověk otáčí oči v sloup, tedy když je zrovna nepřivírá nad dalšími nesmysly, které se na plátně odehrávají. Technická stránka, té není co vytkonout a Daisy Ridley i Adam Driver byli i přes mou původní skepsi skvělí a člověk jim ty emoce věřil. Jen škoda, že se vývoj jejich vztahu odehrával doslova na dětském hřišti. Nevěřím, že scénáristi měli jednotnou a jasnou vizi od začátku příběhu poslední trilogie, protože jinak by tohle nemohlo vzniknout. Je to škoda, taková škoda, že si prostě na závěr neřeknete "Wow, to jsem nečekal, ale teď mi to všechno do sebe zapadá". Skončila jedna sága, nemůžu říci, že slavně, ale i tak zamáčknu slzu dojetí a právě díky ní dávám i tu třetí hvězdu. 60 %

• 26.4.2020  22:42

Příjemně plynoucí, napínavé, nekonfliktní, 75 %.

• 19.4.2020  13:47

Lehce komediálně laděné, ale svou podstatou vážné romantická drama. Ta pozitivní energie hlavní hrdinky musí nakazit uplně každého, ačkoliv z počátku byla spíš na zabití a já se bál scénáře ve stylu Last christmas . To se naštěstí nekonalo. Takto vynikajícíh 75 %

• 18.4.2020  12:42

Dvě třetiny filmu si člověk v podstatě jen říká, co autor tímhle sleduje. Celou dobu se nic moc neděje, aby pak v závěru šlápli do pedálu a udělali z toho asi na patnáct minut skutečně zajímavý film (ovšem nikterak originální). Vánoční klasika z toho určitě nebude, i když, paradoxně, druhé sledování by mohlo být o něco zajímavější. 50 %

• 15.3.2020  22:15

Když jsem viděl první díl, byl jsem nadšený a hned druhý den jsem si to pustil znovu. U toho druhého jsem na něco podobného jen marně čekal. Nedá se říct, že by to bylo zlé, aspoň ne pro děti, které zde najdou své oblíbené postavičky, spustu gagů a nějaký ten vtip. Technicky dokonalé, ale dějově je to jen dvakrát nastavovaná kaše a ani písničky si nebudete pobrukovat. Celkově zklamání. 55 %

• 18.2.2020  20:39
    Vlastníci (2019)

Z počátku skvěle rozjeté, aby se to celé postupně začalo ztrácet v přílišné karikatuře jednotlivých postav, která by nevadila, pokud by i nadále udržela úroveň humoru na slušné úrovni. Pointa na konci a vlastně i titulková tečka hodnocení opět zvedá, nicméně celkově nic, co bych chtěl vidět znovu. Přesto nadrpůměrných 65 %

• 14.2.2020  22:59
    Spojenci (2016)

Místy se dost vleče, ale jinak lehce nadprůměrný romanticko-valečno-špionský film. 60 %

• 20.1.2020  16:53

Vcelku příjemně laděná komedie na trochu vážnější téma. 70 %

• 5.1.2020  13:32

Německé komedie občas docela příjemně překvapí a tohle je takový případ. Není to až taková legrace jako některé jiné, ale rozhodně zajímavý nápad a slučné zpracování. 65 %

• 4.1.2020  17:24
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Hodně mě překvapuje, kolik lidí hodnotí negativně způsob vyprávění v rozdílných časových rovinách. Mně se naopak moc líbil a časové sesazení, kdy jsem si vše mohl poskládat z různých náznaků a narážek, mě nadchlo. Je to jedna ze zajímavých součástí seriálu a přibližuje jej ještě blíže předloze. Navíc jednotlivé linie hlavních postav se samy o sobě odvíjely přísně chronologicky, takže v tomto ohledu jsem necítil sebemenší problém. Pomáhá tomu i sympatické obsazení hlavních postav, takže nevadí přeskakování mezi jejich příběhy. Na Yen jsem si musel trochu zvykat, protože v některých scénách působí v rozporu s mou vizí, ale v jiných ji naopak plně naplňuje. Ciry se pořádně projeví až v dalších sériích, ale zatím se mi líbí. Geralt je tak na polovině cesty mezi knihou a hrou. Nemusel by to být takový kulturista a nejvíc mě kupodivu irituje, jak mu díky tomu divně trčí na zádech meč :). Povahově je ale téměř přesný. Marigolt je síce jiný vzhledem, ale jeho charakter je správně milý i otravný současně. Jen vztah s Geraltem mi přijde zbytečně konfliktní, obzvlášť proto, že jen málo prostoru je věnováno vzniku jejich přátelství. U ostatních postav obsazení sedí tu více, tu méně, jen občas zarazí poněkud násilně vložené kulturní obohacení slovanského prostředí, které by nevadilo v případě, kdy by dávalo smysl, např. exotičtí Zerikánci. Tady je bohužel až příliš vidět, že tvůrci seděli dlouho do noci a diskutovali nad tím, kde podobné typově i rasově nelogické obsazení udělá nejmenší škody a současně dostatečně utiší, sice menšinové, ale o to hlasitější skupiny. Berme to tedy jako více či méně snesitelný kompromis za seriál s velkým rozpočtem a multikulturním cílením, ačkoliv ... driádám by jistě jakožto obrazu rusalek ty rusé vlasy slušely více :). Výprava je povedená, stejně jako perfektní choregrafie bojů. Geraltovi prostě věříte, že se se zaklínačem normální člověk nemůže rovnat. Trochu horší je to s CGI triky. Nicméně na úroveň Xeny bych je nestavil. Pokud je boj v šeru a správně sestříhaný, dala by se hororová atmosféra krájet. Tam kde musí s triky na světlo, je to o poznání horší (čert, drak). Stále jsme ale v televizním seriálu a v první "nejisté" sezóně. Další série na tom mohou být již rozpočtově lépe. Ohledně adaptace příběhu. První díly jsem byl trochu zklamaný a hlavně u druhého příběhu mi přišlo, že nepochopili zcela smysl. Od třetího do šestého dílu je to ale taková jízda, že se mé obavy rozplynuly a sledování jsem si užíval už bez obav. Trochu slabší pak bylo snad jen setkání Geralta s drakem. Každopádně, úroveň mého očekávání další série je vysoká a za tu první dávám slušných 75 %

• 3.1.2020  02:28
    Aladin (2019)

Teda, já fakt čekal průšvih a nakonec sem se ještě skvěle bavil. Je to bláznivé jako originál, ale současně ne tak ulítlé, aby to v hrané verzi bylo neuvěřitelné nebo dokonce trapné. Všeho je tak akorát včetně pisniček a povedených hudebních čísel. Přidejte k tomu skvěle vybrané herce a já dávám bez váhání 80 %.

• 21.12.2019  17:23
    Marta a Věra (TV seriál) (2014)

Jednoduché, ale místy, hlavně v první sérii, jsem se fakt hodně nasmál. 60 %

• 17.12.2019  20:49

Moc hezký návrat do dětství v dospělém kabátku. Má to kouzlo původní animované pohádky a současně je to uvěřitelné. 80 %

• 19.11.2019  20:34

Jednoduché, ale zábavné, tak trochu ve stylu Ranče U Zelené sedmy. 60%

• 31.10.2019  20:21
    Yesterday (2019)

Fakt super nápad, z počátku to i pěkně ubíhalo, ale pak se děj tak nějak začal táhnout až do samotného konce. Příjemná oddychovka, ale vlastně nic co by si člověk měl pamatovat. 60 %

• 30.9.2019  06:43

Napínavých 80 %

• 29.9.2019  21:00

Hodně jsem přemýšlel zda tři nebo čtyři hvězdy, ale předchozí díl mě prostě překvapil, bavil a svým způsobem i dojal. Tady jsem se jen docela bavil vcelku preplacanou poctou každé z postav. 70 %

• 25.9.2019  12:06

Kdyby celý scénář nejel podle stokrát použité šablony, byla by ta čtvrtá hvězda jistá. Vše ostatní bylo skvělé. 65 %

• 6.9.2019  22:56

Pomalý a současně trochu šílený rozjezd, ale nakonec docela zajímavý film, který nezklouzl nikam mezi otřesné studentské radobykomedie. 60 %

• 10.8.2019  14:46
    Shazam! (2019)

Náhodou, slušná sranda :) 65 %

• 1.6.2019  21:09

Po přečtení některých komentářů jsem to tedy čekal mnohem horší. Chybí tu finále, na které si musíme počkat, ale nemůžu říci, že bych usínal a nudil se. Stále je tu na co se koukat, takže za ten fungující živoucí svět, 60 %

• 1.6.2019  21:07

Docela zajímavý návrat do starého známého světa vlastně u plně jinak, 70 %

• 12.3.2019  23:20

Neurazí, ale ani nenadchne. Občas jsem se zasmál, ale asi méně, než bych si přál. 60 %

• 24.2.2019  17:08

Nebylo to tak šílené, jak jsem si myslel, ale na druhou stranu mě to nepřekvapilo ani mile. 50 %

• 21.2.2019  18:36

Není to už taková legrace, jako v prvním díle, ale i tak nadprůměrný animák. 65 %

• 21.2.2019  18:34

Úžasný zážitek, vidět to v kině. Nebudu tu opakovat ostatní. 90 %

• 21.2.2019  18:30

Super začátek, přes ploužící se prostředek až k očekávanému závěru, který to svým způsobem, především u něžného publika, zachrínil. Upřímně se musím přiznat, že bych to v polovině filmu asi vypnul (sólová dráha Alli), protože mě příliš neoslovil ani příběh, ani hudba (s výjimkou ústřední písně). Nicméně, dokoukal jsem a tak aspoň mohu s čistým svědoím hodnotit. 55 %

• 21.2.2019  18:23

Tenhle film, přes mé očekávání, nestáhl sérii až na úplné dno a zařadil bych ho kvalitativně dokonce někam mezi jedničku a dvojku, čemuž odpovídá i hodnocení. Místy docela vtipné nápady, ostatně jak to může dopadnout, když se Bean, pardon Johny English - agent v důchodu, vrátí do přetechnizovaného světa. 50 %

• 21.2.2019  18:19

Nebylo to vlastně vůbec tak špatné, ale prostě jen průměrné. 50 %

• 16.2.2019  18:43

Mnohokrát k vidění v různých variacích. Není to rozhodně ani nejhorší ani nejlepší verze. Rozhodně ale docela zábavné a kupodivu to není trapné a sem tam se i zasmějete. 60 %

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29