pepa3rd

Pepa L

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 21.2.2021  22:04

Vlastně jsem nikdy neuvažoval o tom, že by šerm v Evropě mohl být o mnoho víc, jak bušení mečem do plechů. I když jsem věděl o bojových školách, nedokázal jsem si aboslutně představit, jak takový boj mohl vypadat. To, že se vlastně jedná o fantastické bojové umění mě ani ve snu nenapadlo. 90 %

• 18.1.2021  20:06
    Terminál (2004)

Příjemné pokoukání, zajímavý příběh. 70 %

• 16.1.2021  22:15

Za nic neříkajícím názvem se skrývá překvapivě příjemný film o kulturních rozdílech a predsudcich, který toto téma pojímá s lehkým humorem a v silně sportovním duchu. 70 %

• 29.12.2020  19:56

Ucházející, ale snadno zapomenutelná pohádka, nevybočující z šedého průměru, takže 50 %.

• 4.12.2020  22:16
    Jentl (1983)

Skvělý příběh, skvěle vyprávěný, skvěle zahraný a skvěle zazpívaný. 80 %

• 3.12.2020  22:16

Prostě jen pomalu ubíhajici příběh dvou naprosto rozdilnych lidí, kteří se i přes to všechno do sebe zamiluji. Bez představitelů hlavních rolí by to dnes bylo nejspíš k uzoufání nudné, ale právě herecké výkony i po letech téhle film podrží nad hladinou. 65 %

• 19.11.2020  22:14

Kdysi jsem se hrozně smál, ale po těch letech jsem z toho díky očekávání docela zklamaný. Prostě je to bláznivá komedie s pár dobrými gagy. 50 %

• 14.11.2020  21:17
    Dva v tom (1995)

Tak tohle bylo po letech na mě moc. Po docela bláznivém začátku a slušném uklidnění v prostřed, to šílený konec zase pohřbil. 40 %

• 13.11.2020  21:52

Takova pohádka osmdesátých lech. Záleží na tom, jak moc má člověk chuť se ponořit do nostalgie. Hezký a zajímavý pribeh, který ani dnes neurazí, když se člověk povznese nad šílené účesy té doby :) 60 %

• 12.11.2020  22:58
    Notting Hill (1999)

Nestává se často, že si u nějakého filmu pamatuji jen to, že se mi moc nelíbil a když se k němu po dvaceti letech náhodou dostanu, jsem překvapen hned dvakrát. Jednak vůbec nevím jak to dopadne a jednak jak je to skvělá romantická komedie. Možná to je tím, že jsem díky filmům z posledních let ztratil averzi k Hugh Grantovi a ten jeho nesmělej vykulenej kukuč se k téhle roli naprosto dokonale hodil a i Julie tu byla prostě vynikající. 75 %

• 9.11.2020  22:10

Dlouho mě tenhle film míjel a vlastně jsem si myslel, že jsem ho kdysi viděl. Není tomu tak a když jsem si přečetl o čem je, těšil jsem se na černou komedii, ale na dnešní dobu je to už asi v tomto ohledu trochu slabé kafe. Jinak docela příjemná romantická komedie. 60 %

• 26.9.2020  21:13

Když to vemu kolem a kolem, ono se toho v tomhle filmu zase tak moc dramatického neděje. Stále jsem čekal, kdo se pokusí Florenc obrat nebo jinak podvést, ale o tom tenehle film není. Přesto mě bavilo sledovat tenhle lidký příběh o jedné ženě, která měla obrovské srdce a hudební hluch :). 60 %

• 26.9.2020  21:02

Pohodová, ke konci trochu kostrbatá, romantika s nostalgickým nádechem. 60 %

• 8.9.2020  12:28
    Šarlatán (2020)

Skvěle postavené drama, které představuje v podstatě neznámou postavu naší minulosti. Přiznávám, že asi jako většina diváků, jsem až do včerejška o Mikoláškovi naprosto nic neslyšel a téměř celý příběh jsem si s napětím užíval. Líbil se mi hlavní hrdina, který je natolik kontroverzní, že divák neví, zda si ho má oblíbit nebo nenávidět a kupodivu to není díky jeho pochybné profesi (diagnoza pohledem na moč je představena jako fungující metoda), ale díky jeho rozpolcené kontroverzní osobnosti. Tohle Trojan zahrál naprosto dokonale. Proč tedy jen tři hvězdy? Má to dva a vlastně jeden důvod. Realita. Když jsem si po filmu dohledával informace, překvapilo mě, že celý monstrózní proces byl vedený z uplně jiného důvodu. Upřímně, přišlo by mi to mnohem realizstičtější a logičtější a taky mi to objasnilo důvod, proč film skončil jako když utne a po ztmívačce se nedostavilo očekávaných pár vysvětlujících vět. Film byl v tomto ohledu mnohem démoničtější a zbytečně překombinovaný. Druhým faktem zůstává, že jsem nedohledal nikde zmínku o jeho homosexualitě, ačkoliv by ji bylo možné teoreticky předpokládat (například se nikdy neoženil), byla to nejspíš autorská licence. Přesto by byla zobrazená romantická linka mezi muži podaná i zahraná poměrně citlivě, kdyby se autoři nesnažili několika málo explicitními scénami diváka šokovat. Přišlo mi to jako snaha svézt se na moderní vlně ... škoda. I tak ale služných 70 %

• 22.8.2020  22:02

Roztomilé. 70 %

• 19.8.2020  22:12

Asi jsem čekal více. Příjemná jednohubka. 70 %

• 7.8.2020  23:08
    Med v hlavě (2014)

Na první sledování obrovské překvapení. Dojemné drama u kterého jsem měl chvílemi slzy v očích a místy brečel smíchy. Zatím 90 % a čtyři hvězdy. Uvidím po dalším sledování.

• 15.6.2020  22:28
    Favoritka (2018)

Mámli to shnout jednou větou, jedná se o podivnou směs balancující na hraně dobrého vkusu mezi skvělým kostýmním dramatem a fekální komedií. Na jednu misku vah pokládá skvělé herecké výkony hlavní trojice a povedenou výpravu a na druhou bizardní výstřelky scénáře a místy otřesnou deprimující hudbu, která neměla daleko k mučení diváků. Někde uprostřed pak stojí docela zajímavý historický příběh, který především v druhé polovině graduje, zbavuje se výstředností a buduje napětí i probouzí emoce. Kdo vydržel, mohl být ještě docela mile překvapen. Hlavně díky druhé polovině dávám třetí hvězdu. 55%

• 24.5.2020  19:40

Je to škoda, taková škoda, říkal jsem si skoro celý film, abych pak i přes to všechno zklamání cítil v závěru slzy dojetí. Ten příběh prostě nemá hlavu a patu. Skoro celý film je to cesta od nikud nikam, epizoda za epozodou vyplňující čas. Temná strana síly znovu vymění skoro všechny figury, sem tam někdo převlíkne kabát a na scéně se objeví pár postav z původní trilogie. Je vyslovena spousta patetických hlíšek, u kterých člověk otáčí oči v sloup, tedy když je zrovna nepřivírá nad dalšími nesmysly, které se na plátně odehrávají. Technická stránka, té není co vytkonout a Daisy Ridley i Adam Driver byli i přes mou původní skepsi skvělí a člověk jim ty emoce věřil. Jen škoda, že se vývoj jejich vztahu odehrával doslova na dětském hřišti. Nevěřím, že scénáristi měli jednotnou a jasnou vizi od začátku příběhu poslední trilogie, protože jinak by tohle nemohlo vzniknout. Je to škoda, taková škoda, že si prostě na závěr neřeknete "Wow, to jsem nečekal, ale teď mi to všechno do sebe zapadá". Skončila jedna sága, nemůžu říci, že slavně, ale i tak zamáčknu slzu dojetí a právě díky ní dávám i tu třetí hvězdu. 60 %

• 26.4.2020  22:42

Příjemně plynoucí, napínavé, nekonfliktní, 75 %.

• 19.4.2020  13:47

Lehce komediálně laděné, ale svou podstatou vážné romantická drama. Ta pozitivní energie hlavní hrdinky musí nakazit uplně každého, ačkoliv z počátku byla spíš na zabití a já se bál scénáře ve stylu Last christmas . To se naštěstí nekonalo. Takto vynikajícíh 75 %

• 18.4.2020  12:42

Dvě třetiny filmu si člověk v podstatě jen říká, co autor tímhle sleduje. Celou dobu se nic moc neděje, aby pak v závěru šlápli do pedálu a udělali z toho asi na patnáct minut skutečně zajímavý film (ovšem nikterak originální). Vánoční klasika z toho určitě nebude, i když, paradoxně, druhé sledování by mohlo být o něco zajímavější. 50 %

• 15.3.2020  22:15

Když jsem viděl první díl, byl jsem nadšený a hned druhý den jsem si to pustil znovu. U toho druhého jsem na něco podobného jen marně čekal. Nedá se říct, že by to bylo zlé, aspoň ne pro děti, které zde najdou své oblíbené postavičky, spustu gagů a nějaký ten vtip. Technicky dokonalé, ale dějově je to jen dvakrát nastavovaná kaše a ani písničky si nebudete pobrukovat. Celkově zklamání. 55 %

• 18.2.2020  20:39
    Vlastníci (2019)

Z počátku skvěle rozjeté, aby se to celé postupně začalo ztrácet v přílišné karikatuře jednotlivých postav, která by nevadila, pokud by i nadále udržela úroveň humoru na slušné úrovni. Pointa na konci a vlastně i titulková tečka hodnocení opět zvedá, nicméně celkově nic, co bych chtěl vidět znovu. Přesto nadrpůměrných 65 %

• 14.2.2020  22:59
    Spojenci (2016)

Místy se dost vleče, ale jinak lehce nadprůměrný romanticko-valečno-špionský film. 60 %

• 20.1.2020  16:53

Vcelku příjemně laděná komedie na trochu vážnější téma. 70 %

• 5.1.2020  13:32

Německé komedie občas docela příjemně překvapí a tohle je takový případ. Není to až taková legrace jako některé jiné, ale rozhodně zajímavý nápad a slučné zpracování. 65 %

• 4.1.2020  17:24
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Hodně mě překvapuje, kolik lidí hodnotí negativně způsob vyprávění v rozdílných časových rovinách. Mně se naopak moc líbil a časové sesazení, kdy jsem si vše mohl poskládat z různých náznaků a narážek, mě nadchlo. Je to jedna ze zajímavých součástí seriálu a přibližuje jej ještě blíže předloze. Navíc jednotlivé linie hlavních postav se samy o sobě odvíjely přísně chronologicky, takže v tomto ohledu jsem necítil sebemenší problém. Pomáhá tomu i sympatické obsazení hlavních postav, takže nevadí přeskakování mezi jejich příběhy. Na Yen jsem si musel trochu zvykat, protože v některých scénách působí v rozporu s mou vizí, ale v jiných ji naopak plně naplňuje. Ciry se pořádně projeví až v dalších sériích, ale zatím se mi líbí. Geralt je tak na polovině cesty mezi knihou a hrou. Nemusel by to být takový kulturista a nejvíc mě kupodivu irituje, jak mu díky tomu divně trčí na zádech meč :). Povahově je ale téměř přesný. Marigolt je síce jiný vzhledem, ale jeho charakter je správně milý i otravný současně. Jen vztah s Geraltem mi přijde zbytečně konfliktní, obzvlášť proto, že jen málo prostoru je věnováno vzniku jejich přátelství. U ostatních postav obsazení sedí tu více, tu méně, jen občas zarazí poněkud násilně vložené kulturní obohacení slovanského prostředí, které by nevadilo v případě, kdy by dávalo smysl, např. exotičtí Zerikánci. Tady je bohužel až příliš vidět, že tvůrci seděli dlouho do noci a diskutovali nad tím, kde podobné typově i rasově nelogické obsazení udělá nejmenší škody a současně dostatečně utiší, sice menšinové, ale o to hlasitější skupiny. Berme to tedy jako více či méně snesitelný kompromis za seriál s velkým rozpočtem a multikulturním cílením, ačkoliv ... driádám by jistě jakožto obrazu rusalek ty rusé vlasy slušely více :). Výprava je povedená, stejně jako perfektní choregrafie bojů. Geraltovi prostě věříte, že se se zaklínačem normální člověk nemůže rovnat. Trochu horší je to s CGI triky. Nicméně na úroveň Xeny bych je nestavil. Pokud je boj v šeru a správně sestříhaný, dala by se hororová atmosféra krájet. Tam kde musí s triky na světlo, je to o poznání horší (čert, drak). Stále jsme ale v televizním seriálu a v první "nejisté" sezóně. Další série na tom mohou být již rozpočtově lépe. Ohledně adaptace příběhu. První díly jsem byl trochu zklamaný a hlavně u druhého příběhu mi přišlo, že nepochopili zcela smysl. Od třetího do šestého dílu je to ale taková jízda, že se mé obavy rozplynuly a sledování jsem si užíval už bez obav. Trochu slabší pak bylo snad jen setkání Geralta s drakem. Každopádně, úroveň mého očekávání další série je vysoká a za tu první dávám slušných 75 %

• 3.1.2020  02:28
    Aladin (2019)

Teda, já fakt čekal průšvih a nakonec sem se ještě skvěle bavil. Je to bláznivé jako originál, ale současně ne tak ulítlé, aby to v hrané verzi bylo neuvěřitelné nebo dokonce trapné. Všeho je tak akorát včetně pisniček a povedených hudebních čísel. Přidejte k tomu skvěle vybrané herce a já dávám bez váhání 80 %.

• 21.12.2019  17:23
    Marta a Věra (TV seriál) (2014)

Jednoduché, ale místy, hlavně v první sérii, jsem se fakt hodně nasmál. 60 %

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29