Na nože: Glass Onion (2022)

Jako satira nastavující tvář současnému světu je to vcelku povedené, ale z nějakého důvodu mi to přetechnizované prostředí k podobnému žánru nesedí a vytratila se tak jedna důležitá složka z prvního dílu a tou je atmosféra. Víc než co jiného to tak připomíná slabší verzi "K zemi hleď" než první díl této kriminálky, která na tu kriminální stránku v tomto případě poměrně rychle rezignovala. 55 %

Dámský gambit (2020) (seriál)

Popis v úvodu csfd vlastně na třech řádcích řekne úplně vše a presto je fascinující a neskutečně napínavé sledovat každou minutu celou tu cestu k finále. 90 %

Na nože (2019)

Slušný hlavolam na téma 'Proč věci nevypadají tak jak se zdají'. Film má výborný scénář i skvělé obsazení. V polovině úzce lehce zvolení tempo, aby v závěru zase pekelně šlápl na plyn. Rozhodně spokojenost. 75 %

Top Gun: Maverick (2022)

Už hodně, ale hodně dlouho mi u filmu nebylo takhle horko a opravdu mě mrzí, že jsem tohle nestihl v kině, protože to by se mi nejspíš i klepala kolena. U leteckých scén máte prostě pocit, že sedíte v tom kokpitu s pilotem a doslova očima tlačíte čumák F18 k nebi. Prostě tohle se povedlo a když tomu nepodráží nohy ani příběh (i když jednoduchý) či herecké výkony, tak tu máme rozhodně akční jízdu, která tu dlouho nebyla. 90 %

Ondine (2009)

Příjemně pohádkově tajemné vyprávění u kterého je skoro škoda, že to tajemno nezůstalo až do závěrečných titulků :). 70 %

Spectre (2015)

Po předchozím skvělém dílu je tohle tak snadno zapomenutelné, že už dnes v podstatě nevím o čem to celé vlastně bylo. 60 %

Králíček Jojo (2019)

I při třetím sledovaní mě stále překvapuje, že je možné natočit film, kde se v jednu chvíli budu od srdce smát a o pár minut později ždímete kapesník a přesto necítit ani tu nejmenší třecí plochu mezi tak odlišnými žánry jako je komedie a válečné drama. Scénář, režie a neskutečné herecké výkony. Nemůžu jinak a zvedám na pět hvězd. 100 %

Přání Ježíškovi (2021)

Možná právě proto, že jsem skutečně nic nečekal, mě tahle vánoční pohádka až překvapivě dobře pobavila a musím přiznat, že místy i dojala. Jasně, je tu po sté recyklované to stejné schema, herci občas přehrávají (což je dané z velké míry i scénářem) a některé scény jsou na hraně, ale z nějakého důvodu na mě ty příběhy  prostě fungovaly a co jiného chtít od filmu, než emoce. 70 %

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Mix mezi Ready player one a Raubíř Ralf se skvělým obsazením, kde jsem se chvílema i docela bavil a chvílema si říkal, co to proboha jako je :). Konec to ale vcelku spravil, takže lehce nadprůměrných 60 %.