Peklo s princeznou (2009)

Vlastně z toho co se poslední dobou točí, je tohle docela hezká pohádka, která si sice hraje s pohádkovými sterotypy, ale obejde se bez přehnaného piškovoření a přesto je vcelku vtipná. K tomu solidní zpracování, výprava i slušní herci a ačkoliv to nebude klasika, výsledkem je pohádka na kterou se dá podívat znovu.

Ukradené Vánoce (1993)

Ačkoliv ostatní animované Burtonovy filmy mám opravdu rád a třeba Mrtvou nevěstu jsem viděl několikrát, tohle prostě šlo naprosto mimo mě a chvílemi jsem měl chuť film vypnout. V podstatě mě krom nápadu nezaujalo nic. Možná byla chyba pustit si film o vánocích. 40 %

Poslední semestr (2018)

Tohle prostě Depp zvládl na jedničku a udržel mě do půl druhé vzhuru. 75%

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Je to pohádka a těžko očekávat pětihvězdičkový film, ale kdyby nebylo nespočtu přehrávaných scének za hranou trapasů, mohl člověk aspoň vypnout a nenáročně se  bavit. 40 %.

Fechtbuch: The Real Swordfighting behind Kingdom Come (2019)

Vlastně jsem nikdy neuvažoval o tom, že by šerm v Evropě mohl být o mnoho víc, jak bušení mečem do plechů. I když jsem věděl o bojových školách, nedokázal jsem si aboslutně představit, jak takový boj mohl vypadat. To, že se vlastně jedná o fantastické bojové umění mě ani ve snu nenapadlo. 90 %

Terminál (2004)

Příjemné pokoukání, zajímavý příběh. 70 %

Blafuj jako Beckham (2002)

Za nic neříkajícím názvem se skrývá překvapivě příjemný film o kulturních rozdílech a predsudcich, který toto téma pojímá s lehkým humorem a v silně sportovním duchu. 70 %

Hodinářův učeň (2019)

Ucházející, ale snadno zapomenutelná pohádka, nevybočující z šedého průměru, takže 50 %.

Jentl (1983)

Skvělý příběh, skvěle vyprávěný, skvěle zahraný a skvěle zazpívaný. 80 %

Takoví jsme byli (1973)

Prostě jen pomalu ubíhajici příběh dvou naprosto rozdilnych lidí, kteří se i přes to všechno do sebe zamiluji. Bez představitelů hlavních rolí by to dnes bylo nejspíš k uzoufání nudné, ale právě herecké výkony i po letech téhle film podrží nad hladinou. 65 %