Než jsem tě poznala (2016)

Lehce komediálně laděné, ale svou podstatou vážné romantická drama. Ta pozitivní energie hlavní hrdinky musí nakazit uplně každého, ačkoliv z počátku byla spíš na zabití a já se bál scénáře ve stylu Last christmas . To se naštěstí nekonalo. Takto vynikajícíh 75 %

Last Christmas (2019)

Dvě třetiny filmu si člověk v podstatě jen říká, co autor tímhle sleduje. Celou dobu se nic moc neděje, aby pak v závěru šlápli do pedálu a udělali z toho asi na patnáct minut skutečně zajímavý film (ovšem nikterak originální). Vánoční klasika z toho určitě nebude, i když, paradoxně, druhé sledování by mohlo být o něco zajímavější. 50 %

Ledové království II (2019)

Když jsem viděl první díl, byl jsem nadšený a hned druhý den jsem si to pustil znovu. U toho druhého jsem na něco podobného jen marně čekal. Nedá se říct, že by to bylo zlé, aspoň ne pro děti, které zde najdou své oblíbené postavičky, spustu gagů a nějaký ten vtip. Technicky dokonalé, ale dějově je to jen dvakrát nastavovaná kaše a ani písničky si nebudete pobrukovat. Celkově zklamání. 55 %

Vlastníci (2019)

Z počátku skvěle rozjeté, aby se to celé postupně začalo ztrácet v přílišné karikatuře jednotlivých postav, která by nevadila, pokud by i nadále udržela úroveň humoru na slušné úrovni. Pointa na konci a vlastně i titulková tečka hodnocení opět zvedá, nicméně celkově nic, co bych chtěl vidět znovu. Přesto nadrpůměrných 65 %

Spojenci (2016)

Místy se dost vleče, ale jinak lehce nadprůměrný romanticko-valečno-špionský film. 60 %

Spolu to dáme (2017)

Vcelku příjemně laděná komedie na trochu vážnější téma. 70 %

Bez věcí nad věcí (2018)

Německé komedie občas docela příjemně překvapí a tohle je takový případ. Není to až taková legrace jako některé jiné, ale rozhodně zajímavý nápad a slučné zpracování. 65 %

Zaklínač (2019) (seriál)

Hodně mě překvapuje, kolik lidí hodnotí negativně způsob vyprávění v rozdílných časových rovinách. Mně se naopak moc líbil a časové sesazení, kdy jsem si vše mohl poskládat z různých náznaků a narážek, mě nadchlo. Je to jedna ze zajímavých součástí seriálu a přibližuje jej ještě blíže předloze. Navíc jednotlivé linie hlavních postav se samy o sobě odvíjely přísně chronologicky, takže v tomto ohledu jsem necítil sebemenší problém. Pomáhá tomu i sympatické obsazení hlavních postav, takže nevadí přeskakování mezi jejich příběhy. Na Yen jsem si musel trochu zvykat, protože v některých scénách působí v rozporu s mou vizí, ale v jiných ji naopak plně naplňuje. Ciry se pořádně projeví až v dalších sériích, ale zatím se mi líbí. Geralt je tak na polovině cesty mezi knihou a hrou. Nemusel by to být takový kulturista a nejvíc mě kupodivu irituje, jak mu díky tomu divně trčí na zádech meč :). Povahově je ale téměř přesný. Marigolt je síce jiný vzhledem, ale jeho charakter je správně milý i otravný současně. Jen vztah s Geraltem mi přijde zbytečně konfliktní, obzvlášť proto, že jen málo prostoru je věnováno vzniku jejich přátelství. U ostatních postav obsazení sedí tu více, tu méně, jen občas zarazí poněkud násilně vložené kulturní obohacení slovanského prostředí, které by nevadilo v případě, kdy by dávalo smysl, např. exotičtí Zerikánci. Tady je bohužel až příliš vidět, že tvůrci seděli dlouho do noci a diskutovali nad tím, kde podobné typově i rasově nelogické obsazení udělá nejmenší škody a současně dostatečně utiší, sice menšinové, ale o to hlasitější skupiny. Berme to tedy jako více či méně snesitelný kompromis za seriál s velkým rozpočtem a multikulturním cílením, ačkoliv ... driádám by jistě jakožto obrazu rusalek ty rusé vlasy slušely více :). Výprava je povedená, stejně jako perfektní choregrafie bojů. Geraltovi prostě věříte, že se se zaklínačem normální člověk nemůže rovnat. Trochu horší je to s CGI triky. Nicméně na úroveň Xeny bych je nestavil. Pokud je boj v šeru a správně sestříhaný, dala by se hororová atmosféra krájet. Tam kde musí s triky na světlo, je to o poznání horší (čert, drak). Stále jsme ale v televizním seriálu a v první "nejisté" sezóně. Další série na tom mohou být již rozpočtově lépe. Ohledně adaptace příběhu. První díly jsem byl trochu zklamaný a hlavně u druhého příběhu mi přišlo, že nepochopili zcela smysl. Od třetího do šestého dílu je to ale taková jízda, že se mé obavy rozplynuly a sledování jsem si užíval už bez obav. Trochu slabší pak bylo snad jen setkání Geralta s drakem. Každopádně, úroveň mého očekávání další série je vysoká a za tu první dávám slušných 75 %

Aladin (2019)

Teda, já fakt čekal průšvih a nakonec sem se ještě skvěle bavil. Je to bláznivé jako originál, ale současně ne tak ulítlé, aby to v hrané verzi bylo neuvěřitelné nebo dokonce trapné. Všeho je tak akorát včetně pisniček a povedených hudebních čísel. Přidejte k tomu skvěle vybrané herce a já dávám bez váhání 80 %.