Památkáři (2014)

Na film som šiel hlavne kvôli obsadeniu, čo meno to pojem. Ako tu viacerí píšu, Monuments Men si nie sú istí žánrom, takmer každá scéna sa odlišuje od druhej. No a ten koniec mohol George trocha priškrtiť, silou mocou sa snažiť rozplakať divákov nemusel, a scéna v americkou vlajkou bola prehnanáá. + Cate a Bill hrali super

Zamilovaní (2011)

Za dojem z filmu 4*, piata za celkový strih. Dalo by sa to pozerať aj 110 minút, ale strih a la šéfkuchár Jiří Babic nadroboučko ukráti film zbytočných klišé, bez ktorých sa zaobíde každý.

Tváří v tvář (1997)

Jeden z Veľmi, veľmi mála akčných, ktoré sa dá pozerať, Face/Off sa nielen že dá pozerať, on sa dá zhltnúť. Nicolas Cage sedí lepšie v kladnej úlohe, Travolta zase ako záporák.

Halloween (1978)

Ničím nenadchol, atmosféra len málokedy creepy (asi len na začiatku). Koniec filmu skôr pobaví ako postraší:)

Nespoutaný Django (2012)

Moje 1000. hodnotenie som si nechal presne pre Tarantina. Nesklamal a nesklame nikdy. Krvavé scény tarantinovsky explodujúce, veľmi dobrá hudba, ale Waltz bol asi najlepší zo všetkého, ešte lepší ako v Inglourious Basterds.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Už pri úvodnom songu som čakal niečo dobré a dočkal som sa. Aaron hral ako keby ho to naozaj bavilo :D, Katie tradične milá a krásna..

Úkryt (2002)

Thriller bez nejak výrazne napínavého deja. Forrest hrá najlepšie záporného dobráka, škoda jeho konca.

Chuť znovu žít (2012)

Tento druh filmov mám asi najradšej, doslova o ničom, iba pomaly plynúci dej, rozhovory, ktoré sa príjemne s úsmevom počúvajú. Bravo Reiner. Podobné: Your Sister's Sister

Pád do tmy (2005)

Ženy sa vydali preskúmať zatiaľ nepreskúmanú jaskyňu, v ktorej na nich čakajú hladní Smeagolovia. Prvá polovica lepšia ako druhá, hlavne scénka priechodu úzkou štrbinou jaskyne a jej spadnutím. Záver klasická vyvražďovačka, najlepšia (nie práve po psychickej stránke) prežije.

Politické kruhy (2009)

Politika ma nezaujíma, hlavne nie vo filmoch. Dialógy, pre niektorých vrchol, mne nesadli absolútne. Nedalo sa v nich zorientovať, išli tak rýchlo po sebe, že pri zhltnutí prvého už končil druhý.