Taková normální holka (1999)

Má to smysl? Jediné objektivní pozitivum podobných filmů je, že v roli záporačky najdete vždycky pořádnou kost. Ovšem přípustnost, která je podmínkou, aby snímek vydělal aspoň pár dolarů, Vám zase sebere možnost erekce, která by zpříjemnila zážitek z filmu. Maximálně se dočkáte pár vtipných hlášek a nahé hrudi Freddieho Prinze Jr., kterou si mohou 12-ti leté holčičky nechat v peněžence, protože já o ní rozhodně nestojím a ani mi z ní nebude stát. She's All That má jeden slušný bonus oproti svým stejně zaostalým kolegům, totiž hudbu od Fatboye Slima.

Ať to stojí, co to stojí (2000)

Ach ano, znáte to. Vy milujete tuhle, ten tamtu, ta zase toho a nakonec zůstanete sami doma s novým číslem Hustleru, kapkou lubrikačního gelu a pekelně rychlou pravačkou. Ale ve filmech je to jinak, tam ten největší ťulpas zbouchne školní sexbombu a ty dva, kteří se opravdu milují, jenomže si to nikdy nepřiznali a neřekli, ti nakonec skončí šťastně spolu. A my si říkáme, že nás něco takového také potká. Proto na ty filmy přece koukáme nebo ne? Tentokrát je to alespoň dobře zahrané, což dělá z Whatever It Takes žánrový nadprůměr. Nicméně se nejedná o nic převratné. Život je holt o něčem jiném.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Čím je člověk starší, tím je tenhle filmeček lepší. Jestli to tak půjde dál, jednou to může být skoro i smysl života. Představte si to: Jediné, co mi ho postaví, bude Kolalokova limonáda. Možná... Ale už dnes, v mým stále ještě útlým věku se jedná o jeden z vrcholů československého filmu. Dokonalá nadsázka, humor, písně, herci, hlášky. Díky pánové.

Nezvratný osud 3 (2006)

Jsem spokojený víc než dost. Vemte si to. Klasický teenagerovský horůrek, který je navíc třetím pokračováním! Co od toho čekat? No, čekat se nedá nic a ono přišlo něco a ještě k tomu něco velikosti zadnice Jennifer Lopez. To, že děj je stejný jako ve dvojce, což znamená, že je stejný jako v jedničce se dá omluvit. JInak už je třeba psát jen samou chválu. Opět se herecké obsazení týká herců kolem 20, což je návrat k původnímu FD a to je dobře. Potřebná míra sexuality nebyla překonána do kýče a díky nejlepším smrtím z celé série se celkově nedá dělat nic jiného než gratulovat. Kdo čekal něco originálního je blázen, kdo se chtěl bavit jako tomu bylo u minulých dílů, bude rozhodně potěšen.

Vražedné alibi (1995)

V žádném případě se nejedná o špatný film, to chraň bůh, ale s takovouhle hereckou enklávou šlo přece jenom vytěžit víc. Just Couse se rozjíždí jako klasické soudní drama s rasistickým námětem, ale v druhé polovině dochází k pár dějovým zvratům, které film mění. Úmyslně nepíšu vylepšují, jelikož právě přehnaný a zbytečně akční konec snímek spíše degradují. Pokud jde o hereckou stránku, pak Connery není nikterak výrazný a něco není v pořádku mezi ním a jeho (filmovou) ženou. Dost pravděpodobně jde o věkový rozdíl, díky čemuž jejich vztah není důvěryhodný. Kdo ale stojí za pochvalu, to je opět a vždy dokonalý Ed Harris.

Hra (1997)

Fincher je kouzelník. Jeden zvrat za druhým, hromada napětí a autentičnost (možná až na konec). Pointa vynikající (jako vždy). Tentokrát nemusí být o herectví ani řeč, stačí říct Douglas a Penn.

Obvyklí podezřelí (1995)

Hned od začátku jsem si uvědomoval dokonalost Singerovi režie, ale nedokázal jsem hned uchopit funkci a úlohu všech postav. S přibívajícím časem mně ale vše najednou splynulo v jeden konzistentní příběh a filmu to pro mě dodalo nový rozměr. Úžasně zahrané a napsané postavy v podání G. Byrneho a K. Spaceyho, perfektní dějové zvraty, napětí, pointa, všechno. Vlastně se jedná o jeden z nejlepších scénářů, které znám a díky brilantní režii a hereckým výkonům není filmu možné téměř nic vyčítat.

Hvězdná pěchota (1997)

Viděno několikrát a stále mám obrovské pochbnosti, že výsledek nerovná se záměr a že pan režisér ve skutečnosti nechtěl vytvořit úžasnou satiru a parodii, která si bere do huby vojenství, nacisty a mnohé další. Něco mi říká, že Verhoeven natáčel jenom tuctovou sračku a vylezla mu z toho legenda. Pravdu se asi nikdy nedozvím, a tak pro tentokrát hodnotím kladně, ale zároveň tak minimálně na 49% bych chtěl dát maximálně jednu hvězdičku.

Táta na plný úvazek (2004)

Děsně jsem se bál podívat se na Jersey Girl, jelikož Kevina Smithe za jeho starší tvorbu zbožňuju a nechtěl jsem se dočkat zklamání. Asi při páté příležitosti jsem si teprve řekl, no tak co a u filmu zůstal. Dopadlo to snad nejlépe, jak mohlo. Jedná se sice o mainstrem, je sice přeplněný sentimentem, ale bohudík je zábavný. Ben Affleck s Liv Tylerovou jsou neskutečně sympatičtí a ačkoli příběh je hodně velký klišé, menší až větší úsměv jsem měl na tváři celou hodinu a půl. Tolik osobitý humor Kevina Smithe se na druhou stranu téměř úplně vytratil a nahradil jej takový ten milý, romantický hollywoodský. Jako americká romantická komedie je Jersey Girl velmi obstojná, ale trochu mám strach, jak dopadnou Clerks 2, jestli nám Kevin nevyměkl.

Kluci v mém životě (2001)

Zajímavý nápad, průměrné zpracování, místy nudné, místy zábavné, děsně nepříjemná Drew Barrymore, super Steve Zahn i Andy Garcia. Všechno co mě na filmu napadá je průměrné. Už se na něj asi nikdy nepodívám, ale špatný rozhodně není.