Policie Modrava - Vyhaslý případ (2019) (epizoda)

Nevím jestli je to jen můj dojem, ale začíná to čím dál tím víc připomínat nějakou tele-novelu o vztazích a nevěře, etc. Případy jsou pořád zajímavé a krásná příroda vše pěkně dokresluje, ale vedlejší linie příběhů a vztahů jsou velmi stupidní. A nadabovaný hezoun se sklárnou a miliony, no pardon.

Žena v Berlíně (2008)

Trošku pozapomenutá část historie druhé světové války, velmi krutý a smutný snímek o sovětském obsazení hlavního města Třetí říše. Je s podivem, že film není příliš známý, i když jeho natáčení provázelo tolik nesouhlasných diskuzí. Je velmi důležité dívat se na ruské vojáky také ze strany jejich vlastní zkušenosti s procházením vykrácené země, kde se vyřádil německý Wehrmacht a SS, kdy se sovětští vojáci doslova brodili ve znásilněných ženách a vypálených vesnicích a městech. Proto bylo jejich počínání na území Německa a dalších zemí jakousi odvedou za vraždy a násilnosti na vlastním území.

Policie Modrava - Neznámý útočník (2019) (epizoda)

Dnešní případ byl trochu netypický od těch ostatních a jeho rozuzlení bylo dosti nečekané - možná trošku jednoduché. V tomhle díle mi trošku chyběly osudy ostatních členů sboru a naopak přebýval hrozný nadabovaný milionář, který se spíš hodí do nějakého nekonečného hloupého seriálu.

Policie Modrava - Nešťastná láska (2019) (epizoda)

Příběh nebyl nijak odlišný od ostatních, jen mě trošku mrzí, že se na ČSFD objeví fotky vraha, ještě před odvysíláním dílu. Člověk si to jen tak prochází a během pár sekund má po pointě. Jinak jsem rád, že Jaroslav Soukup přidává v každé sérii víc a víc záběrů krásné Šumavy. :-)

Maigret - Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (epizoda)

Na sérii těchto případů je zajímavý nejen způsob vyšetřování deduktivní metody hlavního komisaře Maigreta, ale i zároveň lidskost ostatních vyšetřovatelů, kteří nejsou tak nedotknutelní jako jiné týmy detektivních skupin. V tomto případu jeden selže morálně a druhý lidsky aniž by to kdo čekal, zároveň to ovšem celý případ spíše zamotá a propojí se samotným Maigretem. Skvělá minisérie kriminálních případů.

Nikdy nezestárnou (2018)

Velmi zajímavě zpracovaný dokument o hrůzách první světové války z pohledu britských expedičních sil bojujících na západní frontě. Barevné záběry dodávají velmi osobitý ráz, stejně jako výpovědi skutečných veteránů.

Časové pásmo bylo změněno