Indiánské léto (1995)

Neslané a nemastné dialogy v prostředí již pokročilého léta za doprovodu Brutusáků, jestli to má mít nějaký širší přesah, tak já ho nenašel.

25. Český lev (2018) (pořad)

Nechápu proč se musí každý komu dají do ruky mikrofon a prostor vyjadřovat k politice, k takovému večeru se to absolutně nehodí a není to důstojné celé práci, kterou lidé na těchto snímcích mají.

Vítězství v Tunisku (1944)

Pěkně zpracovaný dokument o válce v Africe, rozhodně stojí za zhlédnutí všem, kteří mají rádi filmy a dokumenty z druhé světové války.

Na západní frontě klid (1930)

Rozhodně realističtější zpracování této knižní legendy, černobílý formát i velmi autentická němčina při rozhovorech mezi vojáky dávají dílu nezapomenutelné kouzlo zlého válečného času, kdo viděl pozdější zpracování asi jen těžko přejde na tento dříve natočený snímek, ale tato verze je lepší.

Kdo hledá zlaté dno (1974)

Trošku negativně hodnocený film Jiřího Menzela, který pro svojí tématiku a čistě pracovně-socialistický děj hodnotitelé nazývají budovatelským a tendenčním. Ovšem, že tyto aspekty jsou ve filmu více než patrné, ale je to i film o lásce a porozumění životu, který se na mladého člověka přivalí, a nedá mu ani moc času se rozkoukat. Rozhodně bych tento film neházel do pytle k ostatním ryze budovatelským filmů a zaměřil se spíše na jeho lidskou a poetickou stránku, kterou v jádru jistě má.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Krásný český seriál o době buditelů a vlastenců, který ukazuje jak byla těžká doba, ve které český lid musel prosazovat svojí řeč proti německému vlivu z RU. Dalším exkurzem je konfesní rozdrobenost českého království před a za doby Josefa II., který tolerančním patentem potvrdil toleranci i nekatolickému náboženství. Celá řada dojemných i smutných scén dává seriálu poetický nádech a jakousi nepopsatelnou duchovost. Mám tento seriál rád už od malička, protože působil velmi zklidněně a upřímně. Skvělý Radoslav Brzobohatý.

Dabing Street - Černý prodej filmů (2018) (epizoda)

Tenhle seriál je opravdu jak houpačka, jednou je to fakt tobogán zábavy, vtipu a legrace a jindy jen plejáda trapnosti a ždímání populistických témat.

Moskva na Hudsonu (1984)

Tady si svobody nikdo neváží, každej na ní plive! Věta kterou by si měl uvědomit každý kdo žije v demokracii a svobodě, že to neznamená "dělat si co chci".

Případ Platfus (1985) (TV film)

Film, který je svým názvem i pouze televizním uvedením poměrně nenápadný skrývá opravdu velmi kvalitní dílo, na kterém se svým scénářem podílel mistr zápletky Zdeněk Svěrák. Dává velké pole působnosti pro herečku spíše malých rolí Zuzaně Bydžovské, která je v tomto snímku nepřekonatelná a ve dvojici s dobrotivým panem učitelem Montelíkem (Vlastimil Brodský) se příběh opravdu povedl a zanechá v nás trošku pocit zamyšlení, zda-li jsme spíše hrdinové všedního dne, nebo jen další případy pana Svačiny.