• Krátkometrážní

Vzdálené světy (2020)

Scenaristicky, rezijne i herecky velice vydareny film. Hvezdu strhavam za poselstvi tohoto filmu (bohuzel si myslim, ze nominaci na Oscary ziskal prave za to). Misto toho aby bylo poselstvi, ze v NYPD jsou nekteri policisti nackove, nebo jeste lepe, ze nekterym jde jen o brutalitu, ale nezalezi jim na barve pleti, tak to cely vyzniva, ze vsichni americti policajti jsou rasisti touzici po bile zemi. O kauze G. Floyda jsem nic nevedel a nerikam, ze je OK co se stalo, ale pokud by obeti byl beloch (a ze podobne pripady existuji), tak z toho nebude takova kauza.

Logan: Wolverine (2017)

No pár vítek bych měl.... Jednak mě takhle rozesmutnit (filmem, koncem série) to je prostě podpásovka :D A pak, že jsem od x-menů vždy očekával hlavně akci, mutanty a souboje, atd. Toho jsem se v první polovině moc nedočkal, respektive za první hodinu se tam toho moc nestane.... Tím ovšem nechci říct, že by to byl špatnej film, to určitě ne. Jen při pohledu na starého Logana si uvědomíte co všechno má za sebou a začne vám ho být líto, což u komiksových hrdinů nechcete.... Nicméně film je úžasnej, dává smysl, krásně natočenej i zahranej. Prostě je super, jen mě sakra hrozně rozesmutněl :( :D 85%.

Deadpool (2016)

Naprosto dokonaly a plny narazek ;) Nema smysl se dale rozepisovat, tohle proste chcete videt ;)

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Americka kravina. Neb jak z naprosto dokonaleho kultovniho bijaku udelat hnus, na kterej se neda koukat. Americka mainstreamova blbost, na kterou se vrele NEdoporucuji koukat!!!

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Letošní udělování cen akademie bylo vydařené. Respektive mimo Chrise Rocka jehož vybraný žánr zábavy nebyl u mě strefou do černého. Potažmo, kdyby se sem tam objevila narážka na černí vs bílý, tak by to bylo OK, ale ne jako hlavní téma. V podstatě mi to někdy přišlo jako stěžování si rozmazleného fakana, jehož rodiče jsou pouhý milionáři a všichni okolo jsou synové a dcery miliardářů. Ceny pro Mad Maxe mě překvapily a ohromně potěšili. Mad Max si je opravdu zasloužil a "pouhé" tři výhry pro Revenanta byly z mého hlediska až moc. Respektive Leo to snad dostal pouze z principu, ne za hereckou zdatnost, jelikož v předešlích letech sehrál mnohem lepší role, za které dostal pouze nominaci. Ale pokud pominu těchto pár nepříjemností (Chris naštěstí tolik prostoru neměl), tak jsem se náramně bavil a s výsledky jsem byl spokojen ;)

Proč právě on? (2016)

Pohodová, příjemná oddychovka, které se někde opravdu zasmějete, ale bohužel opravdu jen někdy. Škoda.... Kdyby se tam narvalo více střeštěností, které Franco už několikrát dokázal, že opravdu umí, tak by šlo zajisté o mnohem zajímavější snímek, pro který by stálo za to jít i do kina..... Ale takhle vám stačí pohodlí obýváku. 60%.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Chybělo mi tam trochu více akce se zombíky a stále mi vadí jak se to vyvinulo. Tedy, že sejmout hordy zombie je ok, ale jednoho člena umbrelly je dost hard core. Nicméně se Resident Evil vrátil zpět z předimenzovaných, ultra nabušených lidí k normálnějším akčním bojům a zase mi začal dávat smysl. Komentář sice nezní moc pozitivně, ale je to film, na který se určitě stojí za to kouknout! Čtyři hvězdy hlavně za vyhrabání se z hnoje, kterým poslední dva filmy byly a úctyhodné zakončení ságy ;) 75%

Tohle je náš svět (2016)

Rozhodně nejde o šálek mého čaje.... Sice krásně je vystižena kritika společnosti a že je něco špatně a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ale celé bych to vyjádřil citací právě z onoho filmu "Je to vyprávěné z jeho pohledu. Člověk ho pochopí a soucítí s ním, což je nečekané, jelikož zneužívá děti.". Film poukazuje, jak je společnost zkažená, ale zároveň staví rozhodnutí Viggo Mortensona jako úžasný způsob bytí. Možná, kdyby to nebylo tak zbytečně přehnané, tak by to bylo stravitelnější. Nicméně ve světě, kde má každý svých depresí víc než dost, nemá smysl dodávat si další.... 35%

Underworld: Krvavé války (2016)

Děs a hrůza. Kdysi skvělý a kultovní Underworld se odebírá do těžkého béčkového filmu. Původní síla a převaha nad Lycanty se v podstatě vytratila a upíři jsou nyní jen takový směšný figurky, kteří umí jen střílet ze zbraní. Díky čemuž se děj dostává na rovinu Ramba, kdy po sobě všichni jen střílí, ale zde téměř nikdo neumírá (respektive to není vidět) a dějová linka? No nevím jak jí popsat slušně :( Zklamání a hvězda jen za to, že je mi líto série. Doporučuji nekoukat 10%!

X-Men: Apokalypsa (2016)

Po Budoucí minulosti, kterou bych velice slušně nazval hrozně splácanou demencí jsem opravdu rád za Apokalypsu. Sice trochu vykradli upíry a jejich všemocného Drákulu, ale vůbec to nevadí. Hromada akce, starý známý mutanti a skvělej příběh.... No řekněte, co víc si přát? 100%