Pravá tvár (2017) (seriál) odpad!

Práva tvár ukazuje pravú tvár našej seriálovej tvorby. A tá je taká, že sa ju zväčša nedá pozerať a že polovicu z nej tvoria podobné romantcko-telenovelové záležitosti ako cez kopirák. Tejto sa to dokonca ako jednej z mála nepodarilo dotiahnuť na aspoň 300 dielov čo je u nás štandard. Ale to je vlastne, skôr pozitívum. 0%

Policajné prípady (2017) (seriál) odpad!

Toto spolu s Rodinnými,Susedskými a neviem akými inými prípadmi je absolútne dno tvorby u nás. Vrchol amaterizmu, pri ktorom kolabuje všetko od kamery, cez scenár až po hercov, teda nehercov ktorí tu predvádzajú s prehľadom jedny z najhorších výkonov aké sa dajú vidieť. A takéto niečo chodí u nás každý pracovný deň poobede, keď je už väčšina ľudí doma z práce a majú TV zapnutú. Naozaj nerozumiem, prečo ľudia Policajné prípady pozerajú. Fakt nerozumiem. 0%

Divoký Zapadákov (2017) (seriál) odpad!

Že sa Maštalír zahadzuje s podobnou trápnosťou, ktorá okolo humoru ani neišla mi je záhadou. Asi to bude súvisieť s tým, že účty sa samé nezaplatia a v našich podmienkach byť hercom, ktorý sa chce uživiť nie je ľahké. Divoký zapadákov je však aj na naše pomery dosť veľká katastrofa. Okrem spomínaného zúfalého Maštalíra sú veľmi zlí aj ostatní herci, osobitne spomeniem Fischera, ktorého prejav je vrchol trápnosti. Aspoň že ten Jožko Vajda si udržal úroveň.

1890 (2017) (seriál)

Na naše podmienky ambiciózny projekt, ktorý sa však ako väčšinou nepodaril. A to sa nevysmievam, úprimne by som 1890 prial aby sa podarilo a aby sme mali aj my konečne nejaký seriál európskej kvality. Stále však nemáme- okrem kostýmov a pár obstojných hercov sa nedá moc chváliť. Nezaujalo, no aj tak by som bol rád za viac podobných pokusov v našej seriálovej tvorbe. 20%

The Haunting (2018) (seriál)

1. séria-4* , 2.séria-3*. 1.séria: Haunting of Hill House od Flanagana bol vydarený. Strachom som sa netriasol, ľakačkami sa šetrilo (až na jednu výnimku potvrdzujúcu pravidlo pri ktorej som skoro dostal infarkt a zhodil notebook z postele) ale atmosféru to malo výbornú. Navyše ak ste fanúšikom ducharín, pri ktorých radi hľadáte ducha niekde v pozadí dlhých pomalých záberov, tak ste museli byť spokojní. Okrem Flanaganovej réžie pochvalu zaslúži prostredie strašidelného domu a hlavne herci, a to ako dospelí (Gugino,Reaser,Pedretti,Jackson-Cohen) tak aj detskí (Lulu Wilson, Mckenna Grace). Záver pointou príjemne potešil a napravil chuť po prvých 2-3 nevýraznejších, priemernejších dieloch. Jeden z najlepších hororových seriálov aké som videl, ktorý však podľa mňa mal potenciál byť ešte lepší a ešte viac strašidelnejší ako nakoniec je. 80% 2.séria: Bly Manor- Vytriezvenie. Horor už to nie je takmer vôbec, skôr taký mysteriózny, priam až rozprávkový príbeh. Pre túto sériu sa stali (okrem Perfectly splended!) typické 2 veci: 1.dlhé,nekonečné zábery chodenia po dome bez ľakačky či výraznejšej atmosféry a 2.životné posolstvá a múdrosti, ktoré tu každá postava hádže na počkanie ako z rukáva. Herecky našťastie stále slušné(Victoria Pedretti), no pokles v kvalite je cítiť a Flanagan mi znova potvrdil, že občas dokáže natočiť niečo čo zaujme a upúta, no väčšina jeho tvorby u mňa končí iba v priemere a charakterizoval by som ju ako: nenaplnený potenciál. 55%

Jsem máma (2018) (seriál) odpad!

Nesympatická hlavná hrdinka, zúfalé pokusy o humor. Utrpenie a ďalší zbytočný slovenský seriál. 0%

Oteckovia (2018) (seriál) odpad!

ALERGIA. Naozaj na tieto denné seriály o bežnom živote mám alergiu. Chápem, že ťažko pracujúci ľudia ktorí prídu po celom dni domov chcú niečo oddychové a nenáročné, pričom nevadí ak budú umývať riady, hrať sa na mobile či nebodaj ak po 5 minútach zaspia. No ja na druhej strane ak už niečo pozerám, tak sa snažím venovať tomu 100% pozornosť, vnímať a ideálne z filmu/seriálu niečo cítiť. (či už smiech, radosť, strach alebo čokoľvek iné). Ak toto skúsite aplikovať na Oteckov, tak sa z tej nudy a všednosti zbláznite. A ešte niečo. Ako môže niekto súdny tvrdiť, že detskí herci v Oteckoch sú nadaní, nádejní mladí herci? Ako, videli ste niekto Stranger Things alebo hocijakú inú americkú produkciu a tamojších detských hercov? To sú naozaj herci. To, čo predvádzajú tunajšie deti je afektovaný a neprirodzený prejav, z ktorého bolia uši a oči. 0%

Ministři (2018) (seriál)

Politická satira, ktorá sa ako obyčajne na slovenských obrazovkách dlho neohriala a potvrdila, že podobný formát nie je a nikdy nebude určený pre masy(a pre masy slovenských divákov dvojnásobne), ale len pre úzky okruh ľudí. Nebudem tvrdiť, že Ministri sú bezchybní, že som sa pri ich sledovaní nonstop váľal od smiechu ani že je to najlepší slovenský seriál. No stokrát radšej dám šancu podobnému formátu, ako sledovať 200 dielov Oteckov, 400 dielov Búrlivého vína a podobné zameniteľné seriály o ničom, ktoré sa u nás točia ako na páse. Za pár vydarených narážok a gagov a za chuť, resp. odvahu sa do niečoho podobného v našich podmienkach pustiť si to aspoň 3* zaslúži. Podobnosť so sociálnymi demokratmi, ktorí dennodenne robia len to najlepšie pre ľudí a v žiadnom prípade neukradli a nespreneverili ani cent je totiž miestami celkom trefná 55%

Milenky (2018) (seriál) odpad!

Romantika a ľahký nádych telenovely pre vydaté ženy vo veku 30-60. A pre nikoho iného. Jakub Kroner po Bratislavafilme,Lóve a Lokal TV nepríjemne prekvapuje a Milenkami, resp. aj Kuchyňou potvrdzuje, že je mu už asi úplne jedno čo točí (na rozdiel od začiatkov kariéry) hlavne, že si zarobí. 0%

Kuchyňa (2018) (seriál)

Mladý Kroner pravdepodobne definitívne vzdal svoje ambície stať sa osobitým a iným tvorcom než 99% ostatných slovenských režisérov a naplno padol do televízneho bahna a komercie. Kuchyňa je typický ťažkopádny a veľmi nevtipný seriál. A pokiaľ je toto komediálny seriál, ktorý je úspešný a zaslúžil si 2. sériu, tak slovenský divák zredukoval svoje požiadavky naozaj na absolútne minimum. Najväčším (nepríemným) prekvapením pre mňa bolo, že na slovenské pomery schopní komici Latinák a Kemka tu patria medzi tých najhorších. Veľká slabota. 15%